Press.pl: Wydawca TVP Info został zawieszony. Po skandalicznym materiale o imigrantach

• KRRiT dostała skargi na materiał o imigrantach w TVP Info
• Kontrowersyjny film został usunięty z mediów społecznościowych
• Press.pl nieoficjalnie: Wydawca TVP Info zawieszony w obowiązkach

Materiał TVP Info o imigrantach wywołał oburzenie w Polsce i na świecie. - Spełniał normy rosyjskiego spotu wyborczego z najniższej półki, nie zaś standardy telewizji publicznej w znanych mi krajach Unii Europejskiej - komentował Gerhard Gnauck, korespondent "Die Welt" w Polsce. Widzowie napisali w tej sprawie 36 skarg do KRRiT. - Skarżą się osoby indywidualne - mówi Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa KRRiT. Krystian Krawiel, wydawca odpowiedzialny za kontrowersyjny materiał, został zawieszony - wynika z nieoficjalnych informacji portalu Press.pl.

Dowiedz się więcej...

O czym był materiał TVP Info?

Materiał zapowiadał audycję "Minęła dwudziesta". Dotyczył on Rady Imigrantów, którą powołał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Pokazano w nim serię zdjęć ukazujących agresywnych mężczyzn. Dramatyczna muzyka i rasistowskie treści zostały zestawione z wypowiedzią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, że "imigrantka i imigrant to jest szansa dla Gdańska". - Tak rasistowski materiał w ogóle nie powinien był powstać w żadnej telewizji, zwłaszcza publicznej. Obrazy użyte w tle robią straszne wrażenie. - mówi Joanna Miziołek, której wyrwane z kontekstu wypowiedzi pojawiły się w filmie bez jej zgody.

Jak na krytykę zareagowała TVP?

Materiał został zdjęty z profili TVP Info na Facebooku i Twitterze. Marzena Paczuska, szefowa "Wiadomości" osobiście poinformowała Miziołek, że nie miała z nim nic wspólnego i przeprosiła ją za wykorzystanie jej wypowiedzi. Z nieoficjalnych informacji, które zdobył Press. wynika, że Krystian Krawiel, który odpowiadał za przygotowanie materiału o imigrantach, został zawieszony w obowiązkach.

Zobacz także: Pluralizm według TVP. Zobaczcie, kogo najchętniej zaprasza się na Woronicza

Więcej o:
Komentarze (300)
Press.pl: Wydawca TVP Info został zawieszony. Po skandalicznym materiale o imigrantach
Zaloguj się
 • Allan- Bekers

  Oceniono 1 raz 1

  Inwazja islamu na Europę trwa. Jedyny sposób na nich to twarde trzymanie w ryzach i odsyłanie wraz z rodzinami za każde wykroczenie, nie mówiąc o przestępstwie. Polityka lewactwa doprowadzi do upadku cywilizacji europejskiej, najpóźniej za 50 -70 lat

 • Jan Pruss

  0

  36 Osbourne na 36mln marod to imponujaca Lochband.Opamietajcie sie Die Welt lepiej niech na wlasne podworko Party.

 • slawek banasiewicz

  0

  Jedno jest pewne ze w sklad jakiejkolwiek organizacji panstwowej na terenie kraju nie powinni miec prawa bytu obcy - nawet z obywatelstwem .A polacy nie gesi i swoj jezyk maja . Zobaczycie co niedlugo bedzie w Anglii gdzi burmistrzem jest muzulmanin .To jest totalny blad - jedno panstwo , jdno wyznanie , jeden jezyk . Jezeli chodzi o Gdansk - to p. burmistrz jest krotkowzroczny bo w Polsce nie widzi Polakow .to jest pierwszy czlowiek na takim stanowisku , ktory do wladzy dopuszcza obcych .Niech ci ludzie stanowia prawo tam gdzie mieszkaja .

 • ciapaty01

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Krzysztofie bardzo dobry materiał.

 • Anakin Skywalker

  Oceniono 2 razy 0

  We Włoszech dostaja 35 Euro dziennie oraz darmowy pobyt i wyżywienie w hotelach i jeszcze narzekają że dostają za mało oraz wyzywają Włochów od rasistów.Znajoma mieszkająca tam mówi że chodzą po mieście i tylko kradną i niszczą co się tylko da.

 • Artur Kos

  Oceniono 2 razy 0

  Żaden to sukces. Jedną przeproszą, kogoś tam zawieszą na chwilę. I co z tego? Materiał już poszedł i utwierdził miliony, że imigrant jest zły. Job done.

 • zyks

  Oceniono 2 razy 0

  Zawieszony ?! Skandal ! Kto tu rządzi ? My, Prawdziwi Polacy,czyli Suweren, czy też jakieś polskojęzyczne lewactwo?

 • tenare

  Oceniono 4 razy -4

  "Spełniał normy rosyjskiego spotu wyborczego z najniższej półki"

  Porównanie nietrafne, bowiem w rzeczywistości spot spełniał normy spotu wyborczego z najniższej półki Hillary Clinton, a nie rosyjskie.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 12 razy -2

  Nie bój nic Krystian. Posada w Enerdze się znajdzie dla wiernego kaczego barda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX