Sejm przyjął uchwałę fatimską. Teraz prymas Polski dobitnie powiedział, co o tym myśli

14.04.2017 12:47
Abp Wojciech Polak podczas zebrania Konferencji Episkopatu Polski, 11.03.2015

Abp Wojciech Polak podczas zebrania Konferencji Episkopatu Polski, 11.03.2015 (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Abp Wojciech Polak zabrał głos w sprawie tzw. uchwały fatimskiej. Sejm przyjął ją tydzień temu na wniosek grupy posłów PiS. Prymas Polski nie pochwalił jednak tej idei.

- Takie akty powinny być w kościele, a nie w Sejmie - powiedział w radiowej Jedynce abp Polak. - Akty ściśle religijne nie powinny być wykorzystywane do tego, że będziemy tak czy inaczej odczytywać naszą społeczną rzeczywistość - podkreślił. I przypomniał wierzącym posłom, czego tak naprawdę oczekuje od nich Bóg.

Myślę, że tutaj trzeba mieć wiele wrażliwości i delikatności wobec tego, że Pan Bóg nie domaga się od nas jakichś aktów strzelistych, deklaracji. Nie domaga się od nas tego, byśmy wobec innych manifestowali w słowie to, że jest taka czy inna rzeczywistość, rocznica, ale domaga się od nas przede wszystkim chrześcijańskiej postawy

- tłumaczył politykom prymas Polski.

Czego dotyczyła uchwała?

Sprawę uchwały opisywaliśmy w Gazeta.pl już kilkanaście dni temu. Grupę wnioskodawców reprezentowała posłanka PiS Anna Sobecka, silnie związana ze środowiskiem Radia Maryja. Politycy chcieli za pomocą uchwały uczcić setną rocznicę objawień fatimskich.

Autorzy przekonywali, że w 1917 roku "w swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a jego przesłanie jest nadal aktualne".

W sposób niezwykle dramatyczny, poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia

- napisano w treści uchwały. Mimo gorących dyskusji na ten temat, dokument ostatecznie przyjęto większością 245 głosów należących do PiS.

A TERAZ ZOBACZ: Sejm uczy prezesa poprawnej polszczyzny

Ten quiz o jedzeniu w 100 proc. rozwiąże tylko Polak
1/15Na początek coś łatwego. Słodycz na zdjęciu to oczywiście:
Komentarze (275)
Sejm przyjął uchwałę fatimską. Teraz prymas Polski dobitnie powiedział, co o tym myśli
Zaloguj się
 • muckal

  Oceniono 2 razy 2

  O ładną pogodę na świąteczne dni w sejmie się modlili? Jakoś mało skuteczne te pacierze. Bozia łotrów wysłuchać nie chciała.

 • robertst2012

  Oceniono 2 razy 2

  A TEN POLAK TO PYTAŁ OĆCA ŚWINTEGO Z TORUNIA CZY MU WOLNO ZABIERAĆ GŁOS W TEJ SPRAWIE ? BO JAK NIE TO MA PRZECHLAPANE I GROZI MU EKSKOMUNIKA Z RĄK OWEGO OĆCA ;

 • wejsunek47

  Oceniono 7 razy 1

  jakie znowu objawienie??? nic o tym na fizyce mnie nie uczono...o co to chodzi?

 • wejsunek47

  Oceniono 9 razy 1

  a teraz niech sejm uchwali czy matka boska była wniebowstapiona czy nie...bo kilka soborów różnie decydowało..a jak sobeckiej wystarcza wszechmogący bóg to po co bierze 18tys pensji z sejmu?

 • kocurek2010

  Oceniono 3 razy 3

  A może procesje w sejmie, byloby niezmiernie ciekawie-)

 • baj62

  Oceniono 1 raz 1

  Kaziu Ojdyr pokazał ci kto w polskim kotle rządzi.

 • drogiprezesie

  Oceniono 5 razy 5

  Pisuary na każdym kroku podkreślają swoją katolickość czyli wiernopoddańczość Waszej Eks.... Można więc uznać ich ( posłów, rządu ) działania, wypowiedzi i poniżanie na każdym kroku inaczej myślących za stanowisko KK, gdyż są nijako przedstawicielami -ambasadorami faszystowsko mafijnej organizacji dla której i Wasza Eminencja pracuje. Wesołych Świąt Jaryły, czy Adonii, a może Przaśników lub Isztar/Astarte -do wyboru, bo nie wiem już kogo czcicie...

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 10 razy 2

  Wolska to patologiczny kraj, belzebub torunski rzadzi ta Wolska, tak jak inkwizycja Hiszpania w swoim czasie. Gusla i zabobony przyjmuje sie jako ustawy w wolskim sejmie, katopolactwu juz zupelnie odyebalo, rzygac sie chce, na pohybel katopolactwu.

 • wojtek2612b

  Oceniono 12 razy 4

  TERAZ ZBYSIU POWOŁA SĄDY INKWIZYCJNE !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje