;

Dziennikarze pytają Szydło o dymisję Macierewicza. Jest stanowcza reakcja

Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydło (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Nie rozważam tego - tak Beata Szydło ucięła dyskusję o ewentualnej dymisji Antoniego Macierewicza. Premier była też pytana o wczorajszą rezygnację szefa podkomisji smoleńskiej.

Beata Szydło swoją piątkową konferencję prasową poświęciła sprawom gospodarczym. Obecni na miejscu dziennikarze byli jednak ciekawi, czy szefowa rządu rozważa dymisję Antoniego Macierewicza. Premier jednoznacznie zaprzeczyła.

Bardzo wyraźnie podkreślam, że nie ma w tej chwili dyskusji o zmianach w polskim rządzie

- odparła Szydło. Oprócz tego, padły też pytania o powody rezygnacji dotychczasowego szefa podkomisji smoleńskiej Wacława Berczyńskiego. - To są decyzje, które podejmuje minister obrony narodowej, ponieważ podkomisja działa pod egidą MON - komentowała premier. - Tak jak wczoraj słyszeliśmy i widzieliśmy, pan doktor podał się do dymisji - powiedziała.

Kto "wykończył caracale"?

Nieoficjalnie Berczyński miał się podać do dymisji w związku z wywiadem, w którym powiedział, że to on "wykończył caracale". Chodziło o zerwane w zeszłym roku negocjacje ws. zakupu nowych śmigłowców dla polskiej armii.

MON zdementowało wówczas jego rewelacje. Jednak "Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że Berczyński miał dostęp do dokumentacji przetargowej. Początkowo odmówiono mu wglądu, po pewnym czasie wrócił jednak ze stosownym upoważnieniem. Według "DGP" - wydanym przez samego Antoniego Macierewicza.

Opozycja przekonuje, że byłym już szefem podkomisji smoleńskiej powinni zainteresować się śledczy. - Prokuratura z urzędu musi natychmiast wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie jego roli w odwołaniu przetargu na francuskie caracale - powiedział w radiowej Trójce lider PO Grzegorz Schetyna.

W związku z tą sprawą oraz sytuacją w polskiej armii, w tym falą odejść wśród generałów, Platforma Obywatelska domaga się dymisji szefa MON. W piątek wniosek w tej sprawie trafi do Sejmu. - Bezpieczeństwo Polaków obniża się przez takiego Ministra Obrony Narodowej - przekonywał były szef MON, Tomasz Siemoniak (PO). - Polacy oczekują, żeby odwołać ministra Macierewicza, wyjaśnić skandale, które toczą MON od półtora roku, a szczególnie intensywnie w ciągu ostatnich dni i tygodni - wtórował mu Schetyna. - Godzinę temu pani premier Szydło mówiła, że nie widzi konieczności zmian w rządzie, decyzji personalnych. Ale Polska widzi taką konieczność - stwierdził szef Platformy.  

A TERAZ ZOBACZ: Macierewicz broni Berczyńskiego. Szef komisji smoleńskiej zrezygnował i wyjechał do USA

Macierewicz broni Berczyńskiego. Szef komisji smoleńskiej zrezygnował i wyjechał do USA

Jak dobrze znasz naszą piękną Polskę? Musisz mieć co najmniej 12/15
1/15Zaczynamy od podstaw: powierzchnia administracyjna Polski to:
Zobacz także
Komentarze (149)
Dziennikarze pytają Szydło o dymisję Macierewicza. Jest stanowcza reakcja
Zaloguj się
 • wierzacy_prostak

  Oceniono 1 raz 1

  Krowami kto się teraz opiekuje, zatrudniła pani ochronę jak pani szef Jarosław?

 • Ira Irecki

  0

  Jeśli mam dobrą pamięć ,to już prawie 30 lat tej niby wolności stuknęło i wiele Trybunalow Stanu obiecywali sobie politycy z każdej opcji. Pokażcie chociaż jednego ,który stal przed nim.To takie gry polityków a poza mediami to wszyscy kumple.

 • buffalo69

  Oceniono 8 razy -2

  Macierewicz pozostanie ministrem obrony narodowej tak długo, aż ten do końca wykona zadanie zlecone mu przez Jarosława Kaczyńskiego, czyli maksymalnie osłabi polską armię i wyrzuci z niej wszystkich bez wyjątku niepewnych politycznie dowódców. Kaczyński zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że silna armia, dowodzona przez wiernych Konstytucji oficerów, mogłaby mu przeszkodzić w zrealizowaniu celu jego życia, to jest w zaprowadzeniu w Polsce neofaszystowskiej dyktatury.
  Z tego samego powodu Kaczyński nie dopuści do wstrzymania "reformy" szkolnictwa, której jedynym celem jest przekształcenie szkół podstawowych i średnich w ośrodki ideologicznego prania mózgów dzieci i młodzieży, i wychowania sobie kolejnych roczników przyszłych wyborców.
  Wzywanie Szydło do zdymisjonowania któregokolwiek ministra nie odniesie żadnego skutku, bo ona jest wierną sługą swego pana.i z wdzięczności za to, że uczynił ją premierem, gorliwie popiera jego antypaństwową działaność.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 4 razy 0

  Wywiady z Pasztetową są bez sensu, bo ona zamiast odpowiadać na pytania wygłasza tym swoim zbolałym jękiem przekazy dnia nadesłane jej z KC PiS. Dziennikarz pyta o Maciorę, ona o wskaźnikach gospodarczych. Na pewno to dzisiaj pokażą w Szkle Kontaktowym.

 • burkaklucha

  Oceniono 4 razy 0

  Na miejscu dziennikarzy nie zadawałbym tej pani żadnych pytań, bo na nie nie umie odpowiedzieć i plecie slogany albo nie mówi prawdy.

 • kenjed

  Oceniono 11 razy 1

  Radosław Obolewski to kumpel Bartłomieja Misiewicza . Razem pracowali w słynnej aptece Aronia w Łomiankach. Choć już 25 października ubiegłego roku Obolewski stracił stanowisko wiceprezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, nadal jeździ służbowym, czarnym volvo .Prawo do korzystania z samochodu służbowego przysługiwało Obolewskiemu w okresie jego zatrudnienia w PGZ S.A. na stanowisku Członka Zarządu, a także przez trzymiesięczny okres wypowiedzenia określony w jego kontrakcie menadżerskim”. Odszedł 25 października więc okres wypowiedzenia skończył się 25 stycznia. To prawie trzy miesiące temu! Obolewski po zakończeniu okresu wypowiedzenia złożył PGZ propozycję wykupienia auta i zaproponował... 3000 złotych! To model z 2015 roku i jest wart dzisiaj 180 tys. Zł. Propozycja Obolewskiego została zaakceptowana przez prezesa PGZ Błażeja Wojnicza Obolewski dysponował kartą paliwow,ą do 10 kwietnia iprzez cały ten czas tankował na koszt spółki Skarbu Państwa ł więc za nasze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje