Po szokujących słowach Kaczyńskiego kobiety organizują Czarny Protest pod jego domem

• Na dziś zaplanowano Czarny Protest pod domem prezesa PiS
• Protest wywołała wypowiedź prezesa PiS nt. zakazu aborcji
• Demonstracja odbędzie się o godzinie 19 na warszawskim Żoliborzu

W odpowiedzi na słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat zakazu aborcji, grupa kobiet postanowiła zorganizować protest pod domem prezesa PiS. Odbędzie się on 13 października o godzinie 19. "Poseł Kaczyński zagląda nam do łóżek, my tylko zajrzymy mu przez płot. Oczywiście powiemy mu też kilka słów, bo wygląda na to, że w Czarny Poniedziałek nas nie usłyszał" - informują inicjatorzy protestu i przekonują, że Kaczyński "aby przypodobać się biskupom, jest gotów praktycznie na wszystko". Demonstracja na warszawskim Żoliborzu według zapowiedzi organizatorów ma być "spontanicznym, pokojowym zgromadzeniem".

Dowiedz się więcej:

Co powiedział Kaczyński?

- Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię - zapowiedział prezes PiS. Dodał, że chodzi tylko o sytuacje, gdy nie ma zagrożenia życia i zdrowia matki. Wykluczył jednak przyjęcie takich rozwiązań, jakie były w projekcie ustawy Ordo Iuris. 

Jak polskie prawo reguluje obecnie kwestię aborcji?

Obecnie aborcji można dokonywać legalnie, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Aborcji można dokonać także wtedy, gdy ciąża powstała w wyniku gwałtu bądź innego czynu zabronionego.

Sprawdź też książkę o aborcji: "Pro. Odzyskajmy prawo do aborcji" >>

Zobacz także: Strajk kobiet. Trwa ogólnopolski protest przeciwko zakazowi aborcji. Kobiety wyszły na ulice

 

 

Więcej o:
Komentarze (442)
Po szokujących słowach Kaczyńskiego kobiety organizują Czarny Protest pod jego domem
Zaloguj się
 • tralala_la_la

  Oceniono 5 razy -1

  A może porozmawiajmy o wazektomi, tych co wchrzaniają się w nie swoją ciażę!

 • dyskootantka

  Oceniono 4 razy -2

  Tym którzy tu krzyczą, że przecież chcą pomagać rodzinom, którym każą (które zmuszą) do posiadania takich dzieci, poczytajcie sobie - właśnie zabierają wsparcie takim rodzinom. Kłamstwo goni kłamstwo, cały PiS.
  marzenaokladrewnowicz.natemat.pl/192089,rzadowy-pakiet-anty-niepelnosprawni

 • matts06

  Oceniono 2 razy -2

  Całym sercem i od samego początku jestem za "czarnym protestem" i mimo, że jestem facetem to brałem w nim udział, jednak przyznam się, że odnośnie dziś to ta akcja wywołuje u mnie mieszane uczucia. Siłą "czarnego protestu" było to, że PiSowi nie było tak łatwo wepchnąć go jako protesty opozycji, choć próbował. Dziś mam wrażenie - nie wiem, może się mylę - odnośnie tej akcji pod domem Kaczyńskiego, że to jest wykorzystywanie tematu i ludzi, do gry z PiSem przez organizatorów tej demonstracji. Według mnie, żeby "czarny protest" miał siłę, nie można dać się wciągnąć w takie gierki, a protesty będą nam jeszcze potrzebne, sami dajecie PiSowi ogromny atut do ręki. Niestety mam wrażenie, że ktoś nie był zbytnio zadowolony z tego, że "czarny protest" na chwilę się uspokoił i próbuje podpuszczać ludzi. Słowa Kaczyńskiego były skandaliczne, ale niestety boję się, że właśnie na naszych oczach z "czarnym protestem" dzieje się to co szybko stało się z KODem...

 • makmast

  Oceniono 4 razy -2

  Bardzo dobra inicjatywa, szalenie kłopotliwa prezesowi... ale mam prośbę, nie deprecjonujcie protestu zamieszczając e relacji wypowiedzi 15-Alana ;/ przecież to woda na młyn niezależnych (od rozumu) redaktorów.

 • dyskootantka

  Oceniono 8 razy 0

  Kaczyński będzie teraz miał miesięcznice i miesiączki.

 • topiramax

  Oceniono 7 razy -1

  Będziemy dążyli, czyli będziemy utrudniać ....Mam nadzieję że pod domem tego faceta takie protesty będą się odbywać regularnie. Jak onegdaj 13 grudnia.

 • jtby

  Oceniono 6 razy -2

  Chyba geniusz strategiczny tow. małego tym razem opuścił. Upokorzenia płazem mści...wuj nie puści, bo mu charakter nie pozwala, ale co tu zrobić?! Wygrać z babami można goniąc ich, ale maciorewiczowe bojówki jeszcze nie gotowe, a poza tym poruta na cały świat, żeby zdrowe uzbrojone narodowo-katolickie byczki na kobitki wysyłać, a samemu gdzieś się dekować za kordonem ochrony. Ustąpić, to pokazać słabość ludowi najciemniejszemu z ciemnych, a i jeszcze te leśne dziadki z KC KK na karku. Nie na darmo się mówi, że gdzie diabeł nie może, tam....

 • zerozer52

  Oceniono 7 razy -1

  Ten zdeformowany psychol jest za głupi żeby zrozumieć.

 • kundlizm

  Oceniono 9 razy 1

  Stan na 13/10/2016, godz. 19:

  - Czarny protest pod domem Kaczyńskiego. Wg Facebooka wezmą udział 820 osoby. Udostępniono 5 tys. razy.

  - Demonstracja przeciwko #CETA i #TTIP (sobota, 15/10 od 13.00 pod ministerstwem rolnictwa, dalej marsz pod siedzibę Szydło) - zainteresowanych 28 tys. Weźmie udział 10 tys. Udostęniono 100 tys. razy

  Czarny protest na Czerskiej obrtąbiany od wczoraj + serial artykułów o aborcji, Kaczyńskim, Pisie, antypisie

  #CETA w tym czasie dostała 1 wzmiankę w sekcji next.

  !!! TAK WYGLĄDA OBYWATELSKIE DZIENNIKARSTWO !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX