Szaleńcy na trasie z Wisły do Ustronia. Zobaczcie, jak ratowali się inni kierowcy

20.03.2017 10:43
Szalona jazda motocyklistów mogła mieć tragiczny final

Szalona jazda motocyklistów mogła mieć tragiczny final (Fot. slaska.policja.gov.pl)

Śląscy policjanci udostępnili nagranie, na którym widać brawurową jazdę ośmiu motocyklistów na trasie z Wisły do Ustronia. Aż trudno uwierzyć, że kierowcy samochodów uniknęli tragedii.
Wróć do artykułu
Quiz z wiedzy o PRL dla długodystansowców - średnia 76/100
1/100Reksio 'pochodził' z:
Zobacz także
Komentarze (179)
Szaleńcy na trasie z Wisły do Ustronia. Zobaczcie, jak ratowali się inni kierowcy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • insmy

  Oceniono 11 razy -1

  Poje.bane polskie dziadostwo!!!

 • nikanor

  Oceniono 34 razy -6

  Za kilka tygodni będą na jakimś internetowym forum robić ściepkę na kwiaty dla poległego kolegi. Postawią krzyżyk przy drodze, powieszą na nim kask i pokiwają główkami, że to taki był wspaniały człowiek i jaki świat niesprawiedliwy.

 • shamanx

  Oceniono 13 razy -9

  Bez przesady. Nikogo nie zmusili do jakiejkolwiek reakcji. Nikt nie musiał się ratować. Wprawdzie spowodowali potencjalne zagrożenie, ale w praktyce nic złego się nie stało. Piszę to jako kierowca samochodu. Sam nie jeżdżę na motocyklu i nigdy nie wsiądę. Ale motocykliści nigdy mi nie przeszkadzali a jeśli widzę jakiegoś zawsze staram się go puścić. Większość z nich jeździ spokojnie - albo przynajmniej względne spokojnie.

 • pampierosy

  Oceniono 7 razy -1

  a to o to chodzi z tymi naklejkami na samochodach! rzeczywiście, są wszędzie!

 • 3xm

  Oceniono 10 razy -2

  Nie raz i nie dwa takich spotykałem na drodze. Czasami wystarczy spojrzeć w lusterko. i zrobić lekki ruch kierownicą w prawo, albo w lewo. Śmiecham jak w panice próbują uciekać. Parę razy się nie udało i lądowali na glebie, albo w rowie. Mam nadzieję, że któregoś razu jakiś zginie.

 • magic3

  Oceniono 29 razy 3

  Co prawda przepisy obowiązują wszystkich i na tym filmie motocykliści wykazali się głupotą i nieposzanowaniem innych na drodze, ale nie po to kupuje się motocykl, żeby stać w korkach i jeździć nim jak dziadek Oplem Corsą czy innym Lanosem.

 • zagenator

  Oceniono 14 razy 0

  dlatego zawsze zajeżdzam tym degeneratom drogę. paru juz wylądowało na poboczu.

 • StarskiPL

  Oceniono 5 razy -1

  Jeśli wszyscy motocykliści są tacy jak na filmie, to wszyscy kierowcy samochodów są tacy jak pan Kazimierz od Antoniego.

 • mariak94

  Oceniono 6 razy 2

  "Jak zauważają policjanci ze Śląska, takie filmy wzmacniają stereotyp motocyklistów jako szaleńców drogowych. - Tylko odpowiedzialna jazda motocyklem zachęci innych kierujących do przychylnego odbioru hasła "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie" - zauważają mundurowi."...i to mowi policja???????????

 • Black Swan

  Oceniono 6 razy -4

  "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie"

  teraz mamy inne hasełko ostrzegawcze; "patrz w LUlusterka - słoiki są wszędzie"

 • kreesdebarg

  Oceniono 2 razy 0

  to były popołudniowe wilki

 • von-koza

  Oceniono 13 razy -7

  no jak widać gazetce sie udało... napuścić jednych na drugich. A kryterium wcale nie była kultura na drodze i przestrzeganie przepisów, tylko kto czym jeździ... Żenada
  A dla kozaków co wyznają zasadę "kto większy i lepiej opancerzony temu wolno więcej - np. nie patrzec w lusterka i spychać kogo tam popadnie" - dla tych mam smutną wiadomość - na drogach są też ciężarówki i z pewnością wśród ich kierowców też sie znajdą tacy "szeryfi".

 • remislanc

  Oceniono 9 razy 1

  Ech tak troszkę oleju na drodze...Ile radości by było !!! Jaka przednia zabawa !!! I organy się przydadzą ( poza mózgami)...

 • jajecznica01

  Oceniono 5 razy 1

  Przez takich baranów robi się z motocyklistów szaleńców co jest uogolnieniem a czarne owce wszędzie się trafiają.

 • newpatric

  Oceniono 11 razy 1

  'Motocykliści Wyklęci"

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 9 razy -1

  Zachowali się naprawdę jak bez mózgi z drugiej story znam tyłu ulomnych kierowców aut niech ten jebnie kamień pierwszy co jeździ przepisowo

 • algreg

  Oceniono 6 razy 0

  nie chce być złym prorokiem ale któryś z tych durniów w tym roku będzie dawcą podrobów. Może to przeczyta ......

 • glas.rothar

  Oceniono 9 razy 1

  interesuje mnie tylko jedno: czy, kiedy, i w jakim wymiarze zostaną pociągnięci do odpowiedzialności?

 • J J

  Oceniono 15 razy 5

  Przecież to nie motocykliści !!!
  To tylko psychicznie chorzy impotenci.

 • losowynik

  Oceniono 5 razy 1

  Władza arogancko rozpycha się na drodze, to i suwerenowi wydaję się, że też mu wolno. A wszystko sprowadza się do banalnego przysłowia, że ryba psuje się od głowy.

 • Arkadiusz Kowalski

  Oceniono 17 razy 1

  To nie są Motocykliści, tylko "kierowcy motocykli". Zawsze to powtarzam. Jak w każdej dziedzinie są pajace - znam wielu wspaniałych policjantów, księży , polityków. Wszędzie będzie pajac,kretyn ,idiota,itd. itp.Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jestem motocyklistą i oddaje krew ,którą dostaje każdy potrzebujący . Pewnie moje organy też trafią do kogoś potrzebującego ale do tego ja się nie przyczynię. może Ci co piszą komentarze o prawdziwych motocyklistach a sami nic nie zrobili dla innych. Pozdrawiam wszystkich użytkowników dróg. Zanim coś napiszesz zastanów się ile z Siebie dałeś.

 • 4jaco

  Oceniono 15 razy 1

  Już niedługo będą leżec łby roznazane na asfalcie

 • beastiebot

  Oceniono 19 razy 13

  Na zachodzie jakos ludzie jezdza tymi motocyklami i robia to kulturalnie. Tylko oczywiscie tradycyjnie w Bulandii jest to problem. Tutaj sa tylko problemy.

 • gadagadu

  Oceniono 14 razy -2

  jak bym jechał swoim Land Rowerem z 2000 r. na tej trasie ....

  nie zjechałbym tym ciulom ..... stuknęliby się ze mną jeden raz, tylko jeden raz ...

  bufory bezpieczeństwa jak zderzaki w wagonach ....

 • szymon_76

  Oceniono 16 razy -4

  Gazeta uczestniczy w cyrku napuszczania jednych obywateli na drugich: 1. na rowerzystów; 2 na motocyklistów, 3. na kibiców, 4 na mochery.... moi drodzy rodacy używajcie rozumu nie dajcie się dzielić lewackiej i pisowskiej propagandzie. To, że jest % nieuczciwych sędziów - nie znaczy, że wszytkich sędziów za twarz należy brać, to że jest mały % motowariatów - nie znaczy, że to norma i trzeba ich po rowach spychać. Trzeba działać, ale z szacunkiem...

 • gerwazy.waligora

  Oceniono 12 razy 0

  Nie patrze w lusterka na takich idiotow, dzieki nim ludzie dostaja potrzebne organy do przeszczepow.

 • jan_dreptak

  Oceniono 11 razy -3

  Wszystkim, którym udało się zdobyć aż jedną kategorię prawa jazdy przypominam - każdy motocykl (skuter, rower) to o jeden samochód mniej na jezdni.

 • takaprawda2015

  Oceniono 18 razy -4

  Dlatego uważam że to motocykliści powinni patrzeć bo samochody są wszędzie. Ja mam duże szanse na przeżycie w starciu z motocyklem.

 • jag83

  Oceniono 22 razy -2

  Czy już siedzą w areszcie? Do tego filmiku niezbędna jest krzepiąca informacja - są w areszcie i mają zarzuty, możliwości spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Tylko wtedy takie filmiki spełnia rolę wychowawczą.

 • tereska77

  Oceniono 31 razy -3

  jeżdżąc na moto nigdy nie przekraczam prędkości, nie wyprzedzam w niedozwolonych miejscach, bo łatwo o nieuwagę innych i mogę wylądować w piachu. piękne dzięki TYM motocyklistom za wielce *ujową reklamę całego środowiska.

 • cezar61

  Oceniono 10 razy 8

  Ale wuje!

 • acototak

  Oceniono 35 razy -5

  Nie bardzo rozumiem akcję z naklejkami "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie". Motocykle powinny być tylko tam, gdzie prawo im na to zezwala. Nie można wymagać, żeby głównym zajęciem innych kierowców było ciągłe wypatrywanie motocyklistów specjalnej troski.

 • mer-llink

  Oceniono 19 razy -1

  To BOR na ćwiczeniach praktycznych... Doskonalą technikę ochraniania narodowego....

 • von-koza

  Oceniono 22 razy -2

  Ja myslę, że to raczej utwierdza stereotyp marnego polskiego kierowcy. Marnego - bo bez wyobraźni i łamiącego przepisy. Niezaleznie czy prowadzi motocykl czy samochód. Tu akurat nagrali błaznów na moto, wczoraj był koleś w audi.
  Martwi jedynie napuszczanie jednych grup na drugie. Że niby oczekiwanie odwetu na innych motocyklistach i niepatrzenie w lusterka? Od razu widać jak sie w komentarzach buraki popodniecały - co to by one zrobiły i ilu zepchnęli z jezdni, a ilu na narządy przerobili. Tego chcesz droga "gazeto"?
  A wy ludzie weźcie sie trochę opanujcie. Zawsze jeździsz zgodnie z przepisami kierowco Range Rovera? - który jak cytuję: "poświęciłby swój bok" żeby zabić innego kierowcę dlatego że łamie przepisy? A moze też i kolejnego - tylko dlatego że jedzie motocyklem? - bo przecież nie trzeba patrzeć w lusterka tylko dlatego że sie filmik w necie obejrzało o kilku idiotach na moto?

 • Marcin Siekierski

  Oceniono 35 razy 1

  Takiej brawury nic nie tłumaczy. Miałem czołówkę z takim idiotą. Ja 3 tygodnie w szpitalu i pół roku na zwolnieniach a on 2 m pod ziemią i ma wszystko w pompie.

 • matylda1001

  Oceniono 16 razy 0

  Nie lubię motocyklistów na drodze. Gdy widzę w lusterku wstecznym szybko zbliżający się motocykl, który pcha się na trzeciego, to boję się, że będzie mnie wyprzedzał jadąc bardzo blisko mojego samochodu, a wtedy jedno drgnięcie kierownicy w lewo i motocyklista dalej nie pojedzie.

 • troll_putina

  Oceniono 15 razy -5

  No jazda mało odpowiedzialna ale kierowca nagrywającego auta to się chyba mało nie popłakał z emocji XDDD

 • kalowiec

  Oceniono 16 razy 0

  nie zwracam uwagi na tych pajaców, tym bardziej że oni na nic i na nikogo uwagi nie zwracają...

 • poziom1908

  Oceniono 27 razy 11

  Osobiście nie cierpię od dawna motocykli, ze względu na hałas, a część motocyklistów, za brak mózgu.
  A już naklejki w tylu 'motocykle są wszędzie' itp itd..żenada. Samochody też są wszędzie, a jeszcze ważniejsi są piesi. Nie zamierzam patrzeć w lusterka częsciej tylko dlatego, że ktoś chce sobie pozapie..lać łamiąc przepisy, czy wyprzedzać prawą strona na przejściu dla pieszych (szczyt głupty chyba na tym filmiku).

 • kocurimysza

  Oceniono 12 razy -2

  To zawsze beda DAWCY Narzadow i basta nic tych Durni nie nauczy !.

 • heliheli

  Oceniono 10 razy -2

  trzeba bylo jechac zgodnie z przepisami i dac sie trafic takiemu na moto ...... i bylby jeden wiecej debil na moto , trafiony , zatopiony .....

 • artu7

  Oceniono 9 razy -3

  Miejmy nadzieję że rozwalą się prędzej niż pózniej....

 • newpatric

  Oceniono 14 razy 0

  Widzisz krzyż przy drodze z hełmem motocyklowym?

  Uśmiechnij się.

 • nessuno

  Oceniono 32 razy 0

  "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie" A na motocyklach bezmózgie debile.
  nie wszyscy oczywiście, ale znakomita większość.

  Później śmieszne są te krzyże i kapliczki przy drogach w miejscu, gdzie taki debil na własne życzenie się rozbił.
  Sezon rozpoczęty, matka natura znów wyeliminuje kilkudziesięciu kretynów.

 • pull_up

  Oceniono 13 razy 1

  Ilu już takich widziałem bez butów na jezdni? Co najmniej 10. Słysząaem też o takim kozaku w Szczecinie który z fantazją rozwalił kamienny mur przy bramie na nomen omen cmentarz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje