Wypadek na wyciągu w Soszowie. Dwóch mężczyzn spadło z dużej wysokości, są poważnie ranni

16.02.2017 09:47
Czarna Góra, wyciąg krzesełkowy

Czarna Góra, wyciąg krzesełkowy (Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta)

• Do wypadku doszło w ośrodku narciarskim Soszów w Wiśle
• Dwóch mężczyzn spadło z dużej wysokości z wyciągu krzesełkowego
• Są poważnie ranni; jeden z nich był nieprzytomny podczas akcji

Ranni są pracownikami ośrodka, to mężczyźni w wieku 30 i 55 lat. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło chwilę po ruszeniu z dolnej stacji. Na kanapie siedzieli trzej pracownicy stacji narciarskiej, którzy mieli wykonać tzw. przejazd kontrolny. W pewnym momencie wyciąg zaczepił o specjalną siatkę zabezpieczającą, znajdującą się przy dolnej stacji. - Wysokość, z której spadli poszkodowani, to ok. 10 m - przekazał Rafał Domagała, rzecznik policji w Cieszynie. Wezwano śmigłowce ratunkowe z Gliwic i Krakowa. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Dowiedz się więcej:

To nie pierwszy tego typu wypadek

To kolejny nieszczęśliwy wypadek w Wiśle tej zimy. W połowie stycznia 9-letni narciarz wypadł z wyciągu krzesełkowego w ośrodku Klepki. Świadkowie podali, że chłopiec spadł z wysokości 10 m. Na szczęście nic mu się nie stało, gdyż upadek zamortyzowała gruba warstwa śniegu. Tragiczny wypadek wydarzył się także 21 stycznia. 20-letni narciarz przewrócił się zjeżdżając w ośrodku Cieńków. Został przewieziony do szpitala w Krakowie, gdzie zmarł.

Ratownicy GOPR mają pełne ręce roboty

Od początku grudnia, gdy ruszył sezon narciarski, ratownicy GOPR interweniowali już ok. 1,5 tys. razy. Po rozpoczęciu ferii w połowie stycznia nie mieli ani jednego spokojniejszego dnia. W minioną niedzielę byli wzywani na pomoc 77 razy. Paradoksalnie, wpływ na to mają piękna aura i wyśmienite warunki trasach, które utrzymują się od wielu tygodni. Sprzyja to wyjazdom w góry. Stoki są zatłoczone. Przyczyną większości wypadków jest brawura, lekkomyślność i niewielkie umiejętności narciarzy.

A TERAZ ZOBACZ: Pomyśl, zanim zaczniesz wyprzedzać. Ginie coraz więcej pieszych

Pamiętasz dyktanda z podstawówki? Nasze nie jest takie łatwe...
1/17Które zdanie jest zapisane poprawnie?

Najnowsze informacje