Po szokującym nagraniu pobłażania nie będzie. Prokuratura Krajowa zajmie się b. radnym PiS

Prokuratura Krajowa objęła nadzorem postępowanie ws. byłego radnego PiS z Bydgoszczy. Żona oskarża go o znęcanie. "Zero litości dla takich drani" - napisał zastępca Zbigniewa Ziobry.

O najnowszej odsłonie sprawy Rafała Piaseckiego pisaliśmy w Gazeta.pl we wtorek. Na Youtube pojawiło się wtedy nagranie zamieszczone przez jego żonę, Karolinę. Słychać na nim kłótnię pełną wulgarnych słów, a także odgłosy uderzeń i płacz kobiety. Autentyczność tego drastycznego nagrania potwierdził adwokat Piaseckiego. "To było wołanie o miłość" - tłumaczył obrońca.

W sprawie byłego bydgoskiego radnego PiS toczą się w sumie trzy odrębne postępowania karne: o znęcanie się, naruszenie miru domowego i włamanie się do skrzynki mailowej pani Karoliny. Oprócz tego małżonkowie są w trakcie rozwodu.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki poinformował dziś na Twitterze, że Prokuratura Krajowa objęła swym nadzorem trwające postępowania ws. Piaseckiego. "W mojej ocenie - Zero litości dla takich drani" - napisał zastępca Zbigniewa Ziobry.

Informacje dotyczące nadzoru nad postępowaniem potwierdziło nam biuro prasowe Prokuratury Krajowej. Decyzję w tej sprawie podjęto 19 kwietnia na wniosek Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobry.

W sprawie Piaseckiego interweniował po Wielkanocy również poseł PO, Krzysztof Brejza. Polityk w piśmie skierowanym do Ziobry - datowanym na 18 kwietnia - apelował wówczas o wszczęcie postępowania prokuratorskiego oraz objęcie go osobistym nadzorem ministra.

W czwartek Piasecki, który nie jest już członkiem PiS, złożył też oficjalnie mandat radnego - poinformowała bydgoska "Gazeta Wyborcza".

Zobacz także
Komentarze (194)
Po szokującym nagraniu pobłażania nie będzie. Prokuratura Krajowa zajmie się b. radnym PiS
Zaloguj się
 • ceflora77

  0

  A Zbonikowski został posłem pomimo listu prezesa apelującego do elektoratu by na niego nie głosować, bo został zawieszony. A jak go jednak wybrali okazało się, że człowiek złamany to pewny głos dla partii i przywrócono go na łono partii.

 • wszyscyklamiecie

  Oceniono 1 raz -1

  ....gowno wiecie....ale juz czlowieka wszyscy skazaliscie....a jak sie okaze, ze jego zonka to totalne zaklamane szmacisko....przeciez nikt jeszcze NIC nie wie.....moze niech go najpierw jakis sad skarze prawomocnym wyrokiem....

 • gotlama

  Oceniono 3 razy 1

  Chłopina sobie wziął do serca apel o nieprzestrzeganie konwencji o przemocy domowej, a tu taka afera.

 • dmbdmb

  Oceniono 4 razy 4

  A ja uważam że Jaki jako wice nie powinien się publicznie wypowiadać na temat póki co podejrzanego. Nie żebym bronił radnego, ale wiceministrowi nie wolno wydawać zaocznych wyroków, ani wyrażać prywatnych opinii, na forum publicznym. Sądy są od wydawania wyroków. Przypomnijcie sobie jak opinia publiczna była manipulowana przez media w sprawie "matki Madzi".

 • marywil2012

  Oceniono 4 razy 2

  Jaki Jaki taki kram. Kolejny dowód na to, że wszystkim steruje się ręcznie, politycznie i pod publiczkę. Zacznijmy od tego, że dopóki Piaseckiego nie skazano Jaki powinien trzymać dziub zamknięty. Po drugie dziwnie długo tolerowano tego gościa, dopiero jak udręczona kobieta opublikowała nagranie podniosło się oburzenie w PiS. Kto wierzy w waszą bezstronność? Kto wierzy w standardy państwa prawa PiSU?

 • Oceniono 3 razy 1

  Facet natychmiast powinien zostać zamknięty. Może zrobić żonie krzywdę.Skoro miał czelność podnieść ręce przeciw żonie to musi ponieśc tego pełne konsekwencję.Zobaczcie ten obrzydliwy talib nawet nie przeprasza za swoją postawę.Dlatego natychmiast powinien zostać zamknięty.

 • tadjan

  Oceniono 6 razy 2

  nie zapomnij wpiąć flagę w klapę pisi zboczeńcu, bo to wasz sygnał rozpoznawczy....... takie pisie "got mit uns", taki "uduchowiony" patriotyzm!

 • antepavelic69

  Oceniono 5 razy 1

  Gdyby tak zero litości dla "czarnych" bijących dzieci.

 • tadjan

  Oceniono 3 razy 1

  a ksiądz nie będzie bronił tego najlepszego z katolików....... co bóg złączył, niech człowiek nie waży się rozłączać. Babo wracaj do męża i dalej kopulować ku chwale ojczyzny...... i nie zapomnij wpiąć w klapę flagi narodowej ty pisi zboczeńcu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje