Poseł Szczerba wciąż wykluczony z obrad. "To oznacza, że poprzednie posiedzenie nadal trwa"

• Michał Szczerba wciąż nie może korzystać ze swojej karty do głosowania
• 16 grudnia poseł został wykluczony z obrad 33. posiedzenia Sejmu
• Oznacza to, że poprzednie posiedzenie nadal trwa - komentuje Szczerba

- Moja karta jest nieczynna, nie mam uprawnień do uczestniczenia w posiedzeniu, Oznacza to, że 33. posiedzenie nadal trwa. Marszałek powinien wrócić na salę, wznowić obrady, przystąpić do głosowania poprawek budżetowych, uchwalić budżet, zamknąć posiedzenie i wtedy może rozpocząć 34. posiedzenie - mówił w rozmowie z TVN24 Michał Szczerba. Poseł został wykluczony 16 grudnia z bieżących obrad, więc jego karta powinna działać już tego samego dnia, kiedy to marszałek zakończył posiedzenie Sejmu. - Jeżeli jest godzina 13, a ja nie mam uprawnień do uczestniczenia w posiedzeniu, to marszałek nadal uważa, że jest możliwość kompromisu - mówił.

Dowiedz się więcej:

Co dzieje się w budynku Sejmu?

W południe Sejm miał rozpocząć trzydniowe posiedzenie. Tuż przed godziną 12 poinformowano jednak, że godzina rozpoczęcia posiedzenia została przesunięta. Podano jedynie, że obrady zaczną się nie wcześniej niż o godzinie 14. Według PiS i Kancelarii Sejmu "priorytetem" jest, aby obrady odbyły się na sali plenarnej. PSL i Kukiz'15 deklarują, że nie będą zakłócać posiedzenia. Nowoczesna także nie zamierza blokować mównicy sejmowej. Zgłosi za to wniosek o powtórzenie głosowania nad budżetem na 2017 r. O godz. 17 przed Sejmem rozpocznie się manifestacja KOD.

Czego dotyczy kryzys w Sejmie?

Od 16 grudnia na sali plenarnej trwa protest posłów PO i Nowoczesnej. Politycy Platformy nieoficjalnie zapowiadają, że nie dopuszczą do rozpoczęcia środowego posiedzenia Sejmu - są gotowi blokować nie tylko mównicę na sali plenarnej, ale również Salę Kolumnową, która jest przez PiS brana pod uwagę jako alternatywne miejsce organizacji obrad Sejmu. W Sali Kolumnowej 16 grudnia odbyły się głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 rok. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (154)
Poseł Szczerba wciąż wykluczony z obrad. "To oznacza, że poprzednie posiedzenie nadal trwa"
Zaloguj się
 • dominikxes

  0

  Prosba do Gazety aby nie kompromitowala sie do konca i nie wprowadzala resztki czytelnikow w blad. Posel Szczerba nie potrafi poslugiwac sie swoja karta poselska i to jest prawda. Takich mamy poslow i placimy im po 12 tys zl za pajacowanie. Nie mam zamiaru pisac wiecej o posle Szczerbie bi nie mozna sie znecac nad czlowiekiem nieporadnym i ograniczonym. Gratulacje dla tych, ktorzy go wybrali.

 • piotr_ze_wsi

  0

  niezalezna.pl/92076-komedia-w-wykonaniu-szczerby
  Pajac nie aktywował karty...
  Zapomniał :)

 • pieczarek

  Oceniono 1 raz -1

  Kancelaria Sejmu zaprasza oficjalnie posła Szczerbę do 1/ aktywacji karty lub 2/ wymiany karty. Jeśli nie aktywuje lub nie wymieni karty, na zawsze zatrzyma się w czarnej dziurze 33 posiedzenia Sejmu. Zawsze to miło, gdy ktoś z takim ego, jak poseł Szczerba, robi z siebie głupka.

 • anonim_ka

  Oceniono 3 razy 1

  A ja jestem ciekawa j a k tzw m a r s z a ł e k planuje swoją przyszłość kiedy skończy się imunitet ? ! ! Czy i jak długo stać go będzie na prywatną ochronę ??

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 2

  No to Pan Kuchiński, Marszałek, wymownie dał do zrozumienia co sądzi o całej sytuacji. Zdaniem Pana Marszałka Kuchcińskiego 33 posiedzenie Sejmu cały czas trwa.

 • andrewpiotr

  Oceniono 3 razy 1

  Co on taki zdziwiony . Kara musi być długa i dolegliwa , a do tego jeszcze finansowa . Pozbawić go wynagrodzenia i diety za Grudzień i Styczeń to zanim cokolwiek zrobi najpierw pomyśli o konsekwencja swojego warcholskiego postępowania.

 • lesnywladek2

  0

  htps://www.youtube.com/watch?v=073m-mILUZc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX