PiS i Platforma idą łeb w łeb. W Sejmie w sumie tylko cztery partie [SONDAŻ]

Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta)

PiS i Platforma cieszą się niemal takim samym poparciem. Dzieli je zaledwie jeden punkt procentowy - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public dla "Gazety Wyborczej".

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, na PiS zagłosowałoby 28 proc. badanych. Na drugim miejscu z niewiele mniejszym poparciem uplasowała się PO. Partia Grzegorza Schetyny może liczyć na 27 proc. głosów. Podium zamyka ruch Kukiz'15 z 10-procentowym poparciem. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Nowoczesna, na którą chce zagłosować równe 5 proc. badanych.

Pod progiem wyborczym wylądowały SLD (4 proc.), po raz kolejny PSL (2 proc.), Partia Razem (2 proc.), Partia WOLNOŚĆ (2 proc.) i Twój Ruch (1 proc.). Aż 15 proc. badanych udzieliło jednak odpowiedzi "Trudno powiedzieć".

Sondaż Kantar Public dla "Gazety Wyborczej" przeprowadzono telefonicznie 8 maja na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków.

Czytaj więcej na Wyborcza.pl

Nowy sondaż źle wróży PiS-owi. Platforma depcze im po piętach

Wykształceni i obyci ludzie znają te słowa. A ty? [QUIZ]
1/12Fantasmagorie to coś co:
Zobacz także
 • Polscy uchodźcy w Iranie Hymn Polski mówi o uchodźcach i to uchodźcy go tworzyli. Zapominamy o części naszej historii
 • W tygodnikach "Wprost": Przed wyborami ugrupowanie Kukiza się sypie, może stracić pozycję [W TYGODNIKACH]
 • Kim Dzon Un i Donald Trump w gazetach Szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump. Co pokazała propaganda? Jest najnowsze wydanie gazety
Komentarze (241)
PiS i Platforma idą łeb w łeb. W Sejmie w sumie tylko cztery partie [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • lukamipisze

  Oceniono 3 razy -1

  Czyli 55% społeczenstwa głosowałoby na socjalistów.. (którzy w dodatku myslą ze PIS i PO to dwie rózne partie)
  Niby wyszlismy z PRL, ale jak widać socjalizm trzyma sie mocno.

 • derylski

  Oceniono 4 razy -2

  Schetyna to przyglup który ma IQ wypisane na twarzy , ale przy Kaczyńskim to geniusz intelektu

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 11 razy -1

  ---poczytaj sobie kołodziej-----------------------------

  oto elity PIS

  piotrowicz prokurator rezimu bolszewickiego

  W 1978 roku rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie[1]. Od 1978 roku należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej[1]. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie[2]. W stanie wojennym był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu[3][4]. Po upublicznieniu tej sprawy w 2013 Stanisław Piotrowicz stwierdził, że dążył do umorzenia tego postępowania[1]. Zasiadał w kierownictwie PZPR w prokuraturze, był kierownikiem szkolenia partyjnych kadr i za swoją działalność był odznaczany[4]. W 1983 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi[5].

  Jak zauważył były opozycjonista Maciej Gawlikowski, Stanisław Piotrowicz był aktywny w "pomaganiu" opozycji jeszcze w 1988 roku. Razem z milicją i SB brał udział w rozbiciu spotkania Konfederacji Polski Niepodległej w Cieklinie. Według wspomnień Gęsickiego sprawę prowadził prokurator Stanisław Piotrowicz i czynił to bardzo gorliwie.

  W 2001 to właśnie Piotrowicz, wówczas szef Prokuratury Rejonowej w Krośnie, oczyścił z zarzutów księdza pedofila z Tylawy. Choć proboszcz z Tylway przyznał podczas śledztwa że niejednokrotnie nocował dziewczynki, kąpał je i „masował brzuszki”, Piotrowicz dopatrzył się w tym rzekomych „zdolności bioenergoteraupetycznych księdza” oraz chęci „porządnego umycia” małych parafianek. Trzeba było przeniesienia sprawy do innej prokuratury, bo do sądu trafił akt oskarżenia. W 2004 duchowny został prawomocnie skazany.

  kryże sedzia rezimu bolszewickiego

  W marcu 1980 jako sędzia Sądu Rejonowego w Warszawie skazał na karę aresztu zasadniczego Andrzeja Czumę, Wojciecha Ziembińskiego i Bronisława Komorowskiego za publiczne stwierdzenie, że PRL nie jest państwem niepodległym i zorganizowanie w Warszawie 11 listopada 1979 obchodów Święta Niepodległości. Wykonane wyroki zostały skasowane przez Sąd Najwyższy.

  W czerwcu 2007 Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu na wniosek Zbigniewa Nowaka wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie, czy podczas wyrokowania nie złamano prawa[2]. W jego efekcie 12 listopada 2007 podjął decyzję o wszczęciu śledztwa w sprawie (in rem)[3]:

  przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez skład orzekający Sądu Rejonowego dla Miasta Stołecznego Warszawy poprzez bezprawne skazanie wyrokiem z dnia 22 stycznia 1980 w sprawie o sygn. VIII Kws 18/80 Andrzeja C., Bronisława K., Wojciecha Z. i Józefa J. na karę aresztu zasadniczego co skutkowało bezprawnym pozbawieniem wolności ww. osób, tj. o przestępstwo z art. 189 § 2 kk w zb. z art. 231 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 1998 r. Nr 155, poz. 1016);
  pobicia w dniu 11 listopada 1979 w Warszawie zatrzymanego Andrzeja C. przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, tj. o przestępstwo z art. 158 § 1 kk w zb. z art. 231 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu;
  pobicia w dniu 21 sierpnia 1979 w Warszawie zatrzymanego Wojciecha Z. przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa tj. o czyn z art. 158 § 1 kk w zb. z art. 231 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 9 razy -1

  jezu dlaczego durni pislamscy cenzorzy nie zbanują Ireny kołodziej??????

  mnie potrafiliście BEZ UZASADNIENIA zbanowac dwa dni temu (za przeklejenie opinii policji, która faszystom nie spodobała się)

 • krark

  Oceniono 6 razy 0

  Schetyna nie jest ani sprytny, ani śmieszny. On jest żałosny, zagubiony nieborak, który zakiwał się na śmierć. Źle skończy. Jeśli PO ma instynkt samozachowawczy to Brutus powinien już ostrzyć nóż.

 • ZX

  Oceniono 1 raz 1

  Wynik Kukiza zastanawiająco dobry, jeśli zwrócić uwagę, że TVP jest tubą propagandową PIS, TVN wespół z GW tubą propagandową PO i .N, a partia Kukiza skazana jest na przemilczanie u jednych i drugich.

 • krystoff2

  Oceniono 8 razy 0

  Dajcie jeszcze jakiś sondaż dla TOKfm przyda się Polakom dobry masaż przepony.

 • zbanowany-za-prawde

  Oceniono 5 razy 1

  dopuki ciapata opozycja nie zdecyduje sie na profesjonalne zachowanie wobec propagandy PIS, to nicic z wygranej

  PIS kazdego dnia podaje na złotej tacy afery, wpadki, skandale i co.....?????

  i NICO

  zarówno PO jak Nowoczesna jak opozycja pozaparlamentarna nie robią NICZEGO, nie potrafia wykorzystac okazji, nie uczą się na błędach - ani na sukcesach PIS

  co by w takiej sytuacji robił PIS?

  kazdego dnia 50 posłów PIS robiłoby 50 konferencji prasowych, na których podawałoby jeden przekaz....

  pytam się co jest z opozycja NIE TAK???

  czy faktycznie bez TUSKA nie potrafią niczego sensownego zrobić?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje