Próbował przemycić na pokład samolotu 600 tys. żywych (!) węgorzy. Wpadł na Heathrow

Celnicy na lotnisku w Heathrow dokonali zaskakującego odkrycia. Pod legalnie przewożonym ładunkiem ryb znaleźli 200 kilogramów żywych węgorzy europejskich. Zwierzęta te są pod ochroną.

600 tys. węgorzy europejskich ukrytych pod ładunkiem schłodzonych ryb - oto widok, na który w piątek natknęła się służba graniczna na lotnisku w Heathrow. Miały polecieć do Hong Kongu, gdzie są uważane za wielki przysmak. Jednak Unia Europejska nie zezwala na ich eksport poza swoje granice. Zostały więc odesłane do Hiszpanii, gdzie je wcześniej złowiono - podał portal Evening Standard.

Węgorze europejskie są zagrożonym gatunkiem - od 1970 roku ich liczebność spadła o połowę. Łączna wartość 200 kilogramów tych ryb to na czarnym rynku około 1,2 milionów funtów. - Nigdy wcześniej w Wielkiej Brytanii nie powstrzymano próby nielegalnego eksportu takiej liczby zwierząt zagrożonego gatunku - przyznał Grant Miller ze straży granicznej. Policja zatrzymała podejrzanego o przemyt 64-latka z Chessington. Mężczyzna wyszedł z aresztu za kaucją. W sierpniu czeka go proces.

Zagrożone zwierzęta

- Sumienna praca straży granicznej służąca ochronie dzikich zwierząt przed nielegalnym handlem jest czymś absolutnie koniecznym - powiedział portalowi Get West London Philip Mansbridge z międzynarodowej organizacji na rzecz zwierząt. - Powstrzymanie tak potężnego przemytu tym bardziej dowodzi, że niektórym wyjątkowo delikatnym gatunkom, w tym wypadku zagrożonemu węgorzowi europejskiemu, grozi ciągłe niebezpieczeństwo - dodał Mansbridge.

A TERAZ ZOBACZ: Z powodu odpadków w Bałtyku umiera coraz więcej zwierząt. Wyrzucaj śmieci tam, gdzie ich miejsce

Z powodu odpadków w Bałtyku umiera coraz więcej zwierząt. Wyrzucaj śmieci tam, gdzie ich miejsce

Więcej o:
Komentarze (50)
Próbował przemycić na pokład samolotu 600 tys. żywych (!) węgorzy. Wpadł na Heathrow
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  Angula, przepyszne, ale niestety kosztują ponad 1000EUR/kg w Europie.

 • kesik001

  Oceniono 2 razy 2

  Nie pękaj mako.
  Może jeszcze znajdzie się tu ktoś głupszy od ciebie i to nie ty zgarniesz dziś tytuł młotka gazecianego.

 • janbar22

  Oceniono 6 razy 2

  A zatem. Są to leptocefale, czyli przezroczyste larwy ( tak, tak) węgorza. I to one są uważane za przysmak w Chinach i Japonii. Stąd ogromba liczba sztuk przy sstounkowo niewielkiej wadze przemytu. A węgorz europejski w Polsce jest pod ochrona ale tylko okresową, poza nią można łowić.

 • shipa

  Oceniono 9 razy 1

  Ktos sie ,,rabnal" z iloscia zer chyba, aczkolwiek na obrone redakcji trzeba dodac, ze takie dane ( 600 000 sztuk i 200 kg) sa w cytowanym artykulem z Evening Standard.

 • proteusz33

  Oceniono 10 razy 0

  Węgorze w Chinach są uważane za przysmak ? To w Polsce są uważane za przysmak.W Chinach uważane są za ryby egzotyczne

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 19 razy 3

  "Mężczyzna wyszedł z aresztu za kaucją. W sierpniu czeka go proces"
  Już za pół roku??? Dziwne są te brytyjskie sądy. Tamtejsi sędziowie powinni przyjechać do kolegów z polskiej "nadzwyczajnej kasty", żeby dowiedzieć się, jak pracować, żeby się nie przepracować...

 • bemeta

  Oceniono 14 razy -4

  Mam mature, skonczone studia, pracuje jako zastepca dyrektora w firmie zatrudniajacej 250 osob. Co musze zrobic zeby byc wystarczajaco glupim zeby pisac artykuly w gazecie, moze zarobie mniej ale nie bede sie stresowal. Ja pierdykam 600 tysiecy zywych wegorzy wazylo 2oo kilogramów. Czy ten debil co ten artykulik wyplodzil ma mozg? Nie macie tam kogos z matura zeby tych orurkowanych glupoli w trampkach chociaz troche przypilnowal?

 • taka.sytuacja

  Oceniono 16 razy 4

  200 kg / 600 tys. sztuk węgorzy = średnia waga węgorza 0,33 grama.

  Cenię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX