Następne wybory wygra koalicja anty-PiS. Drugie miejsce zajmie "nowa siła" [SONDAŻ]

Politycy opozycji: A. Jarubas (PSL), W. Kosiniak- Kamysz (PSL), G. Schetyna (PO), M. Kijowski (KOD), R. Petru (Nowoczesna) i B. Nowacka (Twój Ruch) w chwili jedności (fot. Sławomir Kamiński/AG)

Politycy opozycji: A. Jarubas (PSL), W. Kosiniak- Kamysz (PSL), G. Schetyna (PO), M. Kijowski (KOD), R... (Politycy opozycji: A. Jarubas (PSL), W. Kosiniak- Kamysz (PSL), G. Schetyna (PO), M. Kijowski (KOD), R. Petru (Nowoczesna) i B. Nowacka (Twój Ruch) w chwili jedności (fot. Sławomir Kamiński/AG))

Koalicja anty-PiS wygra najbliższe wybory parlamentarne - tak uważają ankietowani w najnowszym sondażu IBRiS dla Radia Zet i "Faktu".

Według sondażu, w 2019 r. w wyborach zwycięży koalicja PO, Nowoczesnej i PSL. Tak uważa 36 proc. badanych.

22,9 proc. wskazało na Prawo i Sprawiedliwość, ale aż 23,8 proc. twierdzi, że wygra "nowa siła opozycyjna, która dopiero powstanie". 17,3 proc. ankietowanych odpowiedziało "nie wiem/trudno powiedzieć".

Badanie przeprowadzono 11 kwietnia na próbie 1100 osób.

Sondażowe tendencje

A jak przedstawiają się wyniki klasycznych sondaży partyjnych? Te z marca, przeprowadzone po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej, pokazują niewielką przewagę PiS nad PO. W sondażu pracowni IBRIS dla "Rzeczpospolitej" PiS zanotowało 29 proc. poparcia. Druga w sondażu PO odnotowała skok poparcia aż o 10 pkt. proc., do 27 proc.

Pracownia IPSOS dla OKO.press podała wyniki sondażu, gdzie chęć oddania głosu na PiS wyraziło 32 proc. pytanych, a na PO - 28 proc. (wzrost o 8 pkt. proc.). Sondaż Kantar Public dla Wyborczej wskazał 27 proc. dla PiS i 24 proc. dla PO (wzrost o 10 pkt proc.). W sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24, chęć głosowania na PiS wyraziło 29 proc. wyborców, a na Platformę 27 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.).

Nie inaczej jest w kwietniu. Według sondażu dla Nowa TV oraz "Super Expressu" PiS mogłoby liczyć na 31 proc., a PO 26 proc. (wzrost o 6 pkt. proc.). Sondaż Kantar Public dla wPolityce.pl i "wSieci" to 35 proc. PiS i 26 proc. PO. Podobne wyniki podał później CBOS: 37 proc. dla PiS i 26 proc. dla PO (7 proc. więcej niż w poprzednim badaniu tej sondażowni).

A TERAZ ZOBACZ: Jak PiS traci poparcie w sondażach

Przekonaj się, jak dobrze znasz aktorów z PRL-u. Rozpoznaj ich po zdjęciach
1/15Kto zagrał Roberta Fornalskiego w "Zaklętych rewirach"? zdj. reż. Janusz Majewski, prod. Studio Filmowe Tor)
Zobacz także
 • W tygodnikach "Wprost": Przed wyborami ugrupowanie Kukiza się sypie, może stracić pozycję [W TYGODNIKACH]
 • Kim Dzon Un i Donald Trump w gazetach Szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump. Co pokazała propaganda? Jest najnowsze wydanie gazety
 • Protest studentów przeciw ustawie Gowina. UW, Warszawa, 5 czerwca 2018 r. Protest studentów nabiera tempa. Dlaczego okupują uczelnie? Są cztery kluczowe powody
Komentarze (321)
Następne wybory wygra koalicja anty-PiS. Drugie miejsce zajmie "nowa siła" [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • henrykxx56

  0

  Jak będą wybory i PIS przegra razem z Kaczyńskim będę zadowolony, bo na pewno na nich głosować nie będę? Bo tyle krzywdy narobili i bałaganu, że żadna partia takiej krzywdy nie zrobili ludziom i krajowi, co PIS. Niszczą wszystko, czego się dotkną. A najbardziej Mie będzie cieszyło jak niektórzy pójdą siedzieć ci z PIS-u tak jak jemu się należy Janowi Szyszce niech swoje stare lata przesiedzi we więzieniu i jego podobni. A najbardziej będę zadowolony jak inna partia będzie likwidowała pomniki z Kaczyńskim Lechem i zostawią może z dwa pomniki w nieznanych miejscach. Bo do prezydenta Lecha Kaczyńskiego nic nie mam, ale brat tyle naniszczył, że jemu by się należało, aby jak oczy zamknie to pochować na nieznanym cmentarzu z dala od dużych miast, chociaż tego nie powinno się nikomu życzyć, ale Jarosław tyle krzywdy narobił, że wcale nikt by go nie żałował i na pewno nie zaświecił jemu lampki może tylko bratowa albo i tego by nie zrobiła za ludzką krzywdę. Jemu i jego partii życzę, co najgorsze, bo ich miejsce to w więzieniu. Jak by wygrał PIS to znaczy, że naród jest chory i tak powinni śrubę przykręcić żeby naród bardziej głodował i nie mieli dachów nad głową a już zaczęli to robić wystarczy poczytać? Żegnam oszustów i złodziei, co okradają własny kraj a może się mylę, bo sprzedali się Żydom.

 • 0

  Chyba w ich marzeniach wygrają xD, niech się nie ośmieszają ci ludzie. PO, PSL, N. ZROZUMCIE TO! Polacy NIE CHCĄ was złodzieje przy władzy dlatego wybrali PIS i wybiorą drugi raz partię która daje a nie tylko zabiera i okrada obywateli a zakłamane sondaże możecie w buty wsadzić. Z resztą błagam PSL które ledwo próg wyborczy przekracza, Nowoczesna która spadła jak kula ze spadku i nie wróci nigdy nawet do progu wyborczego? To ma byc ta koalicja? Hahahahahaha obecnie tylko komuniści starszy, sbcy i ich potomkowie oraz kolesie na was zagłosują a pamiętajcie komuchów jest co raz mniej na tym świecie.

 • Eric Cartman

  0

  Soros probuje stworzyc wrazenie, ze opozycja ma w Polsce poparcie, kiedy nieudolnosc i zlodziejstwo PO jest widoczne coraz jaskrawiej kiedy porownamy z tym co prezentuje PiS. Tylko najglupszy leming na swiecie dostaje wyprostu pejsow z powodu tych drukowanych sondazy. Polacy swoje wiedza i wprost, GW, fakt i inne sorosowe media nie wmowia nam, ze Polacy tak naprawde nie chca wzrostu pensji, 500+, poprawy sciagalnosci podatkow, wzrostu patriotyzmu ekonomicznego tylko prawdziwymi marzeniami Polakow jest importowanie islamistow, afery, podwyzka wieku emerytalnego, przymykanie oczy na zlodziejstwo itp. Sondaze , ktorymi codziennie racza nas media z glownego scieku sa tak absurdalne i oderwane od rzeczywistosci, ze trzeba sobie zadac pytanie, czy lewactwo naprawde wierzy w zaklnanie rzeczywistosci? Lemingi - czy jestescie naprawde takimi debilami?

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  PIS będzie teraz rządzić przez co najmniej 30 lat i to bez żadnej przerwy na 100 % bo inne partie chcą zabrać 500 + a w dodatku kradną na całego ile wejdzie.

 • junkamm

  Oceniono 4 razy 2

  najpierw trzeba odsunąC BANDYTÓW I MORDERCÓW PISOWSKICH I TO BARDZO SZYBKO . SPIESZMY SIE BO STRACIMY POLSKĘ I BEDZIEMY POD JAŻMEM RUSKICH . TEGO CHCE KACZOR I MACIEREWICZ Z POPARCIEM DUDY . BO TA WYDMUSZKA PODNUŻEK SZYDŁO GO. MA DO GADANIA . WYJDZMY SZYBKO I TO BARDZO SZYBKO NA ULICE BO TEN KACZOR NAWET SIE NIE KRYJE WSP WYSCIA POLSKI Z UNI EUROPEJSKIEJ . A KOSEKWENCJIE BEDĄ STRASZNE CHYBA NAWET JUZ JEST ZA PÓZNO .

 • junkamm

  Oceniono 3 razy -1

  oby nie ten kukiz zdrajca no nigdy nie wygra wyborow to pewne . nawet nie dostanie sie do sejmu . no bo kto pójdzie na taką szm.....

 • Oceniono 2 razy 0

  Trata srata taką koalicję na wybory mogą podjąć politycy ale żeby to wypaliło to musieliby pójść za tym wyborcy a nikt chyba z mających chociaż trochę oleju w głowie nie chce idioty Petru za premiera.

 • emeni

  Oceniono 3 razy 3

  Precz z PiS i precz z PO. PSL -- rzyyyg. Nowacka nie stój koło tych koryciarzy bo reputację niepotrzebnie stracisz a jesteś rozumną kobietą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje