Kempa przemawiała w kościele na pielgrzymce. "Odebraliśmy emerytury waszym oprawcom"

Szefowa Kancelarii Premiera wzięła udział w pielgrzymce Robotników i Pracodawców. Podczas mszy Kempa mówiła o odebraniu świadczeń byłym funkcjonariuszom służb PRL.

Beata Kempa reprezentowała premier Beatę Szydło na Pielgrzymce Robotników i Pracodawców do św. Józefa w Kaliszu - podaje TVN24 za PAP. Na pielgrzymkę zapraszały m.in. władze NSZZ "Solidarność". 

- Wielu z was straciło zdrowie, a nawet życie, kiedy walczyliście za wolną Polskę i ponosiliście największą ofiarę. To dzięki wam możemy dzisiaj mówić to, co chcemy, bez obawy o życie najbliższych. Dzisiaj nadeszła sprawiedliwość - odebraliśmy emerytury waszym oprawcom i mimo wielkiego krzyku nie cofniemy się - mówiła Kempa, zwracając się do uczestników pielgrzymki. 

Kościelne mowy Beaty Kempy

Beata Kempa ma wprawę w wygłaszaniu przemówień podczas uroczystości kościelnych. Do historii przeszło jej wystąpienie na 24. urodzinach Radia Maryja, kiedy to "umocowana i upoważniona przez premier Beatę Szydło" podziękowała zgromadzonym pracownikom i rodzinie Radia Maryja za "24 lata, dzień po dniu, posługi Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie":

 

Ustawa dezubekizacyjna

Tzw. ustawa dezubekizacyjna, do której nawiązywała szefowa KPRM, zakłada obniżkę emerytur i rent dla byłych funkcjonariuszy służb PRL "za służbę na rzecz totalitarnego państwa". Nowe przepisy zakładają, że emerytura osoby objętej ustawą nie może przekroczyć średniej emerytury wypłacanej przez ZUS. 

Byli funkcjonariusze służb mundurowych zapowiadają batalię w sądzie. Podkreślają, że zostali pozytywnie zweryfikowani po 1990 roku i często wiele lat pracowali już w III RP. Wśród osób, którym zostaną odebrane świadczenia są też funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. 

Spotkaliśmy w Krakowie Beatę Kempę. Pytamy o pakt z Janem Pawłem II oraz ruchome schody

Więcej o:
Komentarze (748)
Kempa przemawiała w kościele na pielgrzymce. "Odebraliśmy emerytury waszym oprawcom"
Zaloguj się
 • krzysio49i1

  0

  Ha,ha,ha,... już nie przeraża mnie tępota katoli lecz obawiam się katolików bo to cienka jest granica między ogłupionym a głupcem czy słabym a przepełnionym religią,przyszłość moich dzieci i wnuków w mądrości a tego jak na lekarstwo w naszym kraju.

 • amlot.zm

  0

  Dobrze ze glosi propagande wKosciele
  Duch Swiety slucha a. Archaniol broni aby nikt palka nie rozprawil sie z jej Cnotka.

 • Andrzej Urban

  0

  Wiadomości Wiadomości dnia

  10/10 <> zamknij: Kempa przemawiała w kościele na pielgrzymce. "Odebraliśmy emerytury waszym oprawcom"
  Kempa przemawiała w kościele na pielgrzymce. "Odebraliśmy emerytury waszym oprawcom"

 • jack_flash

  Oceniono 4 razy 2

  PiS-owskie tuzy intelektualne. W sadzie, cała ta ustawa "ubikacyjna" rozleci się w strzępy. Kraj gdzie były prokurator PRL, pozbawia strażaków emerytur, bo chodzili w mundurach. Właśnie, może powinni byli nago.

 • heepurian

  Oceniono 5 razy -3

  A w "Wujku" to kto strzelał - SB-cja czy ZOMO ? A w 1970 to kto zabił Janka Wiśniewskiego w Gdańsku , SB-cja czy ZOMO ? A ZOMO - wcy się śmieją i mają dobrze.

 • heepurian

  Oceniono 4 razy -4

  Kiedy w końcu zabierzecie ZOMO-wcom. To oni byli w polewaczkach, to oni robili "ścieżki zdrowia", to oni rzucali świecami dymnymi i pałowali demonstrantów. Dlaczego ZOMO-wcy są bezkarni. Mówił Jarosław - " stoicie tam gdzie kiedyś ZOMO" i co zapomnieliście jego słowa, zapomnieliście o ZOMO-wcach, dlaczego oni nie ponoszą odpowiedzialności. To jest skandal !!!!!

 • Andrzej Lesniak

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli nabożeństwa to zebrania partyjne. Taki kościół jest moim wrogiem.

 • Luis Franek

  Oceniono 6 razy 2

  A jak wchodziła na ambonę to miała stringi czy kalesony???Może to baba chłop.

 • n29a

  Oceniono 5 razy 3

  Beata, a czy w ramach waszej dezubekizacji Grzesiu Piotrowski ma nadal 2 x więcej emeryturki niż pielęgniarka ze szpitala MSW?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX