"W rządzie trwa walka o wpływy". "Newsweek" o wojnie ludzi Kaczyńskiego z ludźmi Szydło

Związany ze Zbigniewem Ziobro prezes PZU stracił posadę na rzecz osoby z otoczenia Mateusza Morawieckiego. Wszystko to za pozwoleniem prezesa PiS, ale bez wiedzy Beaty Szydło.

Zdaniem "Newsweeka" walka toczy się pomiędzy wicepremierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, ale także między Jarosławem Kaczyńskim a Beatą Szydło. "W ruch idą donosy i intrygi, a łupem padają posady w państwowych spółkach. Padają też pierwsze ofiary. W marcu stanowisko stracił związany z Ziobrą prezes PZU Michał Krupiński" - czytamy w tygodniku.

Decyzja o "przycięciu wpływów" Ziobry miała zostać podjęta przez prezesa PiS - Kaczyński rzekomo wydał zgodę na usunięcie Krupińskiego ze stanowiska. O przetasowaniach nie wiedziała jednak Beata Szydło.

- Pani premier miała pretensje, że wszystko odbyło się za jej plecami. Ale jak Mateusz miał ją uprzedzić? Przecież Beata Szydło razem z Ziobrą od dawna gra przeciwko niemu - powiedziała "Newsweekowi" osoba z otoczenia Morawieckiego.

Ziobro - zdaniem tygodnika - szykuje już "pułapkę" na wicepremiera. "To śledztwo w sprawie bankowych oszustw w sprawie bankowych oszustw przy udzielania kredytów we frankach szwajcarskich. Prowadzi je obsadzona przez ludzi Ziobry Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Jednym z banków, które zapewne znajdą się na celowniku śledczych, będzie BZ WBK, do niedawna kierowany przez Morawieckiego" - czytamy.

Mateusz Morawiecki o wizjonerstwie, roli Gandalfa i walce z postkomunizmem na gali "Gazety Polskiej"

Więcej o:
Komentarze (243)
"W rządzie trwa walka o wpływy". "Newsweek" o wojnie ludzi Kaczyńskiego z ludźmi Szydło
Zaloguj się
 • loneman

  Oceniono 4 razy 0

  Strach pomyslec co bedzie gdy "wuc" wyciagnie lapki i bedzie walka na kly i pazury o jego "tron" (drabinke), widoki beda jak z azjatyckiego parlamentu gdzie leja sie jak kibice na pierwszym lepszym meczu w kraju :D

 • jojo148

  Oceniono 3 razy 3

  Kazimierz Marcinkiewicz, zapytany w jednym z wywiadów o sytuację w PiS-ie, odpowiedział:(dosłownie!): "Piorą się po mordach"

 • yuo7leo9

  Oceniono 5 razy 1

  PIS ma niewyczerpane pomysły względem "co jeszcze spieprzyć" - teraz rozwali banki, a potem - samo siebie. Opozycja nie musi już nic robić, tylko spokojnie czekać.

 • Ryszard Wojna

  Oceniono 20 razy 2

  Łiiiiiiim łiiiiiii - kwiczą pisie świnie przepychając się przy korycie....

 • gadojan

  Oceniono 17 razy 3

  Bzdura...

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 13 razy 3

  Typowe bójki mafijne. Najrozsądniej stać z boku i uważać na odpryski. Jak skończą, wystarczy pozamiatać.

 • niko8472

  Oceniono 12 razy 2

  Ciekawe ile te stanowiska kosztuja? 5% zarobkow? Jednorazowo pare baniek? Ma ktos aktualny cennik?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX