Skandaliczne słowa Korwin-Mikkego. "15 proc. dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze"

13.05.2017 20:34
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke (JAKUB PORZYCKI)

Te wypowiedzi nie powinny szokować, biorąc pod uwagę to, kto jest ich autorem, ale trudno przejść wobec nich obojętnie. Janusz Korwin-Mikke tym razem pochwalił małżeństwa z dziećmi i wysoką umieralność wśród Cyganów.

Nie minął miesiąc odkąd Parlament Europejski ukarał Janusza Korwin-Mikkego za obraźliwe uwagi na temat kobiet, a ten już wypalił kolejne działa. Tym razem europoseł opisuje na swoim blogu swoje wyobrażenia na temat obyczajów cygańskich i Holocaustu oraz opinię na ich temat.

"Dziewczyny wydawano za mąż gdy tylko dojrzały fizycznie – uważając (słusznie!) że lepiej, by 13-latka wyszła za mąż, niż by sypiała z byle kim, jak to robią Europejki" - stwierdza Korwin-Mikke, a dalej jest tylko gorzej. 

Tak: 15% dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze: dzięki temu nie było nadmiaru ludności cygańskiej... I byli zdrowi – mimo nie zażywania tylu lekarstw, co Europejczycy - bo umierają przecież dzieci chorowite

- czytamy na blogu. Zdaniem polityka jest lepiej, "gdy umiera 15 proc. dzieci - a naród żyje - niż, gdy umiera 1 proc., ale naród uzależnia się od zasiłków". 

Zagłada narodowi nie szkodzi

Korwin-Mikke pisze także o zagładzie Żydów. Przyznaje, że ogromna część narodu zginęła w czasie II wojny światowej, ale ocenia, że "to narodowi nie szkodzi". 

Jeśli naród zachowa swoją kulturę i obyczaje – a jest płodny (Żydzi byli!) - to spokojnie nadrobi straty. Z nawiązką – bo, przypominam, prześladowania przeżywają najinteligentniejsi, najmądrzejsi, najsilniejsi i najzdrowsi

- uważa polityk i dodaje, że naród żydowski zabiło państwo Izrael, "które otwarcie i twardo zapowiedziało, że będzie niszczyć żydowstwo".

Kobiety są słabsze, a uchodźcy "jak szambo"

Na początku marca podczas debaty Parlamentu Europejskiego na temat różnic w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami Korwin-Mikke powiedział, że kobiety muszą zarabiać mniej, "bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne". Przewodniczący PE wszczął wówczas postępowanie, w wyniku którego polityk został pozbawiony diet poselskich na okres 30 dni, został zawieszony w działalności poselskiej na 10 dni i otrzymał zakaz reprezentowania PE przez rok.

Europoseł już wcześniej otrzymywał kary za swoje wypowiedzi. W lipcu 2016 r. odpowiedział za porównywanie mieszkańców Afryki przybywających do Europy do "zalewającego ją szamba", a we wrześniu 2015 r. za nazwanie imigrantów "śmieciem ludzkim".

"Jesteś obrzydliwą, szowinistyczną świnią" Korwin-Mikke zszokował brytyjskich dziennikarzy

To najbanalniejszy quiz o zwierzętach? Tylko tak ci się wydaje
1/10Czy mrówki potrafią latać?
Zobacz także
Komentarze (331)
Skandaliczne słowa Korwin-Mikkego. "15 proc. dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze"
Zaloguj się
 • Wojtek Bochnak

  Oceniono 3 razy -1

  Skandaliczna, to jest nie wypowiedź, tylko nieumiejętność pojmowania przez ludzi z powodu swych lewackich ułomności. Szczególnie zaś, zależności przyczynowo-skutkowych, w tym braku prognozowania oraz przeinaczania pojęć. Przecież nie od dziś, ani wczoraj, gremia naukowe trąbią, że nacje są coraz głupsze i przez to właśnie łatwe do zmanipulowania... Poza tym intelektualista JKM w niczym sie nie pomylił. Gdyby każdy posiadał taki umysł jak On, porządek zrobiłby się sam. Ot co.

 • dadelog

  Oceniono 6 razy 2

  Nie od dziś wiadomo, że Korwin to stetryczały idiota, którego nikt inteligentny nie traktuje poważnie...

 • myro7

  Oceniono 3 razy -1

  "Gazeta" znowu to robi. Jakis facet pisze cos na blogu, ktorego prawie nikt nie czyta. "Gazeta" z jakiegos powodu nadaje temu rozglos i dzieki temu facet jest czytany przez tysiace ludzi. To samo "Gazeta" robila niedawno z tworczoscia Terlikowskiego, Rym- i Ziemkiewicza i innych. Skonczylo sie to tym, ze ich idee zdobyly sobie nowych wyznawcow. Poprzez "Gazete" wlasnie. Nie warto popularyzowac glupkow, bo inne glupki to czytaja, biora to na serio i potem glusuja na Dude i innych.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 8 razy 4

  Dlaczego On jeszcze nie ma opieki medycznej lek.psychiatry?

 • wolak_pospolity

  Oceniono 4 razy 4

  Jak tam córcia dziadku z muszką?

 • cehaem

  Oceniono 4 razy 4

  W swiecie Korwina Hawking juz dawno by znalazl sie w grobie. Tyle na temat przetrwania wartosciowych.

 • shtalman

  Oceniono 8 razy 4

  Stary zidiociały palant

 • 14ar14

  Oceniono 8 razy -8

  Jak to niewiele trzeba żeby zagrzać lewaków...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje