Szaleńcy na trasie z Wisły do Ustronia. Zobaczcie, jak ratowali się inni kierowcy

Szalona jazda motocyklistów mogła mieć tragiczny final

Szalona jazda motocyklistów mogła mieć tragiczny final (Fot. slaska.policja.gov.pl)

Śląscy policjanci udostępnili nagranie, na którym widać brawurową jazdę ośmiu motocyklistów na trasie z Wisły do Ustronia. Aż trudno uwierzyć, że kierowcy samochodów uniknęli tragedii.
Wróć do artykułu
Quiz z wiedzy o PRL dla długodystansowców - średnia 76/100
1/100Reksio 'pochodził' z:
Zobacz także
 • Zdobywczyni tegorocznej nagrody 2018 Man Booker Prize - Anna Burns z Irlandii Nagroda Bookera 2018 przyznana. Laureatką Anna Burns za powieść "Milkman"
 • Hanna Zdanowska. Według radnego wojewoda łódzki chce ogłosić wygaszenie jej mandatu Wojewoda chce wygasić mandat Hanny Zdanowskiej przed wyborami? "Polecenie z Warszawy"
 • Patryk Jaki w drodze na debatę Jaki został zapytany, czy wróci do partii po przegranej w wyborach. "Zobaczymy, co będzie"
Komentarze (179)
Szaleńcy na trasie z Wisły do Ustronia. Zobaczcie, jak ratowali się inni kierowcy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • insmy

  Oceniono 11 razy -1

  Poje.bane polskie dziadostwo!!!

 • nikanor

  Oceniono 34 razy -6

  Za kilka tygodni będą na jakimś internetowym forum robić ściepkę na kwiaty dla poległego kolegi. Postawią krzyżyk przy drodze, powieszą na nim kask i pokiwają główkami, że to taki był wspaniały człowiek i jaki świat niesprawiedliwy.

 • shamanx

  Oceniono 13 razy -9

  Bez przesady. Nikogo nie zmusili do jakiejkolwiek reakcji. Nikt nie musiał się ratować. Wprawdzie spowodowali potencjalne zagrożenie, ale w praktyce nic złego się nie stało. Piszę to jako kierowca samochodu. Sam nie jeżdżę na motocyklu i nigdy nie wsiądę. Ale motocykliści nigdy mi nie przeszkadzali a jeśli widzę jakiegoś zawsze staram się go puścić. Większość z nich jeździ spokojnie - albo przynajmniej względne spokojnie.

 • pampierosy

  Oceniono 7 razy -1

  a to o to chodzi z tymi naklejkami na samochodach! rzeczywiście, są wszędzie!

 • 3xm

  Oceniono 10 razy -2

  Nie raz i nie dwa takich spotykałem na drodze. Czasami wystarczy spojrzeć w lusterko. i zrobić lekki ruch kierownicą w prawo, albo w lewo. Śmiecham jak w panice próbują uciekać. Parę razy się nie udało i lądowali na glebie, albo w rowie. Mam nadzieję, że któregoś razu jakiś zginie.

 • magic3

  Oceniono 29 razy 3

  Co prawda przepisy obowiązują wszystkich i na tym filmie motocykliści wykazali się głupotą i nieposzanowaniem innych na drodze, ale nie po to kupuje się motocykl, żeby stać w korkach i jeździć nim jak dziadek Oplem Corsą czy innym Lanosem.

 • zagenator

  Oceniono 14 razy 0

  dlatego zawsze zajeżdzam tym degeneratom drogę. paru juz wylądowało na poboczu.

 • StarskiPL

  Oceniono 5 razy -1

  Jeśli wszyscy motocykliści są tacy jak na filmie, to wszyscy kierowcy samochodów są tacy jak pan Kazimierz od Antoniego.

 • mariak94

  Oceniono 6 razy 2

  "Jak zauważają policjanci ze Śląska, takie filmy wzmacniają stereotyp motocyklistów jako szaleńców drogowych. - Tylko odpowiedzialna jazda motocyklem zachęci innych kierujących do przychylnego odbioru hasła "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie" - zauważają mundurowi."...i to mowi policja???????????

 • kreesdebarg

  Oceniono 2 razy 0

  to były popołudniowe wilki

 • von-koza

  Oceniono 13 razy -7

  no jak widać gazetce sie udało... napuścić jednych na drugich. A kryterium wcale nie była kultura na drodze i przestrzeganie przepisów, tylko kto czym jeździ... Żenada
  A dla kozaków co wyznają zasadę "kto większy i lepiej opancerzony temu wolno więcej - np. nie patrzec w lusterka i spychać kogo tam popadnie" - dla tych mam smutną wiadomość - na drogach są też ciężarówki i z pewnością wśród ich kierowców też sie znajdą tacy "szeryfi".

 • remislanc

  Oceniono 9 razy 1

  Ech tak troszkę oleju na drodze...Ile radości by było !!! Jaka przednia zabawa !!! I organy się przydadzą ( poza mózgami)...

 • jajecznica01

  Oceniono 5 razy 1

  Przez takich baranów robi się z motocyklistów szaleńców co jest uogolnieniem a czarne owce wszędzie się trafiają.

 • newpatric

  Oceniono 11 razy 1

  'Motocykliści Wyklęci"

 • algreg

  Oceniono 6 razy 0

  nie chce być złym prorokiem ale któryś z tych durniów w tym roku będzie dawcą podrobów. Może to przeczyta ......

 • glas.rothar

  Oceniono 9 razy 1

  interesuje mnie tylko jedno: czy, kiedy, i w jakim wymiarze zostaną pociągnięci do odpowiedzialności?

 • J J

  Oceniono 15 razy 5

  Przecież to nie motocykliści !!!
  To tylko psychicznie chorzy impotenci.

 • losowynik

  Oceniono 5 razy 1

  Władza arogancko rozpycha się na drodze, to i suwerenowi wydaję się, że też mu wolno. A wszystko sprowadza się do banalnego przysłowia, że ryba psuje się od głowy.

 • Oceniono 17 razy 1

  To nie są Motocykliści, tylko "kierowcy motocykli". Zawsze to powtarzam. Jak w każdej dziedzinie są pajace - znam wielu wspaniałych policjantów, księży , polityków. Wszędzie będzie pajac,kretyn ,idiota,itd. itp.Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jestem motocyklistą i oddaje krew ,którą dostaje każdy potrzebujący . Pewnie moje organy też trafią do kogoś potrzebującego ale do tego ja się nie przyczynię. może Ci co piszą komentarze o prawdziwych motocyklistach a sami nic nie zrobili dla innych. Pozdrawiam wszystkich użytkowników dróg. Zanim coś napiszesz zastanów się ile z Siebie dałeś.

 • 4jaco

  Oceniono 15 razy 1

  Już niedługo będą leżec łby roznazane na asfalcie

 • beastiebot

  Oceniono 19 razy 13

  Na zachodzie jakos ludzie jezdza tymi motocyklami i robia to kulturalnie. Tylko oczywiscie tradycyjnie w Bulandii jest to problem. Tutaj sa tylko problemy.

 • gadagadu

  Oceniono 14 razy -2

  jak bym jechał swoim Land Rowerem z 2000 r. na tej trasie ....

  nie zjechałbym tym ciulom ..... stuknęliby się ze mną jeden raz, tylko jeden raz ...

  bufory bezpieczeństwa jak zderzaki w wagonach ....

 • szymon_76

  Oceniono 16 razy -4

  Gazeta uczestniczy w cyrku napuszczania jednych obywateli na drugich: 1. na rowerzystów; 2 na motocyklistów, 3. na kibiców, 4 na mochery.... moi drodzy rodacy używajcie rozumu nie dajcie się dzielić lewackiej i pisowskiej propagandzie. To, że jest % nieuczciwych sędziów - nie znaczy, że wszytkich sędziów za twarz należy brać, to że jest mały % motowariatów - nie znaczy, że to norma i trzeba ich po rowach spychać. Trzeba działać, ale z szacunkiem...

 • gerwazy.waligora

  Oceniono 12 razy 0

  Nie patrze w lusterka na takich idiotow, dzieki nim ludzie dostaja potrzebne organy do przeszczepow.

 • jan_dreptak

  Oceniono 11 razy -3

  Wszystkim, którym udało się zdobyć aż jedną kategorię prawa jazdy przypominam - każdy motocykl (skuter, rower) to o jeden samochód mniej na jezdni.

 • takaprawda2015

  Oceniono 18 razy -4

  Dlatego uważam że to motocykliści powinni patrzeć bo samochody są wszędzie. Ja mam duże szanse na przeżycie w starciu z motocyklem.

 • jag83

  Oceniono 22 razy -2

  Czy już siedzą w areszcie? Do tego filmiku niezbędna jest krzepiąca informacja - są w areszcie i mają zarzuty, możliwości spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Tylko wtedy takie filmiki spełnia rolę wychowawczą.

 • tereska77

  Oceniono 31 razy -3

  jeżdżąc na moto nigdy nie przekraczam prędkości, nie wyprzedzam w niedozwolonych miejscach, bo łatwo o nieuwagę innych i mogę wylądować w piachu. piękne dzięki TYM motocyklistom za wielce *ujową reklamę całego środowiska.

 • cezar61

  Oceniono 10 razy 8

  Ale wuje!

 • acototak

  Oceniono 35 razy -5

  Nie bardzo rozumiem akcję z naklejkami "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie". Motocykle powinny być tylko tam, gdzie prawo im na to zezwala. Nie można wymagać, żeby głównym zajęciem innych kierowców było ciągłe wypatrywanie motocyklistów specjalnej troski.

 • mer-llink

  Oceniono 19 razy -1

  To BOR na ćwiczeniach praktycznych... Doskonalą technikę ochraniania narodowego....

 • von-koza

  Oceniono 22 razy -2

  Ja myslę, że to raczej utwierdza stereotyp marnego polskiego kierowcy. Marnego - bo bez wyobraźni i łamiącego przepisy. Niezaleznie czy prowadzi motocykl czy samochód. Tu akurat nagrali błaznów na moto, wczoraj był koleś w audi.
  Martwi jedynie napuszczanie jednych grup na drugie. Że niby oczekiwanie odwetu na innych motocyklistach i niepatrzenie w lusterka? Od razu widać jak sie w komentarzach buraki popodniecały - co to by one zrobiły i ilu zepchnęli z jezdni, a ilu na narządy przerobili. Tego chcesz droga "gazeto"?
  A wy ludzie weźcie sie trochę opanujcie. Zawsze jeździsz zgodnie z przepisami kierowco Range Rovera? - który jak cytuję: "poświęciłby swój bok" żeby zabić innego kierowcę dlatego że łamie przepisy? A moze też i kolejnego - tylko dlatego że jedzie motocyklem? - bo przecież nie trzeba patrzeć w lusterka tylko dlatego że sie filmik w necie obejrzało o kilku idiotach na moto?

 • Oceniono 35 razy 1

  Takiej brawury nic nie tłumaczy. Miałem czołówkę z takim idiotą. Ja 3 tygodnie w szpitalu i pół roku na zwolnieniach a on 2 m pod ziemią i ma wszystko w pompie.

 • matylda1001

  Oceniono 16 razy 0

  Nie lubię motocyklistów na drodze. Gdy widzę w lusterku wstecznym szybko zbliżający się motocykl, który pcha się na trzeciego, to boję się, że będzie mnie wyprzedzał jadąc bardzo blisko mojego samochodu, a wtedy jedno drgnięcie kierownicy w lewo i motocyklista dalej nie pojedzie.

 • troll_putina

  Oceniono 15 razy -5

  No jazda mało odpowiedzialna ale kierowca nagrywającego auta to się chyba mało nie popłakał z emocji XDDD

 • kalowiec

  Oceniono 16 razy 0

  nie zwracam uwagi na tych pajaców, tym bardziej że oni na nic i na nikogo uwagi nie zwracają...

 • poziom1908

  Oceniono 27 razy 11

  Osobiście nie cierpię od dawna motocykli, ze względu na hałas, a część motocyklistów, za brak mózgu.
  A już naklejki w tylu 'motocykle są wszędzie' itp itd..żenada. Samochody też są wszędzie, a jeszcze ważniejsi są piesi. Nie zamierzam patrzeć w lusterka częsciej tylko dlatego, że ktoś chce sobie pozapie..lać łamiąc przepisy, czy wyprzedzać prawą strona na przejściu dla pieszych (szczyt głupty chyba na tym filmiku).

 • kocurimysza

  Oceniono 12 razy -2

  To zawsze beda DAWCY Narzadow i basta nic tych Durni nie nauczy !.

 • heliheli

  Oceniono 10 razy -2

  trzeba bylo jechac zgodnie z przepisami i dac sie trafic takiemu na moto ...... i bylby jeden wiecej debil na moto , trafiony , zatopiony .....

 • artu7

  Oceniono 9 razy -3

  Miejmy nadzieję że rozwalą się prędzej niż pózniej....

 • newpatric

  Oceniono 14 razy 0

  Widzisz krzyż przy drodze z hełmem motocyklowym?

  Uśmiechnij się.

 • nessuno

  Oceniono 32 razy 0

  "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie" A na motocyklach bezmózgie debile.
  nie wszyscy oczywiście, ale znakomita większość.

  Później śmieszne są te krzyże i kapliczki przy drogach w miejscu, gdzie taki debil na własne życzenie się rozbił.
  Sezon rozpoczęty, matka natura znów wyeliminuje kilkudziesięciu kretynów.

 • pull_up

  Oceniono 13 razy 1

  Ilu już takich widziałem bez butów na jezdni? Co najmniej 10. Słysząaem też o takim kozaku w Szczecinie który z fantazją rozwalił kamienny mur przy bramie na nomen omen cmentarz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje