Przemycali cudzoziemców z Europy Wschodniej do Unii. Polsko-rosyjski gang rozbity

W ciągu kilkunastu miesięcy mogli przerzucić na zachód setki ludzi. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch Rosjan i czterech Polaków, którzy werbowali i przemycali cudzoziemców z Zakaukazia.

Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą, która od kilkunastu miesięcy działała na terenie szeregu województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego oraz zachodniopomorskiego - czytamy na stronie NwOSG. Sześć osób - dwóch Rosjan i czterech Polaków - przemycało obcokrajowców pochodzących z regionu Zakaukazia. Cudzoziemcy udawali uchodźców.

Dobrze przemyślany plan

Przestępcy działali według bardzo precyzyjnego planu. Najpierw werbowali cudzoziemców w Rosji i na Białorusi, a następnie kierowali ich na przejścia graniczne. Tam obcokrajowcy zgłaszali wolę ubiegania się o status uchodźcy, skąd byli kierowani do otwartych ośrodków na terenie Polski. Po drodze przesiadali się do czekającego już na nich transportera prowadzonego przez jednego z organizatorów, który przerzucał ich na zachód - do Niemiec, Austrii, Francji, Belgii, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Gang działał przez co najmniej kilkanaście miesięcy. Prawdopodobnie przerzucili w tym czasie setki cudzoziemców.

Nadwiślańscy pogranicznicy z pomocą kolegów z Morskiego, Podlaskiego i Nadbużańskiego OSG przeszukali siedem mieszkań i pomieszczeń gospodarczych, a także garaże i samochody w czterech województwach. Znaleźli i zabezpieczyli papiery dokumentujące działalność gangu i pieniądze w różnych walutach. Zatrzymali też sześć osób, którym prokurator przedstawił zarzuty dotyczące kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej organizującej nielegalną migrację. Grozi im za to nawet do 12 lat więzienia. Pięciu zatrzymanych jest w tymczasowym areszcie. Wobec szóstego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze

 

A TERAZ ZOBACZ: "Narkotykowa mama". Kobieta próbowała wnieść do aresztu narkotyki dla syna

Więcej o:
Komentarze (28)
Przemycali cudzoziemców z Europy Wschodniej do Unii. Polsko-rosyjski gang rozbity
Zaloguj się
 • supertlumacz

  0

  Już niedługo Polska rzuci Tajlandię na kolana jako światowe supermocarstwo w usługach seksualnych. I to wszystko siłami korpusu sędziowskiego i innych pań ze sfery budżetowej.

  Trzeba wynagrodzić UE wyrządzone straty.

 • Brian Ono

  0

  Ojej, kiedy ich całujecie w islamskie tyłki to są to dzielni Czeczeńcy, a kiedy zakładają bandycką szajkę, to nagle... są Rosjanami... Mychnyk, łżesz jak każdy z twojego plemienia. To nie sa Rosjanie. To zwykłe czeczeńskie bandziory, twoi ukochani "bojownicy"

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy -2

  A mówi się, że Putin utrudnia polsko-rosyjskie kontakty gospodarcze. Te różne sankcje i szykany.
  A tymczasem...

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy 3

  " Najpierw werbowali cudzoziemców w Rosji i na Białorusi, a następnie kierowali ich na przejścia graniczne. Tam obcokrajowcy zgłaszali wolę ubiegania się o status uchodźcy, skąd byli kierowani do otwartych ośrodków na terenie Polski. Po drodze przesiadali się do czekającego już na nich transportera prowadzonego przez jednego z organizatorów, który przerzucał ich na zachód ... "

  "Szlak słowiański" ...

 • radix10

  Oceniono 8 razy 4

  Gang nie był polsko-rosyjski, tylko polsko-czeczeński. Wielbiciele islamistów z Kaukazu kłamią w tytule.

 • kajetan907

  Oceniono 7 razy -1

  Po tytule myślałem że zdelegalizowali PIS.

 • saj-gon-ki

  Oceniono 7 razy -1

  kibice patrioci wyklęci, złodzieje, narkomani i ONR

 • antykaczysta40

  Oceniono 9 razy -5

  A, co trzeci to pewnie szpieg. A może nawet, co drugi? Bo, pewnie ruscy załamali się ilością agentów tureckich w Niemczech.

 • Black Swan

  Oceniono 2 razy 0

  wcale sie nie zdziwię jeśli przyjdzie podatnikowi zapłacić za rozpieprzone drzwi oraz nieuzasadnione zatrzymanie... Jak udowodnicie im przemyt ludzi? Stali przy drodze i machali to podwiozłem autostopowiczów, tak?
  - Niby zapłacili mi za przejazd? A mają na to jakieś dowody czy tez uwierzyliście im "na mordę"? Ja tam żadnej kasy od nikogo nie brałem... Akurat jechałem do Monachium (Paryża, Londynu itd.) to pomogłem ludziom bo chrześcijaninem jestem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX