Szaleńcy na trasie z Wisły do Ustronia. Zobaczcie, jak ratowali się inni kierowcy

Szalona jazda motocyklistów mogła mieć tragiczny final

Szalona jazda motocyklistów mogła mieć tragiczny final (Fot. slaska.policja.gov.pl)

Śląscy policjanci udostępnili nagranie, na którym widać brawurową jazdę ośmiu motocyklistów na trasie z Wisły do Ustronia. Aż trudno uwierzyć, że kierowcy samochodów uniknęli tragedii.

Choć sezon na motocykle oficjalnie jeszcze się nie rozpoczął, do policjantów ze śląskiej drogówki docierają już pierwsze sygnały o niebezpiecznej jeździe.

Na wideo nagranym 5 marca widać skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grupy motocyklistów. Nadmierna prędkość, najeżdżanie na linię ciągła, zajeżdżanie drogi autom z naprzeciwka, wyprzedzanie z prawej strony - to tylko kilka wykroczeń, jakich dopuścili się fani jednośladów. Wygląda to tak, jakby mieli za nic kodeks drogowy i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

Kilkanaście wykroczeń w kilka sekund. Motocykliści rozpoczęli sezon

Jak zauważają policjanci ze Śląska, takie filmy wzmacniają stereotyp motocyklistów jako szaleńców drogowych. - Tylko odpowiedzialna jazda motocyklem zachęci innych kierujących do przychylnego odbioru hasła "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie" - zauważają mundurowi.

Quiz z wiedzy o PRL dla długodystansowców - średnia 76/100
1/100Reksio 'pochodził' z:
Zobacz także
Komentarze (179)
Szaleńcy na trasie z Wisły do Ustronia. Zobaczcie, jak ratowali się inni kierowcy
Zaloguj się
 • jottsp

  Oceniono 2 razy 0

  zawsze sadzilem ze policja zajmuje sie egzekujca prawa, ale teraz nie wiem za co na nich place: policjanci udostępnili nagranie , do policjantów ze śląskiej drogówki docierają już pierwsze sygnały , Jak zauważają policjanci ze Śląska, takie filmy wzmacniają stereotyp .... najsensowiej by bylo aby przy autostradzie byly informacje o tel. alarmowym gdzie mozna zadzwonic a policja by miala w ruchu patrole srednio co 50 km.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy -2

  Jest na to sposób: w razie śmiertelnego wypadku, gdy jedyną ofiarą jest jadący jednośladem, nie wszczynać postępowania.

 • von-koza

  Oceniono 13 razy -1

  Poziom niektórych wypowiedzi oddaje niestety poziom zrozumienia i kultury naszego społeczeństwa. Jak leci filmik z pijanym ziutkiem w audi co grzeje 180 (kilka dni temu taki był) to jakoś nie widać oburzenia dla kierowców samochodów. Gdy pojawia się z głąbami na moto - zaraz dostaje się wszystkim motocyklistom - buńczuczne zapowiedzi o spychaniu, idiotyczne komentarze o "dawcach" itd. Zamiast piętnować pewne zachowania piętnuje się grupę ludzi. Bez sensu... Czy ktoś z was pomyślał, że taki jad moze spowodować, że jakiś domorosły szeryf rzeczywiscie wdroży swoje pomysły w życie i ktoś naprawdę zginie. Ktoś kto wcale nie będzie łamał przepisów, a po prostu trafi na imbecyla "chcącego postraszyć"... Tak po prostu pomyślcie, bo agresja jest zaraźliwa. Ostatnio był taki filmik - jak ktoś tam (w aucie zresztą) tak własnie "pouczył" rowerzystę spychajac go z drogi do rowu. Takie zachowania mają gdzieś swój początek.

 • bkind2all

  Oceniono 6 razy 0

  Psycholog mialby tu frajde analizujac te komentarze. Nawet przyszly morderca wypowiada sie ponizej, ktory specjalnie robi 'lekki' ruch kierownica w lewo lub prawo zeby zabic motocykliste. A gdzie jest zasada, zyj I daj zyc innym? Jeden komentarz jest bardzo dobry (shaman).
  Reszta prosze sie zastanowic nad swoimi ludzkimi watrosciami. Poczytac troche lektury obowiazkowej I troche szacunku dla innego czlowieka...

 • glencok

  Oceniono 4 razy 0

  jakim cudem w jednym miejscu takie natężenie debilizmu? i każdy z nich myśli że jest niezłym gościem. Żenujące głupki

 • jan.w2

  Oceniono 5 razy 3

  Jechali szybko, ale bezpiecznie, tak jak maja w zwyczaju jeździć żyd Maciorenko do Toruńskiego grzyba i z powrotem, sołtysowa do domu na weekend, oraz dupa na narty.

 • barabasz53

  Oceniono 4 razy 0

  Banda pajaców i kretynów, nie bez racji taki chłam nazywany jest dawcami organów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje