Matury 2017. Mamy arkusze egzaminacyjne z języka polskiego

Matury 2017. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze egzaminacyjne z języka polskiego na poziomie podstawowym.

CKE opublikowała dwie wersje arkuszy maturalnych. Do egzaminów w "nowej" formule przystąpili tegoroczni maturzyści, a także absolwenci liceum ogólnokształcącego z lat 2015-2016 i technikum z 2016 r., jeśli nie zdali w ubiegłych latach, lub chcą podwyższyć wynik zdawanego wcześniej egzaminu.

Język polski, poziom podstawowy, "nowa matura" >>>

Język polski, poziom podstawowy, "nowa matura" dla osób niesłyszących >>>

Druga wersja to "stara matura", do której przystąpili absolwenci liceum ogólnokształcącego z lat 2005-2014 oraz absolwenci techników z lat 2006-2015, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu po raz pierwszy, poprawiają niezdany egzamin lub poprawiają jego wynik, przystępują do matury z nowego przedmiotu. 

Język polski poziom podstawowy, "stara matura" >>>

Matura 2018. Egzamin z języka polskiego - najważniejsze informacje >>>

Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Matura 2017. Sprawdź, czy jesteś do niej gotowy

Zdajesz maturę z historii? Najpierw sprawdź, czy rozwiążesz quiz historyczny >>>

Uważasz, że znasz dobrze geografię? Sprawdź, czy poradzisz sobie na maturze >>>

Boisz się matury z angielskiego? Zobacz, co potrafisz >>>

Matura 2016 - wybraliśmy niektóre pytania. Zdałbyś? >>>

Więcej o:
Komentarze (9)
Matury 2017. Mamy arkusze egzaminacyjne z języka polskiego
Zaloguj się
 • coelka

  0

  Dla mnie dziwna ta matura dostaja tekst i na podstawie tego tekstu maja sie wypowiedziec a w tekscie sa wszystkie informacje, wychodzi ,ze mozna sie nie uczyc wcale do matury z polskiego, mozna nie znac faktów, lektuur, wystarczy przeczytac , posłuzyc sie tekstem i można zdac. kidys dostawało sie temat, zadnych tekstów, zdanych pomocy naukowych nie było i trzeba było na cały temat napisac wypracowanie , w którym trzeba było posłuzyc sie faktami z pamieci, uzasadnic temat, wypracowanie miało miec wstęp , rozwiniecie i zakończenie . Wychodzi ,ze to co jest dzisiaj to jest żenada i mocno obniżony poziom. dodatkowo mozna miec słownik ortograficzny a kiedys 3 błedy i szmata i witamy za rok. Mature bym naprawde poprawiła bo to co jest dzisiaj to jakby poziom 7 klasy podstawówki kiedys.

 • 162tony

  0

  "pokoloruj drwala"

 • zyluzylu

  Oceniono 3 razy 1

  Czy w tekście "Milknące głosy" w drugim wersie nie powinno być "Ziemi" zamiast "ziemi"? Mam wrażenie, że nie o glebę tu chodzi. Jeśli się mylę sprostujcie proszę, wszak to matura z polskiego.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 2 razy 0

  Napiszę za leszka.30 i fakibe (może ostanę etat na czerskiej :)
  To już ostatnia matura. Juz za rok nie będzie matury o nie będzie niczego. Kaczyński w ramach reformy pozamyka szkoły i zrobi z nich kościoły!!!
  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX