PiS wypadło słabo w sondażu. Co na to prawica? "Wątpliwy wynik", "skompromitowana firma"

29 proc. poparcia dla PiS, 27 proc. dla PO - takie są wyniki najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Przychylni rządowi dziennikarze negują wyniki badania.

Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad opozycją maleje - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Gdyby wybory odbywały się teraz, wygrałby je PiS z wynikiem 29 proc. (o 5 punktów procentowych mniej niż w poprzednim sondażu). Tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego znalazłaby się Platforma Obywatelska z 27-procentowym poparciem (wzrost o 10 punktów).

Dramatyczny spadek notowań PiS nie uszedł uwadze prawicowych publicystów. By zdezawuować wyniki badania, zarzucają sondażowni brak obiektywizmu i profesjonalizmu. 

"Firma dawno skompromitowana"

"To tylko Ibris, a nie sondaż" - napisał felietonista „Rzeczpospolitej” i tygodnika „W Sieci”, a także jeden z prowadzących program "W tyle wizji" Krzysztof Feusette. 

"Coraz gorsza komunikacja i PR w PiS i w rządzie to fakt. Ale żeby brać na poważnie sondaż, wykonany przez firmę dawno skompromitowaną? Pliz" - to już Samuel Pereira,, wiceszef publicystyki TVP Info.

"IBRiS skojarzenia? OK. Wipler 19%, .N liderem 31%(XII.2015), zwycięstwo Komorowskiego w I turze, sondaż w 6h, Homo Homini, zalogowany prawnik" - stwierdził Michał Adamczyk z "Wiadomości" TVP.

"Sondaż bardzo wątpliwy"

Cały artykuł o sondażu napisał Jacek Karnowski w serwisie wPolityce.pl. "PiS po Brukseli straciło w sondażach - ale sondaż IBRIS jest wewnętrznie sprzeczny i bardzo, bardzo wątpliwy" - pisze publicysta. 

Tematu nie unikają też sami politycy PiS. - Nie należy prowadzić polityki i podejmować decyzji pod wpływem sondaży - uważa minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker i dodał, że kilka miesięcy temu to Nowoczesna doganiała PiS, a dziś ma znacznie niższe notowania. - Mądra, pokorna władza analizuje to, co się dzieje w przestrzeni publicznej, ale wyciągać wnioski i przejmować należy się pewnymi trendami - tłumaczył. 

Węglarczyk o naciskach PiS w TVP. Przypomina słowa o "trzymaniu mordy w kuble"

Więcej o:
Komentarze (233)
PiS wypadło słabo w sondażu. Co na to prawica? "Wątpliwy wynik", "skompromitowana firma"
Zaloguj się
 • tysiacletni

  0

  Niech się wreszcie Schetyna nauczy występować publicznie (bez tego strasznego uśmiechu), dogadać się z najlepszymi paniami z Nowoczesnej (ewentualnie też z Petru, pod warunkiem, że też zacznie pracować nad wystąpieniami publicznymi) i jest spora szansa w nastepnych wyborach.

 • 0

  Patrzę na to zdjęcie i stwierdzam, że w PiS'ie więcej gejów niż na imprezie imieninowej u Biedronia.

 • Matt X

  Oceniono 1 raz 1

  Ten śmieszny portugalski hipster, żeby odwrócić od siebie uwagę przykleił się do "prawdziwych polaków". Potrzeba nam jeszcze prawdziwego polskiego prawicowego Murzyna. Takiego już chyba mamy. To ten co tłumaczy rasizm "niekompetencją kulturową", czy czymś takim. Jak nacjozwierzęta kopną jego "kawowego" dzieciaczka w dupkę to chyba dysonans poznawczy zamieni na schizofrenię.

 • rewersik38

  Oceniono 1 raz -1

  29,28,27,26,25,24.....kurs dobry, tak trzymać "dobra zmiano" ;)

 • optymus58

  Oceniono 10 razy 2

  Chyba KACZOR I Cala reszta pisiorow juz mysla by powolac KOMISJE DO ZBADANIA RZETELNOSCI TEGOZ SONDAZU....
  Nie dotrwacie PISIORY JAKO rzadzacy do ZImy 2017....

 • troque

  Oceniono 4 razy 0

  Obstawiałem obsuwę 2 lata po wyborach, a tutaj być może ćwierkają wiosenne ptaszki. Czeka nas teraz faza konsolidacji i agresywnego ataku ..... coraz bardziej wynikająca z poczucia bezsilności.

 • freeasinfreedom

  Oceniono 10 razy -4

  Pisowskim płatnym POlecam stosowną maść - z czerwonym krzyżykiem. Produkt polski, teraz w promocji dwa razy większe opakowanie za tę samą cenę!

 • kryweg

  Oceniono 16 razy -2

  Oj zabolało i to bardzo mocno ! I cieszy mnie to też baaardzo !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX