Policja złapała "saneczkarza" z Elbląga. Za brawurową jazdę na sankach za tramwajem stanie przed sądem

Policja znalazła mężczyznę, który przyczepił sanki do tramwaju urządzając sobie ekstremalny kulig w centrum Elbląga. Okazało się, że to kolejny wybryk 24-latka. Tym razem mężczyzna stanie przed sądem.

Dwa tygodnie temu trzech młodych mężczyzn wybrało się na sanki w centrum Elbląga. Jeden z nich przyczepił sanki do tramwaju, pozostała dwójka nagrywała sytuację z różnych miejsc. Świadkiem wydarzenia był m.in. reporter "Dziennika Elbląskiego", który opisał ekstremalne sanki w portalu. Policja zaczęła szukać mężczyzn.

Dwa tygodnie poszukiwań

Policja szukała mężczyzny prawie dwa tygodnie, nazywając go "saneczkarzem" w oficjalnych komunikatach na stronie komendy. Okazało się, że jest nim 24-letni mieszkaniec Elbląga. Mężczyzna już wcześniej był znany policji. To on w październiku ubiegłego roku wskoczył na dach autobusu. W ten sposób przejechał kilka minut, po czym zeskoczył i jak gdyby nigdy nic odszedł.

Za pierwszym razem został ukarany 500 zł mandatu. Tym razem sprawa trafi na wokandę. Policjanci już skierowali wniosek do sądu. Zarzucają mężczyźnie "wykorzystanie drogi w sposób niezgodny z przeznaczeniem".

Funkcjonariusze z Elbląga już wcześniej mówili, że ważniejsze od kary jest w tym przypadku uświadomienie mężczyźnie niebezpieczeństwa, na które sam się naraził.

- Chęć zaistnienia w internecie może skończyć się tragicznie 

- podsumował kierownik zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu Krzysztof Nowacki w rozmowie z nami.

Więcej o:
Komentarze (42)
Policja złapała "saneczkarza" z Elbląga. Za brawurową jazdę na sankach za tramwajem stanie przed sądem
Zaloguj się
 • burmiszcz

  0

  Powinien dostać również mandat za jazdę na gapę lub na... doczepkę?

 • wieprzowinapozydowsku

  0

  Cala akcja ku przestrodze, ze tylko wladza ma w tym kraju prawo do bezkarnej glupoty

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 1 raz 1

  "Policja złapała "saneczkarza" z Elbląga. Za brawurową jazdę na sankach za tramwajem stanie przed sądem "

  Jaka wladza, tacy i wrogowie. Saneczkarz!
  A piraci drogowi rozbijajacy sie ministerialnymi limuzynami czy amerykanskie trepy non stop powodujacy wypadki drogowe tez sa tak scigani???

 • Pawel Brzana

  Oceniono 1 raz 1

  Polaku, pamiętaj sankami z napędem elektrycznym nie uciekniesz przez polskim wymiarem sprawiedliwości!

 • martinez027

  Oceniono 1 raz 1

  Za tramwajem to byle dzieciak może pojeździć...By przykozaczył i podczepił sanki za limuzynę z Macierewiczem i Kaziem za kierownicą-wtedy mógłby krzyknąć"jestem hardkorem!!!" nawet medal by sie należał!(pośmiertny??)

 • ab1-950

  Oceniono 1 raz -1

  a bilet chociarz mial

 • jan.w2

  Oceniono 4 razy 4

  Jak żyd Maciorenko zapie... jak głupi po Polandii, w prywatnych sprawach służbowymi samochodami, powoduje zagrożenie i wypadki, to policjoaniery mordy nie otworzą i nawet słowa krytyki nie powiedzą. Taka uprzywilejowana dziadowska kasta.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 8 razy 4

  "Chęć zaistnienia w internecie może skończyć się tragicznie" - Zapewne to kierowało kierowcą policyjnego radiowozu, który w Tomaszowie Mazowieckim na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącą po nim 66 - letnią kobietę. Jest policjantem więc mu zapewne "włos z głowy nie spadnie". Komentowana informacja ma taką samą - zerową - wartość poznawczą. Wiadomo jaką opinią cieszą się w społeczeństwie i z jakim ostracyzmem spotykają się policjanci. Zapracowują na to codziennie w pocie czoła. Zamiast łapać bandytów czy złodziei zajmują się duperelami w stylu saneczkarza jeżdżącego za tramwajem. Ta informacja to żałosny policyjny PR. Albo ostrzeżenie dla społeczeństwa - "Żyjecie w państwie policyjnym i możemy wszystko!"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX