Robert Górski o "Uchu Prezesa": Chciałem dokuczyć, a ocieplam wizerunek prezesa Kaczyńskiego

- Co by się nie powiedziało o panu prezesie to go ociepla - uważa twórca serialu "Ucho Prezesa" Robert Górski. Satyryk w rozmowie z RMF FM przyznał, że chciał dokuczyć prezesowi PiS.

Zdaniem Roberta Górskiego, cokolwiek by nie zrobił, i tak ociepla wizerunek Jarosława Kaczyńskiego, bo nie da się go pogorszyć. - Chcąc nie chcąc oczywiście, że ocieplam, chociaż to nie było moją intencją. Główną intencją było to, żeby jakoś jednak dokuczyć - stwierdził i dodał, że sam jest dobrym człowiekiem i ta cecha przeniosła się na odgrywana postać.

Satyryk został poproszony o ocenę tego, jaki jest Jarosław Kaczyński. - Jest samotny, otoczony ludźmi, z którymi nie może sobie porozmawiać, bo pozbył się - na własne życzenie - ludzi, którzy dorównywali mu jakoś intelektualnie. Teraz otacza się ludźmi, którzy nie wiedzą, że Katarzyna to caryca Rosji - powiedział.

Atak na satyryka

Jednocześnie cały czas podkreślał, że "Ucho prezesa" to produkcja filmowa. - To warto powtarzać w nieskończoność, bo zarzuty, np. od pani Pawłowicz czytałem, że jak mogę robić film o prezesie, nie znając go osobiście. Chciałem napisać książkę o Napoleonie, ale to mi sparaliżowało właśnie te zamiary - wyjaśniał.

Robert Górski stanowczo zaprzeczył jakoby serial miał trafić do jakiejkolwiek telewizji. - Będzie cały czas w internecie. 15 lutego zapraszam na kolejny odcinek - powiedział.

Niezadowolony prezydent

- Obecnego prezydenta stanowczo nie oszczędzasz w "Uchu prezesa" - stwierdził prowadzący audycję Robert Mazurek. Rozmówcy nawiązali do niedawnej rozmowy Mazurka z prezydentem, podczas której ten drugi zirytował się pytaniami o "Ucho prezesa". Jego postaci w serialu bliżej bowiem do petenta niż do prezydenta  - Wydaje mi się, że jak do tej pory pan prezes odwiedzał pana prezydenta - mówił Duda, a Mazurek przypomniał o nocnej wizycie prezydenta u Jarosława Kaczyńskiego. - A Ty oszczędzasz? Widziałem, że nasze filmy z panem prezydentem cieszą się największą popularnością - żartował Górski.

Komentarze (181)
Robert Górski o "Uchu Prezesa": Chciałem dokuczyć, a ocieplam wizerunek prezesa Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • michu-najlepszy

  Oceniono 10 razy -8

  Pan Górski fajnie gra, jak najbardziej nikt mu prawa nie odbiera do krytykowania. Ale nie wierzę że tak inteligentny człowiek wierzy w to że Pan Kaczyński to niemądry i nieuczciwy człowiek działający na szkodę kraju. Zaspakaja próżność i głupotę POpaprańców.

 • invest_pl

  Oceniono 11 razy -9

  Górski przyznał że nie lubi PiSu za to że jego syn ma iść do gomnazjum a nie wiadomo co będzie z gimnazjami i gdzie bedzie chodził. W kolejnym zdaniu przyznał ze synek będzie miał pałę z matmy. To chyba nic się dla niego nie zmieni jeśli kibel zalicza i tak. Czas zacząć kochać dobrą zmianę. DZ potrafi się odwdzięczyć - trzeba tylko być cierpliwym i nie gryźć karmiącej ręki.

 • invest_pl

  Oceniono 11 razy -7

  Donka Górski raczej nie ocieplał bo Donek PR-owcami tak się ocieplił że bardziej się nie dało.

 • G SGK

  Oceniono 5 razy -5

  Trudne ma pan zadanie, bo prezes poza wystąpieniami politycznymi dość oszczędnie wyraża emocje. Jednak pan jest najjaśniejszą postacią tej produkcji. Reszta, pomimo że praktycznie w 100% profesjonalni aktorzy, są słabi. Bardzo słabi. To że produkcja ma charakter kabaretowy nie oznacza że można robić z siebie małpę.

 • summer68

  Oceniono 11 razy -7

  A ja Górskiemu nie wierzę. Po prostu kreuje się na Satyryka Narodowego. Kieruje się też koniunkturalizmem, żarty z PO (to robił dotychczas), w obecnej chwili to kopanie leżącego i już nie są śmieszne. Myślę, że to kryptopisuar i żeby udobruchać elektorat dziwnej zmiany, zaraz znów pojedzie po opozycji. No zobaczymy.

 • pyttipannan

  Oceniono 10 razy 8

  Panie Górski, co tam pan ocieplasz.
  Mnie na sam widok tej psychopatycznej mordy temperatura do 41 stopni podskakuje, więc za "ocieplenie" dziękuję!

 • janbar22

  Oceniono 7 razy 5

  Kaczyński ma prawdopodobnie łagodną postać zespołu Aspergera, co jest tajemnicą poliszynela (dwa trudne słowa). To bardzo pomocne na wysokich stanowiskach; nie potrafi nawiązać głębokich relacji z ludźmi spoza najbliższych krewnych, jest świetnym manipulantem.

  Any way. Jego wizerunek jest na tyle spójny, że chyba tylko na prawdę dobry aktor mógłby zagrać go w sposób, który byłby oryginalny, trafny i prześmiewczy. Górski nie daje rady i wychodzi z Ucha Prezesa (świetnie zrobiony) opis Życia Codziennego Pana PrzewodniczącEgo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX