Macierewicz "uciekł" ze spotkania ministrów obrony krajów UE. Zabrał ze sobą tę tabliczkę. Po co?

Nieformalne spotkanie ministrów obrony krajów UE dla Antoniego Macierewicza skończyło się nadzwyczaj szybko. Szef MON "uciekł" z Bratysławy, zabierając ze sobą pewien gadżet. Powód był trywialny.

Pod koniec września Antoni Macierewicz uczestniczył w spotkaniu ministrów obrony państw Unii Europejskiej w Bratysławie. Minister miał wziąć udział w panelu na temat globalnej strategii UE i europejskiego planu działaniu obronnego.

Jednak jak wynika z opublikowanej dopiero teraz relacji francuskiego dziennikarza, polska delegacja "rzuciła się do ucieczki" przed roboczą sesją z udziałem sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga i zdjęciem grupowym zaplanowanym na 10:30. Jak widać poniżej, Macierewicz robił sobie zdjęcia z różnymi uczestnikami spotkania, ale na grupowym zdjęciu już go nie było.

"To raczej nieeleganckie w przypadku kraju, który nie przestaje apelować o solidarność krajów NATO" - napisał Nicolas Gros-Verheyde, korespondent dziennika "Ouest-France" przy UE i NATO i redaktor naczelny politycznego serwisu bruxelles2.eu.

Z relacji Gros-Verheyde'a wynika, że uciekając z posiedzenia Polacy zabrali ze sobą tabliczkę z napisem "Polska". "Prawdopodobnym celem było uniknięcie zdjęcia tabliczki przy pustym krześle" - tłumaczył. Jak podkreśla były korespondent TVP we Francji Piotr Moszyński, wbrew przyjętym zwyczajom, Macierewicza nie zastąpił żaden wysoki urzędnik ministerstwa.

Zobacz też WIDEO: "Sprzęt dla polskiej armii będziemy produkować w Polsce." Premier w PZL-Świdnik

Więcej o:
Komentarze (805)
Macierewicz "uciekł" ze spotkania ministrów obrony krajów UE. Zabrał ze sobą tę tabliczkę. Po co?
Zaloguj się
 • skuba2

  0

  Po prostu Macierewicz nie zna angielskiego i jak jego mento kaczyński nie umie wkładać do ucha słuchwki!

 • zygosz

  Oceniono 1 raz 1

  A jednak wierzy ,ze pan minister Macierewicz nie idzie droga obłudy ,
  jak jeg poprzednik .
  Ma umysł doskonały ,nie przyjmie
  sąsiedzkie ochłapy .
  Polacy ufności nim maja,bo to wódz
  prawdziwy,który broni ojczyzny .

 • zd46

  Oceniono 2 razy 0

  Macierewicz to nie "mąż stanu", to wąż a raczej wijący się gad zaskroniec o pospolitej nazwie "padalec"

 • zd46

  Oceniono 3 razy -1

  Uciekał ze Smoleńska, ale po zeżarciu darmowego obiadku z trzech dań z kompocikiem, więc dlaczego miał NIE DAĆ DYLA z Bratysławy???? On jest ścigany przez swoje pokrętne życie

 • wan20_3

  Oceniono 1 raz -1

  Pan Antonii to i owszem naświnić, rozwalić jakąś strukturę ale nie aby tworzyć, tego ten dzielny mąż nie potrafi. Jedno co ładnie mu wychodzi to uciekanie świńskim truchtem.

 • ergosumek

  Oceniono 244 razy 236

  Macierewicz "uciekł" ze spotkania ministrów obrony krajów UE.
  ++++++++++++++++++++++++++++
  Po drabinie przez okno to uciekał Kwaśniewski z Sejmu.
  Uciekał również Tusk Donald, z Polski do Brukseli.
  Co właściwie uchwalono w tej Bratyslawie?
  Nic.
  Macierewicz widocznie uznał, że jałowe gadki to strata czasu, w Polsce jest co robić.

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 0

  Odnośnie komentarza, że uciekł szybko to nie jest prawdziwe bo Macierewicz nie ucieka (jak np ze Smoleńska) a wycofuje się na z góry upatrzone pozycje (jak wojska hitlerowskie w czasie II w. św.) celem kontrataku politycznego na NATO i planowaną obronę Europy.

 • starszy-65

  Oceniono 3 razy -1

  Czego chcecie od Pana Ministra i głównej osoby w PIS kiedy to wysłali chłopczyka do debaty z poważnymi osobami więc wziął i uciekł bo tak robią niedorozwinięci politycy którzy boją się widelców stołowych w zastawie kuchennej ic należy Panu Macierewiczowi tylko współczuć. ale to zostani im zapamiętane

 • wan20_3

  Oceniono 2 razy 0

  Pan Antonii w uciekaniu ma wielkie doświadczenie i styl. Ze Smoleńska uciekał tzw. świńskim truchtem niczym rączy jeleń a w końcu dziadyga nie jest już młodziankiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX