Szaleńcy na trasie z Wisły do Ustronia. Zobaczcie, jak ratowali się inni kierowcy

20.03.2017 10:43
Szalona jazda motocyklistów mogła mieć tragiczny final

Szalona jazda motocyklistów mogła mieć tragiczny final (Fot. slaska.policja.gov.pl)

Śląscy policjanci udostępnili nagranie, na którym widać brawurową jazdę ośmiu motocyklistów na trasie z Wisły do Ustronia. Aż trudno uwierzyć, że kierowcy samochodów uniknęli tragedii.

Choć sezon na motocykle oficjalnie jeszcze się nie rozpoczął, do policjantów ze śląskiej drogówki docierają już pierwsze sygnały o niebezpiecznej jeździe.

Na wideo nagranym 5 marca widać skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grupy motocyklistów. Nadmierna prędkość, najeżdżanie na linię ciągła, zajeżdżanie drogi autom z naprzeciwka, wyprzedzanie z prawej strony - to tylko kilka wykroczeń, jakich dopuścili się fani jednośladów. Wygląda to tak, jakby mieli za nic kodeks drogowy i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

Kilkanaście wykroczeń w kilka sekund. Motocykliści rozpoczęli sezon

Jak zauważają policjanci ze Śląska, takie filmy wzmacniają stereotyp motocyklistów jako szaleńców drogowych. - Tylko odpowiedzialna jazda motocyklem zachęci innych kierujących do przychylnego odbioru hasła "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie" - zauważają mundurowi.

Quiz z wiedzy o PRL dla długodystansowców - średnia 76/100
1/100Reksio 'pochodził' z:
Zobacz także
Komentarze (179)
Szaleńcy na trasie z Wisły do Ustronia. Zobaczcie, jak ratowali się inni kierowcy
Zaloguj się
 • jottsp

  Oceniono 2 razy 0

  zawsze sadzilem ze policja zajmuje sie egzekujca prawa, ale teraz nie wiem za co na nich place: policjanci udostępnili nagranie , do policjantów ze śląskiej drogówki docierają już pierwsze sygnały , Jak zauważają policjanci ze Śląska, takie filmy wzmacniają stereotyp .... najsensowiej by bylo aby przy autostradzie byly informacje o tel. alarmowym gdzie mozna zadzwonic a policja by miala w ruchu patrole srednio co 50 km.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy -2

  Jest na to sposób: w razie śmiertelnego wypadku, gdy jedyną ofiarą jest jadący jednośladem, nie wszczynać postępowania.

 • von-koza

  Oceniono 13 razy -1

  Poziom niektórych wypowiedzi oddaje niestety poziom zrozumienia i kultury naszego społeczeństwa. Jak leci filmik z pijanym ziutkiem w audi co grzeje 180 (kilka dni temu taki był) to jakoś nie widać oburzenia dla kierowców samochodów. Gdy pojawia się z głąbami na moto - zaraz dostaje się wszystkim motocyklistom - buńczuczne zapowiedzi o spychaniu, idiotyczne komentarze o "dawcach" itd. Zamiast piętnować pewne zachowania piętnuje się grupę ludzi. Bez sensu... Czy ktoś z was pomyślał, że taki jad moze spowodować, że jakiś domorosły szeryf rzeczywiscie wdroży swoje pomysły w życie i ktoś naprawdę zginie. Ktoś kto wcale nie będzie łamał przepisów, a po prostu trafi na imbecyla "chcącego postraszyć"... Tak po prostu pomyślcie, bo agresja jest zaraźliwa. Ostatnio był taki filmik - jak ktoś tam (w aucie zresztą) tak własnie "pouczył" rowerzystę spychajac go z drogi do rowu. Takie zachowania mają gdzieś swój początek.

 • bkind2all

  Oceniono 6 razy 0

  Psycholog mialby tu frajde analizujac te komentarze. Nawet przyszly morderca wypowiada sie ponizej, ktory specjalnie robi 'lekki' ruch kierownica w lewo lub prawo zeby zabic motocykliste. A gdzie jest zasada, zyj I daj zyc innym? Jeden komentarz jest bardzo dobry (shaman).
  Reszta prosze sie zastanowic nad swoimi ludzkimi watrosciami. Poczytac troche lektury obowiazkowej I troche szacunku dla innego czlowieka...

 • glencok

  Oceniono 4 razy 0

  jakim cudem w jednym miejscu takie natężenie debilizmu? i każdy z nich myśli że jest niezłym gościem. Żenujące głupki

 • jan.w2

  Oceniono 5 razy 3

  Jechali szybko, ale bezpiecznie, tak jak maja w zwyczaju jeździć żyd Maciorenko do Toruńskiego grzyba i z powrotem, sołtysowa do domu na weekend, oraz dupa na narty.

 • barabasz53

  Oceniono 4 razy 0

  Banda pajaców i kretynów, nie bez racji taki chłam nazywany jest dawcami organów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje