Posłanka PiS ma propozycję dla nie-katolików: Oświadczenie, że wyznają polskie wartości albo deportacja

Ateiści, prawosławni i muzułmanie powinni podpisywać specjalne zobowiązania do przestrzegania wartości uznanych w Polsce za ważne - uważa posłanka PiS. Niespełnianie wymogów miałoby być "jednoznacznym powodem do deportacji".

W serwisie wPolityce.pl pojawił się felieton posłanki PiS Beaty Mateusiak-Pieluchy. Posłanka w nawiązaniu do filmu "Wołyń" pisze o relacjach polsko-ukraińskich i zadaje pytania "niewygodne z punktu widzenia politycznej poprawności", co ma być dowodem na "odwagę myślenia".

Kim są ci ludzie z Ukrainy, których w Polsce pracuje już ponad milion? Potomkami morderców? A jeśli tak, to czy uważają ludobójstwo, jakiego dopuścili się ich krewni na Polakach, za zło, które ich dzisiaj boli? A może są tymi, którzy za zarobione u nas pieniądze fundują na Ukrainie pomniki Bandery?

Posłanka podkreśla, że politycy powinni pomagać potrzebującym sąsiadom, ale po określeniu zasad tej pomocy. Także swoim obowiązkiem - jako katoliczki - Mateusiak-Pielucha określa pomaganie potrzebującemu, niezależnie od jego wyznania. Tu jednak również stawia warunki:

Równocześnie jednak, jeżeli chcą mieszkać w Polsce i pracować obok mnie, mam prawo spytać ich o poglądy, przekonania i nastawienie do wartości, które w Polsce uznajemy za ważne

Dalej polityk wysuwa jeszcze odważniejsze wnioski:

Mam prawo oczekiwać od rządu i rządzącej partii polityki otwartych oczu i rozwiązywania rzeczywistych problemów. Wolni w swoim myśleniu i działaniu powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby. Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.

Jak zauważa portal oko.press, który jako pierwszy napisał o felietonie posłanki, pomysł Mateusiak-Pieluchy jest niezgodny z Konstytucją, w której obronie przecież występuje. Obywatela polskiego nie można bowiem wydalić z kraju (art. 52), a władza nie może żądać od obywatela ujawnienia swojego światopoglądu czy wyznania (art. 53).

W Sejmie debata o "Świeckiej szkole". Nagle poseł PiS: "Swąd Szatana roznosi się po tej izbie"

Komentarze (1324)
Posłanka PiS ma propozycję dla nie-katolików: Oświadczenie, że wyznają polskie wartości albo deportacja
Zaloguj się
 • 0

  Jak do ciepłych krajów, to ja bardzo proszę, bo nie lubię zimy.
  A tak nawiasem mówiąc, to po takim wystąpieniu, to wstyd przyznawać się, że jest się katolikiem. I jak Pani Poseł sobie to wyobraża : na jakiej podstawie będzie się to odbywało to kryterium uznawania za nie-katolika ? Trzy pod rząd nieobecności nieusprawiedliwione na mszy ? A może stworzymy ogólnopolską komputerową bazę nie-katolików ? I co z buddystami w Polsce ? Ich też do deportacji ? To znikną z naszych ulic restauracje, sklepy zarządzane przez Azjatów, Hindusów, a to też spora grupa obcokrajowców zamieszkująca nasz kraj; I wszystko pod hasłem : POLSKA DLA POLAKÓW (ALE TYLKO JEŚLI SĄ KATOLIKAMI).
  BRAWO PANI POSEŁ,

 • elzsak

  0

  Czy pani oseł zna Konstytucję?, w której wyraźnie jest mowa o wolności słowa i wyznania. Jeżeli domaga się pani od ateistów, prawosławnych, czy muzułmanów podpisania że znają konstytucję to proszę najpierw pani pielucho samej nauczyć się jej na pamięć. A tak na marginesie to wróżę przy takim postępowaniu wam rok rządów maksymalnie, bo ludzie tego dłużej nie wytrzymają.
  P. S. Do innych Czytających: przepraszam że piszę pani, pielucha z małych liter, ale po tym artykule do tej osóbki nie mam żadnego szacunku!!!
  Pozdrawiam Was gorąco Kochani Czytelnicy

 • camelight

  Oceniono 1 raz -1

  Ja chciałem zadać pytanie czy można narobić kupę w każdą pieluchę? Nie będę czekał na odpowiedz, więc pospolicie sra* mi się chce. Pani przytrzymana, za ręce czy za głowę? Przyznaj się, kto sprząta.

 • lob1

  Oceniono 4 razy 0

  Już żyję w Polsce 76 lat,ale jeszcze takiego głupiego Sejmu z takimi bałwanami /nie wszyscy/ nie widziałam i nie słyszałam.To nie Sejm to targowisko i kupa przekupek.Zamiast pomagać Polakom to walczą o stołki.

 • lob1

  Oceniono 1 raz -1

  Jak ona nazywa się pielucha to jeszcze myślenie jest niemowlęce.Wybaczamy jej bo głowa jeszcze nie taka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX