Egzamin gimnazjalny 2017. Tak wyglądała część matematyczno-przyrodnicza [ZOBACZ ARKUSZE]

Ponad 340 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju przystąpiło w czwartek po godzinie 9. do pisania egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej - drugiej części obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.

Na egzaminie gimnazjalnym z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie najpierw dostali blok zadań z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. Na rozwiązanie zadań mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). Następnie mieli przerwę do godziny 11, po której przystąpili do rozwiązywania bloku zadań z matematyki. Ta część egzaminu gimnazjalnego potrwała 90 minut (dla dyslektyków 135 minut).

Arkusz egzaminacyjny z części matematyczno-przyrodniczej >>>

Jak powiedział przed rozpoczęciem egzaminu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, do CKE nie dotarły żadne sygnały o nieprawidłowościach, które mogłyby wpłynąć na przebieg egzaminu. - Wszystko odbywa się zgodnie z procedurami. Nie ma informacji o tym, że w którejś ze szkół egzamin mógłby się nie odbyć - podkreślił.

W środę uczniowie pisali egzamin gimnazjalny z wiedzy humanistycznej; w piątek będą mieli egzamin z języka obcego.

Arkusz egzaminacyjny z zadaniami z języka polskiego >>>

Prace zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 16 czerwca.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu, to będzie go pisać w drugim terminie w czerwcu.

Arkusz egzaminacyjny z zadaniami z historii i WOS-u >>>

Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz. Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Powtórka egzaminu w celu poprawy wyniku nie jest możliwa.

Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Podczas postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki ucznia uzyskane na zakończenie nauki w gimnazjum, w tym odnotowane na świadectwie szkolnym i potwierdzone zaświadczeniem o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Dni egzaminu gimnazjalnego są w części gimnazjów dniami wolnymi od lekcji; decyzje w tej sprawie podejmują dyrektorzy szkół.

A TERAZ ZOBACZ: Widok taki, że miękną nogi. Przeszklony basen 150 metrów nad ulicą

Więcej o:
Komentarze (9)
Egzamin gimnazjalny 2017. Tak wyglądała część matematyczno-przyrodnicza [ZOBACZ ARKUSZE]
Zaloguj się
 • inkasent

  Oceniono 3 razy -1

  jeśli większość orłów skończyła przed 10:00, to przerwa do 11:00 to przesada... uczniom warszawskiego gimnazjum nr 47 wystarczyło na wypalenie kilku papierosów, zaplucie
  i obszczanie klatki w najbliższym bloku... edukacja, psia wasza ...

 • g2cos7alfa

  Oceniono 3 razy -1

  Pytania do układających pytania:
  Zadanie 1
  Czy fotosynteza ma natężenie?
  Jakie jest normalne stężenie CO2 w powietrzu atmosferycznym? Czy rzeczywiście 0,3%?
  Zadanie 2
  Jakie narządy wewnętrzne pokrywa tkanka nabłonkowa (z wyjątkiem podanych dalej przewodów i naczyń)? Pokrywa od wewnątrz właśnie narządy będące przewodami a nie inne.
  Czy "pokrywa" - dotyczy powierzchni zewnętrznej czy wewnętrznej?
  Zadanie 3
  "ptak śpiewający" - jakie znaczenie dla łańcucha pokarmowego ma śpiewanie ptaka? Czy to określony rodzaj lub rodzina? Czy każdy ptak śpiewający nie jest ptakiem drapieżnym? Czy ptak drapieżny żywi się tylko ptakami śpiewającymi (tak wynika z rysunku)?
  Czy wszystkie środki owadobójcze działają na postacie larwalne, którymi żywi się ptak śpiewający?
  Czy wyniszczenie to zawsze śmierć?
  Zadanie 5
  B3 też jest częściowo prawdziwe - surowica zmniejszy, przyspieszy ustępowanie objawów, o ile w ogóle zakażenie było objawowe.
  itd...

 • tom_aszek

  0

  Ej, brakuje arkuszy z angielskiego! Proszę pilnie uzupełnić! :)

 • tygrysio_misio

  Oceniono 6 razy 4

  zróbcie te arkusze w formie takiej jak wasze quizy... niech ludzie się pobawią :-)

 • antropoid

  Oceniono 9 razy 1

  Pewnie wszyscy i tak lepiej wyedukowani, niż Zalewska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX