PO proponuje rządowi debatę. Odpowiedź PiS? "Porozmawiamy, ale najpierw przeproście"

Platforma Obywatelska zaproponowała Prawu i Sprawiedliwości cykl debat. PiS zgodziło się na rozmowę, ale pod warunkiem, że opozycja spełni pewne warunki.

Debaty to odpowiedź na stawiane przez PiS pod koniec tygodnia, a powtórzone dziś przez rzeczniczkę partii pytania: czy Platforma podwyższy Polakom wiek emerytalny i do ilu lat, czy ograniczy lub zlikwiduje program 500 plus, a także, czy PO podtrzymuje deklarację likwidacji IPN i CBA oraz czy zgodzi się na przyjęcie imigrantów.

Ministrowie z PiS kontra posłowie PO

Szef Platformy zaproponował, by na początek odbyła się rozmowa o gospodarce pomiędzy wicepremierem Mateuszem Morawieckim a doradcą ekonomicznym PO Andrzejem Rzońcą.

PO chciałoby, aby w sprawach zagranicznych z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim porozmawiał Rafał Trzaskowski, o bezpieczeństwie z ministrem Mariuszem Błaszczakiem poseł Krzysztof Brejza, a o wymiarze sprawiedliwości minister Zbigniew Ziobro z Borysem Budką.

Do debaty zaproszono również prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. 

"Musi być jasna deklaracja PO i przeprosiny"

Zdaniem rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości Beaty Mazurek, debata to odejście Platformy od bycia opozycją totalną. Posłanka postawiła warunki, które partia Grzegorza Schetyny ma spełnić, by do dyskusji doszło. Wśród nich "jasna deklaracja PO i przeprosiny za to, czego byliśmy świadkami, za to, że była opozycją totalną, za to, że blokowała mównicę".

Jeśli w sposób zdecydowany Platforma Obywatelska odetnie się od tego, że była - czy nie będzie już - opozycją totalną, jesteśmy gotowi do tego, by takie debaty z nimi przeprowadzać

- wyjaśniła rzeczniczka PiS. Według niej z opozycją totalną rozmowy nie mają sensu, ponieważ - jak oceniła - "żadne argumenty do nich nie docierają".

Dodała także, że Platforma musi potępić uniemożliwiania politykom PiS-u wjazdu na Wawel, gdzie odbywają się uroczystości związane z rocznicą pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Ponadto dodała, że PO "nie zaoferowała dzisiaj Polakom nic".

Tylko jeżeli znasz odpowiedzi na te pytania, możesz siebie nazwać doświadczonym kierowcą!
1/10Jak zahamować gdy wpadniesz w poślizg, a twój samochód nie ma systemu ABS?
Zobacz także
Komentarze (486)
PO proponuje rządowi debatę. Odpowiedź PiS? "Porozmawiamy, ale najpierw przeproście"
Zaloguj się
 • pis-o-bot

  Oceniono 1 raz 1

  Wina Tuska

 • hastatrespasos

  Oceniono 3 razy 1

  SZANOWNA REDAKCJO, we wtorek o 22,27 to było w serwisie po 164 dopiskach, dlaczego teraz zginęło? Przepraszać Polaków musi najpierw najśmieszniejszy dyktatorek świata Fuck-Offczyński. Za całokształt. A przede wszystkim do końca świata, za tragiczną śmierć 96 LUDZI, musi przepraszać ich krewnych, od własnej bratanicy począwszy. Niech ci troglodyci nie pieprzą że PO jest totalną opozycją. Bo taką był sPISek przez 8 lat! Niech herszt sPISku przeprosi Br. Komorowskiego za bojkotowanie go jako rzekomego przypadkowego prezydenta. Niech szmaciany hetman wojny termobarycznej przeprosi rodziny oficerów b. WSI którzy zginęli po zdemaskowaniu ich i likwidacji tych służb, co bezprawnie załatwił będąc ponoć osobą prywatą. Niech prowokator generalny i jego sługa Mariusz Kamiński przeproszą rodziny Barbary Blidy, Andrzeja Leppera i innych ofiar prowokacji w latach 2005-07. Niech ten barbarzyński rząd przeprosi tysiące Polaków, których w krótkim czasie bezprawnie pozbawił stanowisk, odebrał im przywileje emerytalne. Niech dyktator przeprosi Polaków ZA ODEBRANIE NAM NADZIEI NA TRWAŁY POWRÓT DO RODZINY CYWILIZOWANYCH PAŃSTW ZACHODNIEJ DEMOKRACJI, z której przez półtora roku nas sam wyeliminował, znów kierując kraj w stronę wschodnich tyranii.

 • czarny_walc

  Oceniono 2 razy -2

  Wiadomo o co chodzi. PO straciła okazję do następnego happeningu. Sami nie mają programu ale będą się spierać z tymi, którzy program polityczny mają. Najpierw niech PO spłodzi przynajmniej 20 stronicowy dokument (aby nie przemęczyli kolana na którym będą pisać) o tytule "Program polityczno-społeczny Platformy Obywatelskiej na lata 2017-2020", a później niech się spierają czyj lepszy. Bo inaczej, o czym można z nimi rozmawiać?

 • ramzes-ra

  Oceniono 5 razy 1

  A może trzeba "ludzkich Panów" pocałować w rękę to będą rozmawiać.? Bezczelność,buta i głupota też mają swoje granicę

 • skandy5

  Oceniono 4 razy 2

  Przeproście za nieistnienie San Escobar!

 • skandy5

  Oceniono 8 razy -2

  Niech PO przeprosi, że nie podjął decyzji o odlocie na lotnisko zapasowe 10.04.2010 co doprowadziło do katastrofy

 • skandy5

  Oceniono 3 razy -1

  Taaa, niech PO przeprosi za zakup Mercedesa w kolorze złotym. Pamiętacie? Była taka afera!

 • zd46

  Oceniono 10 razy 0

  Pani Mazurek, przydałyby się wam "de BATY" za samowolkę konstytucyjną, za kłamstwa i oszustwa w tym wyborcze, za dzielenie Polski, za poniżanie Polaków, za niszczenie kościoła polskiego, za arogancję, za butę, za chamstwo i niebywałe prostactwo !!

 • zd46

  Oceniono 8 razy -4

  "Najlepszą obroną jest atak"?? Ale nie cepami, nie na oślep !! No cóż, "tonący łapie się brzytwy"? Załóżcie sobie kapoki i czepki kąpielowe a po wymoczeniu "Lipińsko-szlafroczki", tylko przed wymierzeniem "pis-penisów"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje