"To proeuropejski entuzjasta". Tak Kaczyński zachwala Saryusz-Wolskiego. Jest tylko jeden problem

Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński. (Agencja Gazeta)

"Jest wiceprzewodniczącym EPL, w końcu należy do PO" - czytamy w zapowiedzi jutrzejszego wywiadu dla "Gazety Polskiej". "Nie jest naszym kandydatem, ale uzyskałby nasze poparcie" - przekonuje prezes PiS.

Rzeczywistość wyprzedziła prezesa - rzeczy, o których mówił wywiadzie dla "Gazety Polskiej" już są nieaktualne. "Wiceprzewodniczący EPL" został w sobotę wyrzucony z Platformy, a w poniedziałek odszedł z Europejskiej Partii Ludowej. W zapowiedzi widzimy też, że Kaczyński bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat Jacka Saryusz-Wolskiego, jednocześnie starając się wbijać szpilki Donaldowi Tuskowi.

"Entuzjastycznie proeuropejski", "doskonale zna politykę brukselską", "w przeciwieństwie do Tuska ma kompetencje językowe do sprawowania funkcji w Unii", "jeden z najlepszych znawców spraw związanych z funkcjonowania wspólnoty w Europie - mówił o Saryusz-Wolskim prezes PiS

"Powiem zatem wprost - tak, pan Jacek Saryusz-Wolski to dobry kandydat na szefa Rady Europejskiej. Nie jest naszym kandydatem, ale uzyskałby nasze poparcie" - czytamy w wywiadzie.

Czyim kandydatem jest więc Saryusz-Wolski? Na chwilę obecną jego kandydaturę wspiera tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ten sam, który forsuje, że Donald Tusk jest kandydatem Niemiec, w dodatku kandydatem nielegalnym.

O przywódcy PiS-u przeczytasz też w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Politycy PiS oceniają "niemieckość" Donalda Tuska. I nie jest to narracja nowa

Trzy słowa, jedna kategoria: czynność. Odgadniesz wszystkie hasła?
1/15zdanie, wniosek, IKEA
Zobacz także
Komentarze (446)
"To proeuropejski entuzjasta". Tak Kaczyński zachwala Saryusz-Wolskiego. Jest tylko jeden problem
Zaloguj się
 • Lech Pawluk

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Jarosławie Kaczyński mamy dość tych entuzjastów DOBREJ ZMIANY tylko dlaczego ludzie z EUROPY z nas się śmieje, czy nie warto nad tym ZASTANOWIĆ?

 • junkamm

  Oceniono 1 raz 1

  oj kaczor bedziesz wisiał . takie słowa sie słyszy na polskich ulicach . dzisiaj jestes panem jutro bedziesz zerem smierdzącym . nikt ci nie pomoże . to cos narobił ludziom w polsce szczególnie starszym i schorowanym to jedno . po drugie za zdrade panstwa dostaniesz surowy wyrok . tak jak inni z twojej parti do których żeś zmusił . wiosna teraz bedzie w polsce krajem bardzo głosnym i niebezpiecznym . demonstracjie strajki to mał to co bedzie sie miało stać . i to ty z szydło dudą do tego doprowadziłes . .

 • kotwkaloszach

  Oceniono 1 raz 1

  PiS na wode fotomontaż!
  Prezesik tak naprawde woli, by Tusk zostal znowu wybrany. Odstawia tylko cyrk przed durnymi wyborcami by mysleli, ze tak dzielnie walczy o wlasnego kandydata a tylko ta zla UE i lewactwo wszystko mu sabotuje...niezle to wymyslil by podtrzymac ducha w sekcie smolenskiej, zaś wizerunek Polski ma gdzies!

 • sokrates1969

  Oceniono 3 razy 1

  I Kaczyński i Wolski trafią tam gdzie ich miejsce : na śmietnik historii

 • fonim

  Oceniono 1 raz 1

  Saryusz-Wolski zostanie wybrany gdy świnie zaczną latać.

 • fonim

  Oceniono 3 razy 1

  Saryusz-Wolski zostanie wybrany gdy świnie zaczną latać.

 • wiesscar

  Oceniono 3 razy -3

  Jacek Saryusz-Wolski to bardzo dobry kandydat na przewodniczacego Rady Europejskiej.
  Bardzo kompetentny i majacy duze doswiadczenie polityk polski.
  Donald Tusk to polityk niekompetentny. Kariere robi na podlizywaniu sie Merkek.

 • sierra65

  Oceniono 2 razy 2

  wolski to obecnie entuzjasta kaczego gooowna

 • sil.m

  Oceniono 7 razy 1

  Zastanawiam się jaka by była Polska i Polacy gdyby Stalin nie przysłał tu wuja Wilhelma oprawcy do ścigania żołnierzy wyklętych i AK, a Armia Czerwona w prezencie małżeństwu AK-owców Rajmundowi i Jadzi / za jakie usługi / nie przekazała willi na Żoliborzu / własność bohatera walki o wolność z czerwoną hołotą w 1919r / i nie w Warszawie a pod Odessa / jak ich przodkowie / urodzili się Lech i Jarek i jak ich przodkowie służyli Carowi- Putinowi i Rosji?
  Nawrzucaliście mu tu od kurdupla, a on... wróć, "ON" jest naszym Dobrym Ludzkim Panem, Zbawcą (to już chyba gdzieś słyszałem), wręcz Piastunem. Takie poczciwe ludzkie panisko, a niewdzięczne karły moralne najgorszego sortu z twarzami wymagające specjalnej troski , pracownicy dawnych organów bezpieczeństwa, zgraja i animalni najeźdźcy w szynszylach ciągle sobie nim wycierają ryje z tkwiącymi w nich ciągle drzazgami z koryta. Ciężkie jest życie Mesjasza, nie masz prawa ni sprawiedliwości na tym świecie... a nie, czekaj... za „Jo-jo” mówię tak „nie mój cyrk- nie moje marionetki i adidasy”– taki standard w tej sekcie pis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje