Główny architekt IT LOT-u zdziwiony obecnością kobiet na spotkaniu. "Jest to konferencja technologiczna..."

W 2016 roku obecność kobiet na konferencji technologicznej okazuje się nadal niektórych dziwić.

Główny architekt IT PLL LOT Paweł Westfalewicz brał udział w konferencji Amazona w Warszawie. Mógł zostać zapamiętany przez uczestników panelu jako dobry specjalista, ale postanowił zostawić po sobie inne wrażenie.

- Witam Państwa, bo widzę, że pomimo, że jest to konferencja techniczna, to są tutaj kobiety - powiedział na powitanie. Tak, panie Pawle, kobiety również pracują w zawodach technicznych. Co więcej, istnieją nawet społeczności kobiet działających IT i branżach pokrewnych, takie jak Geek Girls Carrots, Girls in Tech czy akcja Dziewczyny na Politechniki.

LOT już zauważył niestosowność takiego zachowania. Z oficjalnego konta, w komentarzu do powyższego posta, wystosował przeprosiny. Firma zapewniła, że wyjaśni sprawę z pracownikiem.

Komentarze (463)
Główny architekt IT LOT-u zdziwiony obecnością kobiet na spotkaniu. "Jest to konferencja technologiczna..."
Zaloguj się
 • nowa_kinga

  Oceniono 1 raz 1

  Śmieszne są te wasze komentarze, że kobiety w branży IT zawsze były mniejszością. Ciekawa jestem kiedy kobiety na to miały znajdować czas. Może w przerwie między zajmowaniem się dziećmi a robieniem mężowi obiadku? Oczywiście mogły to zmienić do pewnego stopnia ale propaganda robi swoje. Ale komu ja to tłumaczę? Większość i tak tego nie zrozumie bo nasze pokolenie jest już przegrane, dlatego trzeba nowe pokolenie lepiej wychować.

 • Wojciech Burkot

  0

  Panu Pawlowi polecam tekst Jeffa Deana, zaszczyconego zaproszeniem na Grace Hoper Conference. Ale co tam GHC i Jeff, wobec street creed pana Pawla w branzy.

 • obserwator_2016

  Oceniono 3 razy -1

  Nie rozumiem oburzenia. Pan Westfalewicz nie wypowiedział przecież niczego przeciwko kobietom. Udział kobiet w spotkaniach o tematyce technicznej je rzeczywiście niewielki i przypuszczenie, że na sali są sami mężczyźni było zupełnie zrozumiałe. Swoją uwagą dokonał on specjalnego przywitania pań, co jest przecież pozytywne.

  Panie Westfalewicz trzymaj się Pan, nie daj się Pan idiotom mającym połowę pańskiego IQ...

 • swieta-panienka

  Oceniono 2 razy 0

  A moze facet do tej pory trafial tylko na meskie sklady takich konferencji i z uznaniem zauwazyl ze tym razem są obecne również panie?

 • uzbadazbesta

  Oceniono 1 raz -1

  "Mimo, że pracuję dla LOT-u, to nie dostałem tej pracy po znajomości." Takie zdanie też by o nim dobrze świadczyło?

 • ryszard1955

  Oceniono 1 raz -1

  Facet wyznaje zasadę, że miejsce kobiety określają trzy słowa "dzieci, kuchnia i kościół" Sformułował ją niemiecki prawnik dr Józef Goebbels.

 • embart

  Oceniono 1 raz -1

  No przecież ktoś musi parzyć kawę i kroić pizzę ;)

 • kylax1

  Oceniono 3 razy -1

  To programista, czyli jedyny kontakt, ma z kobietami o imieniach .jpg i .mpg :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX