Protestujący próbowali zablokować Kaczyńskiemu wjazd na Wawel. Policja siłą usunęła demonstrantów

Przeciwnicy rządu próbowali zablokować wjazd i wyjazd Jarosława Kaczyńskiego z Wawelu. Zostali jednak usunięci z drogi przez funkcjonariuszy policji.

Kilkadziesiąt osób blokowało wjazd polityków PiS na Wzgórze Wawelskie. Skandowali m.in. "Wolność, równość, demokracja" i "Solidarni z opozycją". Kilkanaście osób usiadło na podjeździe, potem niektórzy z nich się położyli. Zostali jednak siłą usunięci przez policjantów.

Politycy PiS, m.in. premier Beata Szydło, wjechali na Wawel w kolumnie samochodów przez "Bramę Herbową" a nie, jak zwykle się to dzieje, od strony ul. Bernardyńskiej. Kiedy znaleźli się za bramą demonstranci skandowali: "Tchórz, tchórz, tchórz".

Wcześniej kilkadziesiąt osób blokowało możliwość wjazdu na wzgórze wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Demonstrujący wznosili okrzyki: "Solidarni z opozycją", "Hańba", "Do dymisji". Protestujący stali przed maską samochodu. Wjazd ostatecznie umożliwili wicemarszałkowi policjanci, a sami demonstrujący zdecydowali: "Przepuszczamy go".

Jeszcze gorętsza atmosfera była godzinę później, gdy politycy opuszczali Wawel. 

Każdego 18. dnia miesiąca prezes PiS Jarosław Kaczyński, w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, przyjeżdża na Wawel, by złożyć kwiaty na ich grobie.

A TERAZ ZOBACZ: Tusk w Polsce. Miał mówić o kulturze, ale... "Historia każe mi zmienić wystąpienie"

 

Więcej o:
Komentarze (1284)
Protestujący próbowali zablokować Kaczyńskiemu wjazd na Wawel. Policja siłą usunęła demonstrantów
Zaloguj się
 • henrysz17

  0

  A więc już faktycznie żyjemy w Kaczystanie. Wszyscy protestujący przeciw sekcje pisowskiej
  lub guru sekty będą ciagani po sądach i więzieniach. Jak niedawno sekciarzy organizowali
  prawdziwe zadymy to był przejaw demokracji. Nie słów brakuje na taką chipokryzje, chamstwo
  i przekraczanie faktów. Niech ich wszystkich trafi..... jak najszybciej.

 • Oceniono 1 raz -1

  Panowie policjanci ( na zdjęciu) takiego delikwenta chwyta się za spodnie w okolicy rozporka wraz z ptaszkiem i jąderkami i wystarczy niewielki wysiłek a on na palcach pobiegnie tam gdzie chcecie, i zaręczam że już nigdy się nie położy na drodze.

 • dr.eames

  0

  Incydent ów pokazuje dobitnie że nawet najlepsza ochrona nie gwarantuje prezesowi pełni bezpieczeństwa, rozpętał tsunami nienawiści które w końcowym efekcie zmiecie go ze sceny.
  Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

 • jabbaryt

  Oceniono 2 razy 0

  kodowskie warchoły jeszcze parę razy złamiecie prawo to dostaniecie taki wpier..l, że bedziecie szukali swoich sztucznych szczęk w promieniu paru kilometrów.

 • degutis71

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Kraków

 • a_weasley

  0

  Bardzo pożyteczny wątek. Ułatwia odróżnienie bydła od nie-bydła.

 • 92ilme

  Oceniono 5 razy 3

  Krakow brawo. Wynieie im nastepnym razem Zimnego Lecha przed brame, zeby szmaciarze nie musieli sie fatygowac na wzgorze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX