Cezary Gmyz na tropie. Kaczyński nie pił wódki w Magdalence, a kto twierdzi inaczej, ten "łże"

Tuż przed rocznicą obrad Okrągłego Stołu jak co roku słychać głosy o zdradzie i spisku. Tym razem tematem kłótni stała się też wódka i to, czy podczas rozmów w Magdalence pił ją Lech Kaczyński.

Czy Lech Kaczyński pił wódkę z komunistami w Magdalence? Ta pozornie błaha kwestia rozpaliła komentatorów z prawej strony politycznej barykady. Na sugestię dziennikarza "Rzeczpospolitej" Jacka Nizinkiewicza, że tak właśnie było, Cezary Gmyz odpowiedział ostro: "Nie łżyj. Przejrzałem 9 godzin taśm z Magdalenki. Nie ma na nich ani jednego kadru na którym Lech Kaczyński pije wódkę z kimkolwiek".

My, w przeciwieństwie do Cezarego Gmyza, nie widzieliśmy 9 godzin taśm z Magdalenki. Wystarczyło bowiem kilkanaście minut materiału emitowanego na antenie Telewizji Polskiej, by zobaczyć, że to z całą pewnością nie Nizinkiewicz "łże".

 

O alkoholu podczas rozmów strony rządowej z opozycją mówił sam Lech Kaczyński. - Komunistom chodziło o osobiste poznanie nas. To miał być też pierwszy etap fraternizacji. Na jednym z przyjęć w Magdalence generał Kiszczak powiedział, że 25 pierwszych kieliszków jest obowiązkowych, a potem jak kto chce - mówił w rozmowie z "Newsweekiem" w 2009 roku. - Po oficjalnych obradach odbywających się przy wodzie sodowej odbywała się kolacja - precyzował ówczesny prezydent.

"Szokujące" taśmy Gmyza

Cezary Gmyz jest korespondentem TVP w Niemczech. Zanim przeniósł się za Odrę, stworzył dla Telewizji Polskiej film "Taśmy z Magdalenki". Zostały w nim zaprezentowane niepublikowane dotąd nagrania z rozmów w ośrodku rządowym. Dziennikarz przed publikacją mówił o "szokujących fragmentach", jednak komentatorzy - nawet przychylni Gmyzowi - zdawali się mieć inne zdanie na temat obrazu. "Uważam film za bardzo słaby. Niejasny przekaz, brak osi narracyjnej, zły montaż, oś czasu..." - pisał lustrator Lecha Wałęsy Sławomir Cenckiewicz.

Więcej o:
Komentarze (642)
Cezary Gmyz na tropie. Kaczyński nie pił wódki w Magdalence, a kto twierdzi inaczej, ten "łże"
Zaloguj się
 • wamal

  Oceniono 2 razy 2

  pamiętam ze szkoły: albo pali z nami, albo kabluje.
  Ze względu na niezłe umiejętności matematyczne nie musiałem ani palić, ani kablować

 • radiomanchester

  Oceniono 2 razy 2

  gmyz lumpie i pijaku. 9h oglądania i zero w wniosków. twoje życie to zero wnioskow? idź zapal, skocz gmyzu po małpkę do biedry gamoniu. PISda a nie dziennikarz. a parchaty chlał tak samo jak błasik lecący do Smolenska

 • SZCZERZO KŁY

  Oceniono 3 razy 3

  Co palił Gmyz jak ogladał tasmy z Magdalenki? Marichuanine, trotyl? A może zwyczajnie wciagał jakiś gaz?

 • krzysulek12

  Oceniono 4 razy 4

  Gmyz jak zwykle napity

 • wpac

  Oceniono 5 razy 5

  Sprawdzona metoda Pisiorów. Gmyz albo inny Idiota Niezależny pusza bąka, wszystkie media to komentują, a suweren zapomina o np. Salcesonie.

 • stachkaz47

  Oceniono 5 razy 5

  Na takich GMYZACH opiera się KACZYZM.

 • marcowsky

  Oceniono 5 razy 5

  Całe szczęście że Lech siedzi na przeciwko świecznika sześcioramiennego;)

 • zygosz

  Oceniono 4 razy -2

  Czerwoni pili i piją nadal ,nawet Olek
  w Katyniu nam to pokazał .
  Zapici wszyscy nie mogli stanąć prosto ,
  honor ofiarom oddajac katyńskich brzoz .
  A dzis nadal w " kodzie " nie trzeźwieją

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX