Kaczyński na miesięcznicy: Obrzucają nas kamieniami, być może będą nawet spadać lawiny, ale dojdziemy

• W Warszawie odbywały się obchody miesięcznicy katastrofy smoleńskiej
• Głównym punktem były dwa przemówienia Jarosława Kaczyńskiego
• Nie będzie prawdziwie wolnej Polski bez prawdy - mówił prezes PiS

- Nie będzie wolnej Polski, prawdziwie wolnej Polski bez prawdy, bez właściwego uczczenia tych, którzy zginęli, nie będzie bez zamknięcia sprawy, która tak długim cieniem położyła się na naszym życiu narodowym, społecznym - sprawy smoleńskiej. Ona, jak wszystkie sprawy w historii, musi pewnego dnia przejść do przeszłości, ale może przejść do przeszłości tylko wtedy, gdy nasza misja zostanie skończona - mówił Jarosław Kaczyński w pierwszym przemówieniu podczas 79. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej pod Pałacem Prezydenckim. W wigilię Święta Niepodległości prezes PiS przemawiał jeszcze raz, pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. 

Dowiedz się więcej:

Co jeszcze mówił Kaczyński pod Pałacem Prezydenckim?

Prezes PiS podkreślał, że obchody i "walka, żeby prawda wyszła na jaw" oraz stanęły pomniki ofiar katastrofy, jest "częścią szerszego przedsięwzięcia". "Bo Polska niepodległa to musi być Polska żyjąca w prawdzie, to musi być Polska żyjąca bez obaw, bez strachu, i która jest gotowa, potrafi oddać cześć tym, którzy zginęli by służyć ojczyźnie, którzy zginęli na służbie, którzy chcieli oddać cześć ofiarom ludobójstwa w Katyniu. To są sprawy - wydawałoby się - odległe, ale tak naprawdę bardzo bliskie - mówił Kaczyński. 

Co mówił Kaczyński w drugim przemówieniu?

Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego Kaczyński wygłosił krótki wykład na temat walki o niepodległość Polski w 1918 roku. Podkreślił, że jego środowisko musi brać przykład z przodków, by zobaczyć, że "to, co niemożliwe może być możliwe". - Że możemy zwyciężyć, wbrew wszystkiemu, wbrew wszystkim naciskom i atakom, z którymi mamy do czynienia w naszym kraju - mówił. 

Bo to co dzisiaj się dzieje, to nic innego, jak walka o wolność i suwerenność naszego narodu, o wolność Polaków we własnym kraju i o wolność Polski w Europie. Musimy iść drogą, na której samym końcu będzie można powiedzieć: 'Tak, jesteśmy w Europie, ale w Europie jest silna, niezależna Polska, Polska, która jest wbrew wszystkiemu ostoją i redutą wolności'. (...) Dojdziemy do tego celu. Trudna droga, do góry, obrzucają nas kamieniami, być może będą nawet spadać lawiny, ale dojdziemy
Więcej o:
Komentarze (625)
Kaczyński na miesięcznicy: Obrzucają nas kamieniami, być może będą nawet spadać lawiny, ale dojdziemy
Zaloguj się
 • kurnadziad

  Oceniono 1 raz 1

  pierdzięcznica kaczyńskiego

 • kukunapniu

  Oceniono 2 razy 2

  Nasz Namiestnik, niekoronowany król Polski, Jarosław II Dochodący

 • siupak1

  Oceniono 4 razy 2

  Nikt w ciebie Kaczorski kamieniami nie rzuca . za - może dwa lata będzie możliwe że ludzie was ukamienują ...

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 3 razy 3

  Stary p e d a ł ma regularną cieczke, ewenement na skalę światową.

 • stycznikbis

  Oceniono 4 razy 2

  I słusznie was obrzucają, Dokładnie to samo robisz i ty buraku do tego jeszcze w święto narodowe. Burakostwo do kwadratu.

 • tym2003

  Oceniono 3 razy 1

  Prezes bandy przestępców konstytucyjnych ! Czas na ŚMIETNIK polityczny z tą hałastrą !

 • alik444

  Oceniono 1 raz 1

  Prezio nadal w opozycji?

 • yuo7leo9

  Oceniono 1 raz 1

  "Trudna droga, do góry, obrzucają nas kamieniami, być może będą nawet spadać lawiny". Ciekawe kto rzucał kamieniami w prezia? Może kobiety z czarnego protestu?? A lawinę, to Jarkacz sam na siebie sprowadza. Putin w Jałcie już szykuje kolację dla Trumpa, a na Europę prezuś się pogniewał. Ciekawe jak zapobiegnie Jałcie bis?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX