Prawie dwa tysiące interwencji, jedna ofiara śmiertelna. Sprzątanie po wichurach nad Polską

03.03.2017 10:06
Strażacy usuwają skutki nawałnic

Strażacy usuwają skutki nawałnic (Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta)

Uszkodzone i zerwane dachy, setki połamanych drzew, uszkodzone linie energetyczne - to skutki silnego wiatru, który nawiedził w czwartek południowo-zachodnią Polskę. Jedna osoba zginęła przygnieciona przez drzewo.

W całym kraju strażacy w czwartek wieczorem i w nocy z czwartku na piątek interweniowali 1846 razy - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Najczęściej na Dolnym Śląsku - 601 razy, na Mazowszu 281 i w woj. łódzkim 267. Rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwo podało, że bez prądu nadal pozostaje ok. 3000 odbiorców.

Duże zniszczenia, jedna ofiara śmiertelna

W całym kraju wiatr - wiejący w porywach nawet z prędkością do 100 km/h - zerwał lub uszkodził 321 dachów, 225 na budynkach mieszkalnych, najwięcej na Dolnym Śląsku - 93 - podał rzecznik straży pożarnej. Również na Dolnym Śląsku najwięcej było uszkodzonych budynków gospodarczych - 27, przy 96 w całym kraju.

Ofiara śmiertelna to przygnieciony przez drzewo mężczyzna, który zginął w czwartek w Rybnie w województwie wielkopolskim. Siedem osób zostało poszkodowanych - trzy w województwie opolskim i po jednej w Łódzkiem, na Mazowszu, w województwie kujawsko-pomorskim i na Dolnym Śląsku. - To są osoby uderzone przez drzewo, czy spadający konar, albo na ich samochód spadł taki konar, czy auto najechało na leżące na drodze drzewo. Tak było m.in, w województwie opolskim, gdzie trzy osoby zostały ranne - podał Frątczak.

ZOBACZ TEŻ: Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Tylko chcemy się upewnić, że wiecie, jak stopniuje się przymiotniki
1/11Stopień wyższy od przymiotnika blady to:
Zobacz także
Komentarze (7)
Prawie dwa tysiące interwencji, jedna ofiara śmiertelna. Sprzątanie po wichurach nad Polską
Zaloguj się
 • sil.m

  Oceniono 3 razy 1

  W minionych czasach pis-lamiści pierwsi byli na miejscu katastrof meteo i niszczenia środowiska – punktując za nieudolność ekipę PO-PSL – dziś przyspawani są do koryt – a Płaszczak wyrokując , że multikulti z LGBT jest przyczyną zamachu w Nicei, a z agentem od Bizancjum i confetti , że jedynym winnym wypadku PBS /gdy jechała pod prąd/- obciążyć i wrobić w przestępstwo chcą młodego kierowcę seicento a powinien zajmować się krajanami poszkodowanymi w trakcie zawirowań pogodowych i innych. (P)osłowie PIS zajmują się łamaniem art.7 konstytucji i niszczeniem SN. Gdzie się podział p.Obajtek który tak ochoczo pomagał p.Paprykarzowi na skinienie prezesa i malował pod publikę w szkole razem z PBS. Nawet prezes obiadem został ugoszczony w posiadłości „Paprykarza”. Jak się dalej potoczyło – życie pokazało jakie to był Ludzki Pan. Wzruszyłem się niesłychanie bardzo i zawstydziłem równocześnie. To ja mu tu od kurdupli nawrzucałem, a on... wróć, "ON" jest naszym dobrym ludzkim Panem, Zbawcą (to już chyba gdzieś słyszałem), wręcz Piastunem. Takie poczciwe ludzkie panisko, a niewdzięczne karły moralne najgorszego sortu z twarzami wymagającymi specjalnej troski , pracownicy dawnych organów bezpieczeństwa, zgraja i animalni najeźdźcy w szynszylach ciągle sobie nim wycierają ryje z tkwiącymi w nich ciągle drzazgami z koryta. Ciężkie jest życie Mesjasza, nie masz prawa ni sprawiedliwości na tym świecie... a nie, czekaj... za „Jo-jo” mówię tak „nie mój cyrk- nie moje marionetki i adidasy”– taki standard w Pis-ie i jego guru.

 • flat_hu

  Oceniono 3 razy 1

  Wycinajcie dalej drzewa, to na pewno nie będzie tak wiać...

 • arbr11

  Oceniono 3 razy -3

  PO - NOWOCZESNA ............ wymagane interpelacje w sejmie i senacie............okupacja mównicy..............nocne strajki na sali obrad...........wotum nieufności ..... to przecież ewidentna wina rządu i Kaczynskiego

 • arbr11

  Oceniono 3 razy -3

  KOD ......... wymagane demonstracje przeciwko wichurze...........połamała tak duża ilość drzew...............to jawne działania antyekologiczne................do więzienia z wichura

 • lottare21

  Oceniono 8 razy 2

  Rząd nie dba o bezpieczeństwo Polaków.Słowa pani Szydło z października 2015 roku. Wtedy chodziło o opady śniegu i paraliż na kolei, dziś wieje.Kurde jakieś deja vu.

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy -1

  Polska wymaga obcej administracji. Pieniądze trzymam w czeskim banku w Czechach. Jestem za wzrostem kursu korony czeskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje