Andrzej Duda ogłasza, że Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków

- Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków, bo nie został przez wszystkich Polaków wybrany - niespodziewanie przyznał w wywiadzie dla TVP Historia Andrzej Duda.

To nowość, bo o tym, że będzie ''prezydentem wszystkich Polaków'' mówił m.in. w kampanii i tuż po ogłoszeniu wyników wyborów w maju 2015 roku. Mało tego, o tym, że Duda będzie prezydentem wszystkich Polaków mówiła Beata Szydło, dziś premier, a wówczas szefowa jego sztabu wyborczego. 

- Mnie się śmiać chce, kiedy słyszę, że Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków, bo podpisał jakąś ustawę, na którą się jakaś grupa społeczna nie zgadza. Proszę pamiętać, że Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków, bo nie został przez wszystkich Polaków wybrany - ogłosił prezydent w wywiadzie dla TVP Historia.

Wg Dudy zadaniem prezydenta jest szukanie punktów wspólnych.

- Prezydent nigdy nie będzie prezydentem wszystkich Polaków w tym rozumieniu, że zaspokoi oczekiwania i widzimisie każdego obywatela z 38 milionów naszych rodaków, którzy tutaj na ziemiach naszego kraju, w Polsce, żyją

- stwierdza Andrzej Duda.

I pesymistycznie dodaje: Nigdy takiego nie będzie i nigdy się taki prezydent nie zdarzy, który będzie miał taką sytuację.

Słowa padają ok. 30 minuty.

 

Wywiad Dudy dla TVP Historia jest jednym z głośniejszych w ostatnim czasie - prezydent ogłosił: Dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk w różnych miejscach, w biznesie, mediach. Oni nigdy nie będą chcieli się zgodzić na to, żeby prawda o wyczynach ich ojców, dziadków i pradziadków zdominowała polską narrację historyczną, będą zawsze przeciwko temu walczyli - dodał prezydent.

Jego wypowiedź wywołała serię negatywnych komentarzy i złośliwości - wielu członków PiS należało np. do PZPR.

Komentarze (1026)
Andrzej Duda ogłasza, że Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków
Zaloguj się
 • henrykxx56

  0

  Żeby Duda byłby szanowany przez Polaków i uważany za prezydenta to by musiał i przestać się układać z Żydami i tak ich powinien szanować jak Francja, Niemcy i Putin. A nie żeby dopuścić Żydów do rządy w Polsce a jest ich aż ¾ w rządzie i wyrzucić z Polski tych 25 tysięcy uzbrojony Żydów z Mosadu. A nie, że się czują tak jakby Polska była Żydowska tak się czują to jak panie Duda i pana partie chcecie być szanowani jak Izrael może Polaków gwałcić i mordować i obrzucani kamieniami Polskich turystów, a nas rząd karze nawet za tą kukłę spaloną i mało tego policjant miał twarz porżniętą przez Żyda a rząd puszcza go na wolność to mamy ich szanować. A co by zrobił l rząd i prawo jak by się to stało w Polsce a nie w Niemczech, że ambasada Izraelska obrzucona kamieniami. To wyroki by były ogromne a nie to, co Niemcy powiedzieli ze wyszumią się i przestana a sowiego narodu nie będzie wsadzał do więzienia to są nasi ludzie, którzy w nas wierzą i ufają. Chasydzi z Izraela domagają się przeniesienia boiska przy nowo wybudowanej szkole w Kazimierzu Dolnym. Ich zdaniem powstało ono na dawnym cmentarzu żydowskim. Lubelska prokuratura bada, czy nie doszło m.in. do znieważenia miejsca pochówku. To nas polski kraj to jest wielkie cmentarzysko Żydów, bo na każdym kawałku ziemi ginęli Żydzi to nasz kraj powinien należeć do Żydów, bo to wielkie cmentarzysko byli wszędzie zabijani i chowani. A druga rzecz, że Żyd nas oskarża o fikcyjny dług, że rzekomo jesteśmy winni 65 miliardów a na dzień dzisiejszy ten dług wzrósł do 300 miliardów gdzie Izrael powstał w 1948 roku a dług wsteczny to się upominają. A to, że w 1764 roku Żydzi pożyczyli od króla Augusta Poniatowskiego 3, 5 miliona to na dzisiejszy dzień z oprocentowaniem są winni 17 bilionów 900 miliardów gdzie są na to dokumenty że Żydzi są winni i Izrael jakoś nie pamięta a czy Izrael ma jakieś dokumenty że Polska coś winna Żydom. A Żydzi przed wojną zadłużali kamienice i uciekali z Polski a po wojnie czy chociaż odbudowali jedną kamienice, co były zburzone do fundamentów. A Duda zamiast pilnować interes Polski to ją sprzedał Żydom. I co jeszcze zrobi PIS i Duda na nie korzyść Polski jak skończy im się kadencja to powinni wszyscy z więzienia nie wyjść. Jak jest prawo w Polsce a że go nie ma to w ciągu trzech lat ziemia Polska będzie Żydowska inaczej będzie drugi Izrael? Zamiast Polacy zostać i bronić kraj to wolą wyjechać i szukać pracy a i tam im się wszystko skończy to gdzie wrócicie jak zostaniecie wyrzuceni z danego państwa. Bo nie ma, co liczyć, że nas rząd, partie czy Duda obronią Polskę przed Żydami oni bardziej kochają pieniądze niż własny kraj a przykładem powinniście mieć tym, co chciał zrobić Komorowski z Tuskiem z Polskimi lasami chcieli je sprzedać Żydom. To, co jak im więcej zaproponują to Polskę sprzedadzą bez zmrużeniem oka tak jak sprzedają kamienice z ludźmi to czeka ziemie Polską i naród. Na razie żegnam.

 • anthropo.mp

  Oceniono 1 raz 1

  Nie lubię Dudy i źle oceniam to w jaki sposób sprawuje swój urząd, zaś jego ostatnie wypowiedzi uważam za skandaliczne ale jeśli dobrze zrozumiałem, to w tym przypadku powiedział jedynie, że śmieszą go te wypowiedzi, z których wynika jakoby nie był prezydentem wszystkich Polaków, ponieważ podpisał ustawę niezgodną z wolą większości społeczeństwa, ponieważ na tej samej zasadzie można sformułować wniosek jakoby nie był on prezydentem wszystkich polaków, gdyż nie uzyskał w wyborach pełnego poparcia. Nie podoba mi się, że gazeta przeinacza fakty. Rozumiem i w pełni popieram bezlitosne wytykanie błędów, arogancji i swoistej bezczelności, która im towarzyszy. Rozumiem też, że styl formułowania wypowiedzi przez prezydenta Dudę nie jest ani specjalnie lotny, ani nawet adekwatny do sytuacji, czy wreszcie pełnionej funkcji (męczy mnie chociażby ciągłe pokrzykiwanie no ale widocznie pan Duda inaczej nie umie...). Rozumiem jednak, że jeśli potrzebujemy istotnej jakościowej zmiany, nie odpowiada nam poziom dyskusji i otaczające nas prostactwo, to ostatnie co powinniśmy robić, to zachowywać się jak osoby, które nie szanują naszych wartości i poglądów.

 • x-r

  Oceniono 2 razy 0

  "kochambolek" z pewnością byłby doceniony przez bohatera tego artykułu, jako ta "dojrzała część narodu", zwłaszcza za tak wspaniały splot tragicznych opowieści mimo że wpleciony w bełkotliwy stek bzdur i obelg w jego dziele na tym forum.

 • x-r

  Oceniono 1 raz -1

  "Radny w powiecie" może być jednak godnym szacunku mądrym człowiekiem, ten artysta jest tylko krzykaczem, który tylko wydziera się na ludzi, tym głośniej im bardziej nie są jego zwolennikami. To zresztą taka coraz wyraźniej uwidaczniająca się u tych kacyków cecha: ten z drabinki, ten ze spotkań ludowo-rekreacyjnych, ta od broszki, wszyscy ich najważniejsi akolici na każdym dostępnym forum nie dopuszczając innych do głosu sami drą się wciąż głośniej i głośniej.
  W przeszłości był taki jeden co darł się najgłośniej ze wszystkich, zaczynając bodaj w Monachium ale i wodzowie rewolucji bolszewickiej też ostro darli się na wrogów ludu.
  Czy historia ma chichotać właśnie u nas?

 • kochambolka

  Oceniono 2 razy 0

  Platforma Obywatelska wspólnie z chłopami z ZSL przewaliła bezpowrotnie niemal 500 mld złotych. Transfer dochodów za granicę, dziura VAT, odszkodowania za jednorękich bandytów, nieudany przetarg na LTE, Stadion Narodowy, okręt wojenny Gawron, skok na OFE, system informatyczny ZUS, administracja publiczna, wirtualne elektrownie atomowe – to tylko niektóre z osiągnięć minionych rządów Tuska i Kopacz. Do tego dochodzi cała masa mniejszych wałków, takich jak portal dla bezdomnych za 50 mln zł i program dla społeczności cygańskiej za 150 mln zł, który miał uruchomić aktywizację zawodową tej grupy poprzez takie inicjatywy jak „Innowacyjni Romowie na rynku pracy”, czy „Romska droga kariery”.
  Efektem tego programu było uruchomienie aktywizacji zawodowej jednego Cygana, Arkadiusza Łakatosza pseudonim Hoss, który otworzył firmę „Na Wnuczka” sp. z o.o. i osiągnął spory sukces finansowy. Rom Arkadiusz, który skończył dwie klasy podstawówki, szybko znalazł wspólny język z przedstawicielami poprzedniej władzy i jak się okazuje, także z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, którym wartości cygańskie nie są obce. Stąd ten sukces, który pokazuje, że nie wszystkie przedsięwzięcia Platformy Obywatelskiej były nietrafione.

 • almagus

  Oceniono 6 razy 2

  Święcenie demokracji i w religijnej aberracji!

  Jestem, pamiętam, czuwam!

  Tylko widzieli mamonę, a wierni w Maryi obronę.

  W świecie spaczonej jaźni.
  Czasoprzestrzeni życia.
  Filtra pism swietych kaźni.
  Potępienia odkrycia.

  Ciazenie w kierunku ikon.
  Obietnicą krążenie.
  Zbawieniem w biedzie zgon.
  Przed panem pochylenie.

  Mimo, że wszystko w ruchu.
  Jak konieczność poczęcia.
  Wszechświat zawarty w duchu.
  Pożoga w skutek wyklęcia.

  Nacja upokorzona.
  Na targu niewolników.
  Bożym gniewem straszona.
  Ma do zgujby wspólników.

  Konstytucja 3-go maja.
  W pazerności spasionych.
  Pany, biskupów zgraja.
  I niewola zdradzonych.

  Wiadomo biskupie, ty masz Polskę w doopie!

  2017-05-03 almagus
  alchemia almaga.blox

 • Mariusz Monika

  Oceniono 4 razy 0

  Andżej przede wszystkim nie chce być prezydentem, jest tylko długopisem zakompleksionej świni, która ma się za naczelnika.
  Ale to dowodzi że Polacy macie coś z mózgami nie teges i nie potraficie przewidywać.
  Podobnie z waszą opozycją i ruchami oddolnymi.

  Wniosek: jesteście bandą niewolników, którzy bez pana nad sobą nie potrafią żyć.

 • Krzysztof Karło

  Oceniono 3 razy 1

  Naprawdę trzeba być kretynem, żeby tak gadać. To tak jakby powiedzieć -Demokratyczne wybory nigdy nie pozwolą na wybór prezydenta / i nie tylko jego/, który będzie dla nas wszystkich, bo .... można było głosować na wielu kandydatów. Panie Duda :Prezydent nie musi być wybrany przez wszystkich, żeby być dla wszystkich. Musi reprezentować i uwzględniać różnorodne interesy i głosy, ale Pan chyba tego nie załapał. Dobry prezydent i polityk jednoczy a nie dzieli.

 • cyrkon

  Oceniono 2 razy 2

  Boże, że też ja żyję w takich czasach...
  Cóż, daj Boże, żebym dożył lepszych.
  Żeby prezydent nie gadał jak idiota i żeby Stanisław P. nie był członkiem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX