"Trzech agentów ma pełnić rolę listonosza?". CBA weszło do KRS, szukali sędziego Żurka

Rzecznik KRS sędzia Waldemar Żurek

Rzecznik KRS sędzia Waldemar Żurek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Weszli bez zapowiedzi, nie stosowali się do próśb - tak KRS relacjonuje wejście CBA do siedziby Rady. Sprawę skomentował również sędzia Waldemar Żurek. Biuro odpowiada, że działało zgodnie z prawem.

Chodzi o środową akcję Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Troje agentów próbowało wówczas doręczyć rzecznikowi KRS, Waldemarowi Żurkowi, upoważnienie o wszczęciu kontroli jego oświadczeń majątkowych.

Bez wcześniejszych zapowiedzi weszli na teren biura KRS z żądaniem krótkiego, natychmiastowego spotkania z sędzią Waldemarem Żurkiem. Pomimo kilku próśb pracownika biura o opuszczenie pomieszczeń i oczekiwanie na informację w kancelarii na holu głównym, nie zastosowali się oni do tej prośby i wkroczyli do gabinetu wiceprzewodniczącego Rady przerywając spotkanie

- relacjonuje na swojej stronie Krajowa Rada Sądownictwa. W notatce dodano, że sędzia Żurek odmówił przyjęcia dokumentu w taki sposób i poprosił o przesłanie go pocztą. A jeśli była potrzeba, by odebrał je osobiście - poprosił o wezwanie go do stawiennictwa w siedzibie CBA.

Zadziwia mnie to tempo i sposób doręczenia. Czy trzech agentów ma pełnić w naszym kraju rolę listonosza?

- mówi w rozmowie z TVN24 rzecznik KRS. Podkreślił, że nie unika w żaden sposób kontaktu z CBA. - W pełni się poddaję temu, tak jak każdy obywatel. Natomiast musimy być traktowani absolutnie w taki sam sposób - zaznaczył Żurek.

Wersja CBA

Jak sprawę komentuje CBA? Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura powiedział, że funkcjonariusze działali zgodnie z prawem. W relacji dla TVN24 wyjaśniał, że agenci próbowali wcześniej umówić się na spotkanie z sędzią Żurkiem, by wręczyć mu upoważnienie.Twierdzi jednak, że pomimo uzgodnienia terminu sędzia odwołał spotkanie.

Ponowne próby umówienia z sędzią przez funkcjonariuszy CBA okazały się bezskuteczne, udali się więc do pracy sędziego, czyli biura KRS

- tłumaczył Kaczorek. 12 kwietnia CBA poinformowało o rozpoczęciu kontroli oświadczeń majątkowych sędziego Waldemara Żurka. "To efekt przeprowadzonej wcześniej przez naszych kontrolerów analizy tychże oświadczeń. Analiza dała podstawy do wszczęcia tej kontroli" - oświadczyło w komunikacie biuro.

A TERAZ ZOBACZ: Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa 

Nadchodzi koniec trójpodziału władz. Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa podporządkują sądy politykom

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński i posłowie PiS w Sejmie Ponad 23 mln zł w dwa lata. Horrendalne zarobki radnych PiS w spółkach Skarbu Państwa
 • Przegląd tygodników Durczok na okładce "Wprost". Tygodnik chwali się wygranym procesem [W TYGODNIKACH]
 • Zdjęcie roku Grand Press Photo 2018. Uczestnicy protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa. 24 lipca 2017 Grand Press Photo 2018. Zwycięskie zdjęcie pochodzi z protestów przeciwko zmianom w sądownictwie
Komentarze (91)
"Trzech agentów ma pełnić rolę listonosza?". CBA weszło do KRS, szukali sędziego Żurka
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 7 razy 3

  Złodziej boi się kontroli dlatego nie chciał odebrać wezwania do kontroli, ale za PIS nie ma świętych krów i kontrola jego zeznań podatkowych zostanie przeprowadzona skutecznie dokładnie i zobaczymy dlaczego tak mocno bronił się przed kontrola.

 • buffalo69

  Oceniono 6 razy 2

  Faszyzacja państwa postępuje.

 • Stan Majewski

  Oceniono 2 razy 2

  Faszystowskie bojówki będą teraz wkraczać agresywnie i w zabłoconych butach aby nastraszyć przeciwnikow politycznych ale też i normalnych obywateli.

 • Barnaba Wierch

  Oceniono 2 razy 2

  „Patrz, Kościuszko na nas z nieba,
  raz PiSior skandował.

  I popatrzył nań Kościuszko, i się zwymiotował.”

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 12 razy 0

  Jak sędzia Żurek ma się wytłumaczyć z oświadczeń majątkowych to niech się tłumaczy. Ale niech Zbigniew Ziobro też się wytłumaczy z nieprawidłowości w swoim oświadczeniu majątkowym.

  Platforma złożyła dobre pół roku temu doniesienie w tej sprawie do prokuratury w pełni kontrolowanej przez Zbigniewa Ziobrę i cały czas nie ma żadnego rezultatu w tej sprawie. A już dawno powinien być, bo za nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Ziobrze grozi do trzech lat.

 • floryda77

  Oceniono 7 razy 3

  Może CBA zainteresuje się PZU i rolą Familii Ziobro w wydaniu kilkunastu mld złotych z państwowej spółki? Szefowie SKW zostali odwołani za próbę sprawdzenia Witolda Ziobry, Krupińskiego i Surówki. A prowizja za zakup Aliora, a teraz Pekao jest ogromna.

 • arturo.k61

  Oceniono 10 razy 2

  - Kto tam?
  - Partyzanty!
  - A skolka Was?
  - Zwanzig!
  Rodacy kiedy się obudzicie? - Mamy Państwo Policyjne!!!
  I siedzieć cicho bo masz 500+

 • Krzysiek Ok

  Oceniono 6 razy 2

  No co? Jeden umie czytać, drugi pisać, a trzeci... trzeci udaje mądrego...

 • kot2ka

  Oceniono 13 razy -1

  Bardzo dobrze zrobili ci funkcjonariusze skoro ten Żurek (zalewajka) pogrywał z nimi w bambuko. Z takimi pawiami trzeba krótko i za mordę łobuzów i przydałoby się jeszcze dobre spałowanie takiego draba !!!! Te święte krowy tylko gorącym żelazem należy wypalić z polskiego społeczeństwa !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje