Konsul honorowa przemówiła pierwszy raz po zawieszeniu. "Sprawa jest bardzo skomplikowana"

• Konsul honorowa w Ohio zabrała głos pierwszy raz po zawieszeniu
• Jej zdaniem "bardzo dobrze, że taka decyzja została podjęta"
• Binienda "będzie broniła swojego dobrego imienia i polskiej racji stanu"

- Bardzo dobrze, że taka decyzja została podjęta, gdyż sprawa jest bardzo skomplikowana i poważna. Wszystko wymaga dogłębnego wyjaśnienia - skomentowała Maria Szonert-Binienda, która przyjechała do Torunia na forum polonijne. Jej zdaniem "atak" na nią jest "próbą uprzedzenia dokładnej informacji o tej manipulacji, która ukaże się w najbliższym czasie" - podała "Rzeczpospolita". Konsul podkreśliła, że "będzie broniła swojego dobrego imienia, ale przede wszystkim polskiej racji stanu" - Wszystkie ataki na mnie i na prof. Biniendę są próbą przeszkodzenia w dojściu do prawdy o katastrofie smoleńskiej - dodała. Jak dodaje TVN24, Szonert-Biniendę "oburza informacja  o tym, że mecenas Roman Giertych oskarża ją o wykonanie fotomontażu". 

Dowiedz się więcej:

Jak tłumaczy się Szonert-Binienda?

"Uprzejmie wyjaśniam, że moje konto na Facebooku zostało zhakowane, a Twittera w ogóle nie używam. Mój profil może być obecnie wykorzystywany pod moim nazwiskiem, bez mojej wiedzy, zrzuty z ekranu z rzekomo mojego konta, z którymi się zdążyłam zapoznać, zostały zmanipulowane. Jednocześnie oświadczam, że uważam promowanie haseł hitlerowskich za naganne, jak również wpisów, które miałyby charakter przemocy" - napisała w oświadczeniu Szonert-Binienda. Jednocześnie stwierdziła, że kampania medialna przeciwko niej "odbywa się w następstwie decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 11 kwietnia 2017 r., która pozytywnie rozpatrzyła moją skargę na manipulacje stacji TVN 24".

Co jeszcze napisała w oświadczeniu?

"W ramach kampanii manipulacji i dezinformacji medialnej przeprowadzanej obecnie przeciwko mnie pojawił się właśnie w mediach kolejny zarzut, jakobym została dyscyplinarnie pozbawiona prawa wykonywania zawodu adwokata w stanie Pensylwania. Wyjaśniam niniejszym, że posiadam licencję adwokata w stanie Pensylwania i Ohio" - wskazała w oświadczeniu. "Zmasowana kampania kłamstw i oszczerstw przedstawianych w mediach na mój temat jest kolejną operacją medialną przeciwko mnie i mojemu mężowi zaangażowanemu w badanie przyczyn tragedii smoleńskiej. Operacja ta ma na celu między innymi paraliżowanie śledztwa smoleńskiego" - dodała konsul.

O co chodzi w aferze z konsul honorową?

Konsul Honorowa RP w Akron Maria Szonert-Binienda 28 kwietnia oddała się do dyspozycji ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Chodzi o zamieszczone na jej profilu na Facebooku zdjęcie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundurze SS. Zanim resort zdecydował o zawieszeniu, poinformowano, że kierownictwo MSZ przeprowadziło rozmowę z konsul honorową, a  "treści publikowane przez Konsul na jej prywatnych kontach w mediach społ. przed otwarciem konsulatu honorowego wyrażają jej prywatne poglądy".

A TERAZ ZOBACZ: Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!"

Więcej o:
Komentarze (316)
Konsul honorowa przemówiła pierwszy raz po zawieszeniu. "Sprawa jest bardzo skomplikowana"
Zaloguj się
 • Andrzej Kuc

  Oceniono 1 raz 1

  Głupia i tyle w temacie. Tłumaczenie jakby miała z głupkami do czynienia

 • Edward Grod

  Oceniono 1 raz 1

  Pozbawic ja obywatelstwa Polskiego i na zmywak z nia.

 • kluska11

  Oceniono 3 razy -1

  Durniejsza od mężusia

 • coikto12

  Oceniono 1 raz 1

  Poziom tej pani to poziom pryszczatego hejtera,albo prostej,niewykształconej babiny z ilorazem inteligencji poniżej średniej.Tłumaczenie tak głupie,jak jest zachowanie na komunikatorach.

 • x4-6

  Oceniono 6 razy 2

  "Sprawa jest bardzo skomplikowana". Wręcz przeciwnie. Sprawa jest bardzo prosta. Chciało się zarobić punkty u Kaczora ale zrobił się smród, który grozi poważnymi konsekwencjami, w tym finansowymi. Trzeba się z tego wykręcić. Najprostszy sposób to powiedzieć, że stronę zhakowano. Problem w tym , że proceder trwał zbyt długo by pozostał niezauważony przez właściciela strony. Jeśli był atak hakerski to da się to ustalić. W internecie nic nie ginie.

 • Marko Markoni

  Oceniono 3 razy 3

  Najpierw twierdziła że wpis na FB, był przed tym jak objęła stanowisko konsula honorowego, później że konto zostało zhakowane. Teraz miesza do tego katastrofe smoleńską. Machina manipulacji ruszyła. Podobnie jest z Berczyńskim. Facet jednoznacznie stwierdził że rozwalił kontrakt na caracale. Dwa dni później, pani red. Rigamonti słyszy w telefonicznej rozmowie z Berczyńskim, że on wszystko co powiedział w tym autoryzowanym wywiadzie podtrzymuje. Ucieka do USA. Prokuratura Ziobry, służby, milczą. PO składa doniesienie do prokuratury w ww sprawie. Do tego dochodzi jeszcze to że Berczynski pracował dla Boeinga. Samoloty dla vip - ów kupiono w ostatniej chwili, bez przetargu, właśnie od Boeinga. Śmierdzi! Ale rządzący grają na czas. Próbują to wszystko zamieść pod dywan. W obu sprawach nie może być mowy o przypadku.

 • ukw8087

  Oceniono 5 razy 3

  Konsul , honorowa pierwszy raz ...
  Tak należy czytać .
  Co ma wisieć nie utonie .
  Wisiorek Kaczora .

 • ukw8087

  Oceniono 5 razy 3

  brakowało w tym Konsulacie Mopa , to
  o Mance sobie Waszczu przypomniał ...
  Zbieżność charakterów , a raczej ich brak ,
  nieprzypadkowa.
  Po co ci to było , Klamczucho ?
  Następna , co wyszła z Kaczego Worka ...

 • brods

  Oceniono 4 razy 0

  jaka ona brzydka ....... , typowa blondyna z resztkami mózgu ......... , czy w tej ameryce ... polacy to pie...ięći ludzie , ten od antka co uciekł z komisji .... też przecież z hameryki ........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX