Przed Sejmem stanął pomnik na cześć ministra Szyszki. Złota piła od "wdzięcznych drwali"

Pomnik dla ministra Szyszki

Pomnik dla ministra Szyszki (Partia Razem)

To oczywiście nie jest inicjatywa drwali i deweloperów. Złotą piłę na cześć ministra środowiska postawili działacze Partii Razem, by przypomnieć, kto najbardziej zyska na wycinkach drzew.

Partia Razem odsłoniła przed Sejmem pomnik ministra Jana Szyszki. Na
czarnym postumencie z napisem „Janowi Szyszce - wdzięczni deweloperzy i
drwale” stanęła złota piła. - To tylko skromna, symboliczna nagroda w
porównaniu do milionów, jakie zarobią dzięki Szyszce deweloperzy, lobbyści i
właściciele tartaków - komentowała Dorota Olko, rzeczniczka prasowa Razem.

Nowelizacja Kaczyńskiego? Mydlenie oczu

Działacze odnieśli się też do zapowiadanej przez Jarosława Kaczyńskiego nowelizacji ustawy. - Czytaliśmy projekt i wiemy, że nie rozwiązuje problemu masowej wycinki. Po pierwsze, nadal będzie można wyrąbać drzewa "na zapas", a ziemię sprzedać później. Po drugie, w ustawie pozostawiono dziurę - co prawda należy zgłaszać planowaną wycinkę, ale za niedopełnienie tego obowiązku nie przewidziano żadnej kary. Ta nowelizacja to bubel prawny i mydlenie oczu Polkom i Polakom - tłumaczyli.

Przerażające efekty ustawy Szyszki. W całej Polsce niekontrolowane wycinki >>>

Adrian Zandberg zaapelował o dymisję ministra Szyszki i kontrolę Centralnego Biura
Antykorupcyjnego. - PiS przyznał, że zachodzi podejrzenie nieuczciwego lobbingu. W
każdym europejskim kraju taki skompromitowany polityk zostałby zdymisjonowany. Gdyby Jarosław Kaczyński poważnie traktował walkę z układem, z nieuczciwością, to po Szyszce nie zostałyby nawet trociny. Sprawą przepchnięcia tej ustawy powinny zająć się służby - podsumował.

Jakie są obecne przepisy?

Od pierwszego stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi, właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS. Ministerstwo zwraca jednak uwagę, że nie oznacza to braku jakichkolwiek ograniczeń w usuwaniu drzew i krzewów. Bez zezwolenia nie można usunąć pomników przyrody. Ograniczenia dotyczą też parków krajobrazowych, czy zieleni objętej ochroną konserwatorską.

Co powiedział Kaczyński?

Projekt, który doprowadził do wycinki dużych połaci drzew w całej Polsce, budzi społeczne protesty. Zareagował na nie Jarosław Kaczyński. - Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione - zadeklarował prezes PiS podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii. Według jego uczestników, prezes ostro skrytykował ministerstwo środowiska za obowiązujące od początku roku przepisy. - Prezes powiedział, że jest przeciw tym rozwiązaniom i będzie ich zmiana. Stwierdził, że widać w tym prawie lobbing - mówił polityk partii.

Śpiewak: Szyszko jest nierozgarniętym ministrem, łatwo mu wcisnąć coś, co jest wrzutką deweloperską

Zobacz także
 • Wycinka drzew na Giszowcu w Katowicach Przerażające efekty ustawy Szyszki. W całej Polsce trwają niekontrolowane wycinki [ZDJĘCIA]
 • To zdjęcie poruszyło serca To zdjęcie właśnie staje się symbolem Lex Szyszko. Wiewiórka skulona w pniu drzewa
Komentarze (151)
Przed Sejmem stanął pomnik na cześć ministra Szyszki. Złota piła od "wdzięcznych drwali"
Zaloguj się
 • Szewczyk Maria

  0

  WYCINKA N I E K O N T R O L O W A N A ! Minister Szyszko jest właścicielem ogromnych LASY-Fundiów. Własność prywatna jest święta, więc ma prawo je wyciąć!

  Szyszko kupił tereny o powierzchni większej niż województwo śląskie?
  Z oświadczenia majątkowego ministra środowiska Jana Szyszki wynika, że w okresie od 1998 do 2011 roku wykupił on ponad 1,67 mln hektara powierzchni.

 • pisiewicz

  Oceniono 2 razy 2

  Przedsiębiorca i członek Narodowej Rady Rozwoju Roman Kluska zapewniał, że drzewo naturalne powinno być wycięte "w sile wieku".

  „Przede wszystkim jestem Polakiem, patriotą, zakochanym w polskiej przyrodzie i w żadnym przypadku nie pozwoliłbym zrobić krzywdy polskiej przyrodzie - byłbym pierwszy, który by protestował. Ale też jestem na wielu szkoleniach prowadzonych przez Lasy Państwowe - przez wybitnych naukowców. Ci pasjonaci leśnictwa, drzew, mówią, że drzewo jest skarbem przyrody, bo rośnie i w sile wieku powinno zostać wycięte. Bo jeżeli się zrobi stare, będzie siało chorobami, będzie zakażało inne drzewa. Będzie niebezpieczeństwo uszkodzeń” – powiedział.

  „Spróchniałe drzewo nie daje żadnego pożytku. W związku z tym drzewo naturalnie powinno być w sile wieku wycięte - i w miejsce pięknego drzewa sadzimy kilkanaście lub kilkadziesiąt małych” – dodał Kluska.
  www.gazetaprawna.pl/artykuly/1024505,kluska-ustawa-o-wycince-to-wspaniale-rozwiazanie.html

 • ukw8087

  Oceniono 3 razy 3

  Szyszko , ty byś się dobrze prezentował tylko w jednym miejscu ... Na drzewie ...

 • edals

  Oceniono 4 razy 4

  Czy "dęby pamięci" które sadził Lech Kaczyński to też można ścinać jak się ma taką fantazję ?

 • kniazwitold

  Oceniono 9 razy -9

  Niech zandberg powie głośno jakie podatki chce wprowadzić i jak wydymać wszystkich na kase jak wygra jakiekolwiek wybory?

  Banda komuchów.

 • edals

  Oceniono 10 razy 4

  Szyszko celowo powpisywał takie bzdury do oświadczenia majątkowego żeby nikt nie mógł sprawdzić co w rzeczywistości ma i skąd to ma. Niby taki roztargniony profesor co to myli metry z hektarami, miliony z tysiącami itd. A to cwaniak przebiegły. Skoro zostało upublicznione i wiadomo że jest wypełnione źle to dlaczego marszałek premier nie wyda mu polecenia by złożył ponowne, starannie wypełnione. Co to znaczy takie lekceważenie obywateli. Jak my źle wypełnimy PIT to raczej nikt ze skarbówki by nam nie odpuścił. Szyszko ma obowiązek złożyć oświadczenie majątkowe, my mamy prawo je znać. I oczekujemy odrobinę szacunku ze strony Szyszki i Szydło , a wygląda, że celowo i demonstracyjnie nas lekceważą.

 • razb1947

  Oceniono 15 razy 1

  Kto chce drzewa to niech kupi działkę i sobie posadzi albo niech się przeprowadzi do lasu, a do prywatnej działki nie wtrącajcie się.

 • Oceniono 11 razy 7

  Ta Ustawe podpisali Wszyscy, ktorzy zyja za nasze pieniadze, czyli Pis I Kaczynski.Oczywiscie Duda tez. Teraz jak juz zarabiaja za wyciete drzewa, Ludzie szaleja, wiec darmozjady sa zdziwieni. Kaczor raptem chce zmiany Ustawy I co mamy go chwalic!! Zeby nie podpisali to by tego nie bylo, proste.inne Uchwaly przechodza w jedna noc, a ta bedzie sie ciagla, bo brakuje im jeszcze do minusowego Budzetu. Polak nie idiota P.Kaczynski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje