Alkohol i narkotyki w ciałach górników z kopalni Rudna. Są wyniki badań krwi

Kopalnia Rudna

Kopalnia Rudna (MIECZYSŁAW MICHALAK)

We krwi trzech ofiar katastrofy w kopalni Rudna stwierdzono niewielką ilość alkoholu, a u czwartej - metamfetaminy. Tak wynika z badań biegłych - informuje "Gazeta Wyborcza".

Do tragicznego w skutkach wstrząsu w dolnośląskiej kopalni miedzi doszło 29 listopada zeszłego roku. Zginęło wówczas 8 górników, a 9 trafiło do szpitala. Prokuratura Okręgowa w Legnicy, która prowadzi postępowanie w tej sprawie, zleciła biegłym przebadanie ciał zmarłych m.in. pod kątem obecności we krwi alkoholu i narkotyków.

W przypadku trzech ofiar wykryto niewielkie ilości alkoholu. - To 0,2, 0,4 oraz 0,6 promila – informuje prokurator Lidia Tkaczyszyn, cytowana przez wrocławską "Gazetę Wyborczą". W ciele czwartego z górników odnaleziono natomiast metamfetaminę.

Śledczy zaznaczają jednak: to nie oznacza, że każdy z nich był "pod wpływem". W zwłokach może bowiem samoczynnie wytrącić się po jakimś czasie tzw. alkohol endogenny. By wyjaśnić rzeczywiste pochodzenie alkoholu i narkotyków we krwi górników, będzie konieczne powołanie kolejnych biegłych.

Czytaj więcej na wroclaw.wyborcza.pl

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Jak dobrze znasz naszą piękną Polskę? Musisz mieć co najmniej 12/15
1/15Zaczynamy od podstaw: powierzchnia administracyjna Polski to:
Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje