Prawnik Polskiego Radia odchodzi z pracy i mówi o mobbingu. Władze spółki: Idziemy do sądu

Po awanturze z prezes Polskiego Radia z pracy odszedł szef działu prawnego Lucjan Jarzyński. Z jego informacji wynika, że prezes mogła dopuszczała się mobbingu i poniżania pracowników

Szef działu prawnego Polskiego Radia Lucjan Jarzyński wypowiedział umowę o pracę po awanturze z prezes Polskiego Radia Barbarą Stanisławczyk. – Często byłem świadkiem dziwnych zachowań pani prezes. Obserwowałem wybuchy furii, przemoc słowną, wręcz poniżanie pracowników – mówi radca prawny w rozmowie z "Pressem".

Więcej wyjaśnił w serwisie Wirtualne Media - Po wielokrotnych przypadkach awanturnictwa i agresji słownej wobec mnie i innych pracowników Polskiego Radia S.A. ze strony p. Barbary Stanisławczyk-Żyły - Prezesa Zarządu Polskiego Radia S.A. zachodzą uzasadnione przesłanki do złożenia przeciwko Zarządowi Polskiego Radia S.A. pozwu o mobbing, przemoc słowną stosowaną przez p. B. Stanisławczyk-Żyłę wobec mnie oraz wobec innych pracowników Polskiego Radia S.A - poinformował.

Fikcyjne zarzuty władz spółki?

Prezes Barbara Stanisławczyk-Żyła miała zarzucić Jarzyńskiemu, że nie radzi sobie z procesem, który wytoczył zwolniony z radia dziennikarz Jerzy Sosnowski. Następnie miała wyrzucić prawnika z gabinetu. Po złożeniu wymówienia - mimo obowiązującej jeszcze przez jakiś czas umowy - władze radia pozbawiły prawnika m.in. dostępu do służbowego komputera.

Jarzyński jest zdania, że niezadowolenie z jego pracy to fikcyjny zarzut. Wcześniej bowiem powierzono mu obowiązki zastępowanego członka zarządu, akceptowano jego działania i przyznawano nagrody.

Łamanie etyki zawodowej

Polskie Radio zapowiedziało, że skieruję sprawę do sądu i rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych. - Zachowanie pana mecenasa narusza godność zawodu radcy prawnego i łamie zasady etyki radcowskiej - oceniono. Zdaniem władz spółki, Jarzyński dopuścił się pomówienia

W odpowiedzi na zarzut radia, radca wyjawił, że prezes Stanisławczyk-Żyła i wiceprezes Janusz Kłosiński kazali mu - w ramach obowiązków służbowych - zajmować się ich prywatnymi sprawami. Zapewnia, że może przedstawić dowody

Kogo nie słychać w Polskim Radiu?

Z rozgłośni odeszli lub zostali zwolnieni m.in. Marcin Zaborski, Jerzy Owsiak, Joanna Mielewczyk, Damian Kwiek, Michał Nogaś, Antoni Piekut i Jerzy Sosnowski. Ten ostatni pozwał Polskie Radio o odszkodowanie za bezprawne - według niego - zwolnienie z radiowej "Trójki". Radio chce oddalenia pozwu, gdyż "naruszono zasadę lojalności pracownika wobec pracodawcy". Roszczenia Sosnowskiego poparł Rzecznik Praw Obywatelskich, a sprawę obserwuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka. 

Pod koniec listopada z pracą pożegnał się też Paweł Sołtys, dziennikarz i przewodniczący związku zawodowego. Sołtysowi postawiono zarzut "wywierania presji psychicznej" na zarząd spółki. 

Więcej o:
Komentarze (80)
Prawnik Polskiego Radia odchodzi z pracy i mówi o mobbingu. Władze spółki: Idziemy do sądu
Zaloguj się
 • jan.w2

  0

  Oczywiście nagranie jak ta PiSowska zdzira wydziera gębę było, by nielegalne, ale za bardzo bym tego pana mecenasa nie żałował. Prawnicza banda sama zapracowała sobie w Polandii na opinie krętaczy, obiboków, wydrwigroszy itp. PiSowiec to synonim oszusta, kłamcy, wazeliniarza, karierowicza, chama, religijnego oszołoma, watykańskiego sługusa itp.

 • wamal

  0

  >>>Polskie Radio zapowiedziało, że skieruję sprawę do sądu i rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych.<<<
  Już myślałem, że skierują sprawę do sądu domagając się sprostowania "...to nie był mobbing..."
  TYLKO HIPERMOBBING

 • j7f3

  Oceniono 1 raz 1

  łamią kręgosłupy moralne przyzwoitych ludzi - tego nie można im zapomnieć i wybaczyć; najgorsze że za to co robią nie oni płacą lecz państwo, czyli my.

  jak za komuny.

 • wejsunek47

  Oceniono 6 razy 0

  bo kobiety kiepsko sobie radzą na stanowiskach kierowniczych o ile nie wypracowały sobie poziomem merytorycznym autentycznego szacunku.... a nadanie z PIS nie oznacza ,że spłynęła na nią nagła mądrość i cechy przywódcze..

 • jottsp

  Oceniono 2 razy 2

  do sadu ... - ale do jakiego, teraz kazdy ma swoich sedziow i swoich ekspertow

 • alladyn-solar-batt

  Oceniono 2 razy 2

  powiem tak - Pani Prezes/rwatywa ma cieplutkio......Zadzieranie z Izbą Radców Prawnych...he, he.....Gdybyż głupota miała skrzydła.....A swiatak z Żoliborza dlaej zawija te sreberka....z kolejnymi Członkami Zarzadu tej maści.Ma szczęście, że teraz głownie kombajny , a nie kosy jak dawniej.

 • dar61

  0

  Kiedy wzięli się za związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
  Kiedy wzięli się za Sołtysów, milczałem. Nie byłem przecież samorządowcem.
  Teraz biorą z naszej półki i nikt nie protestował. Manna już nie było.

  ***
  Znów 'WB'. I znów:
  '...Polskie Radio zapowiedziało, że skieruję sprawę do...' [PRZECINKOZA]
  >>> -UJE [EEEEEEEEEEEEEEEEEE]

  '...Zdaniem władz spółki, Jarzyński...' [PRZECINKOZA]
  >>> spółki [BEZ PRZECINKA] Jarzyński

  '...W odpowiedzi na zarzut radia, radca...' [PRZECINKOZA]
  >>> radia [BEZ PRZECINKA] radca

 • 13facet13

  Oceniono 3 razy -3

  nadchodzi czas , gdy na czołówce ,na czerwono będziecie pisać, że sprzątaczka odeszła z telewizji lub radia- OSIĄGACIE SZCZYTY ABSURDU, cóż za troska o pracowników, ciekawe jak w gazecinie zwalniacie???

 • gorillaglu

  Oceniono 3 razy -3

  "Mafia prawna" ustępuje miejsca "mafii bezprawnej". Wiadomo, prawo i sprawiedliwość stoi kością w gardle rewolucyjnym pogrobowcom komunizmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX