Absurdalny wpis szefowej "Wiadomości" po śmierci Andrzeja Wajdy: "Walcie się dalej". Później skasowała

"Walcie się dalej" - takie przesłanie skierowała do artystów szefowa "Wiadomości" po śmierci Andrzeja Wajdy. O co chodziło? Paczuska chciała pokazać "jak głupia jest ich wojenka w obliczu śmierci" reżysera.

Szefowa redakcji "Wiadomości" TVP Marzena Paczuska po informacji o śmierci Wajdy napisała na Twitterze "Andrzej Wajda R.I.P. Walcie się dalej #NieOddamyWamKultury". Było to nawiązanie do demonstracji polskich artystów, którzy dzień wcześniej protestowali przeciw ingerencji polityków w kulturę. "Nie oddamy wam kultury" było hasłem protestu.

Wpisu nie ma już na koncie dziennikarki, choć wcześniej zapewniała, że go nie usunie. "Śmierć Andrzeja Wajdy powinna uprzytomnić pajacom, co jest wartością w kulturze" - napisała, a po spływającej na nią krytyce tłumaczyła: "Zobaczcie jak głupia jest Wasza wojenka w obliczu śmierci".

Do demonstracji artystów nawiązała jeszcze raz. "Jutro super grzanie. Małość i niestosowność na wyższym poziomie - tak? Tłuczcie się dalej" - dodała. Gdy wpis skrytykował NaTemat dziennikarka zagroziła: "Debile. To jest już na proces". 

Jakim człowiekiem był Andrzej Wajda? Ten krótki wywiad świetnie to pokazuje >>>

To nie pierwszy raz, kiedy Marzena Paczuska wzbudza kontrowersje swoimi wpisami na Twitterze. Wcześniej użytkownicy serwisu wytykali szefowej "Wiadomości" mijanie się z prawdą, gdy zapewniała, że prawicowi dziennikarze nigdy nie używali określenia "reżimowa" w kontekście TVP w czasach rządów koalicji PO-PSL. 

Innym razem porównała wizytę w programie Wojewódzkiego do wizyty w oborze. Rozmówcy szybko przypomnieli Paczuskiej, że gościem "obory" Wojewódzkiego był w przeszłości prezes TVP Jacek Kurski.

O wielkich filmach, wielkiej polityce i codziennym życiu Andrzeja Wajdy przeczytasz w jego biografii >>
 

Więcej o:
Komentarze (538)
Absurdalny wpis szefowej "Wiadomości" po śmierci Andrzeja Wajdy: "Walcie się dalej". Później skasowała
Zaloguj się
 • kochambolka

  Oceniono 1 raz 1

  Pieszczoch komuny....."Wystrzelamy was jak psy".

 • kochambolka

  Oceniono 3 razy 1

  Niestabilny emocjonalnie SB ek...

  Andrzej Wajda był czterokrotnie żonaty. Pierwszą jego żoną była artystka Gabriela Obremba (1927–1997), którą poznał na studiach w Akademii Sztuk Pięknych; rozwiódł się z nią w 1959 roku[183]. W tym samym roku poślubił inną artystkę z ASP, Zofię Żuchowską (zm. 1989)[184]. Ślub miał miejsce 19 grudnia 1959 roku, Zofia Żuchowska przyjęła wówczas nazwisko Wajdowa[185]. Również to małżeństwo zakończyło się rozwodem, który został orzeczony 14 marca 1967 roku[186].

  Trzecią żoną reżysera była aktorka Beata Tyszkiewicz, którą po raz pierwszy obsadził w swoim Samsonie[187]. Z początkowo nieformalnego związku 29 marca 1967 roku narodziła się ich córka Karolina. Po dłuższej korespondencji i przeprowadzonej pomyślnie sprawie rozwodowej z drugą żoną, Andrzej Wajda ożenił się z aktorką 13 maja 1967 roku[188]. Małżonkowie rozstali się pod koniec lipca 1968 roku, a formalności dopełnił rozwód orzeczony 29 października 1969 roku[189]. Czwarty związek małżeński, w którym pozostawał aż do śmierci, zawarł z artystką Krystyną Zachwatowicz, pobierając się z nią w styczniu 1974 roku[190].

 • goralca

  Oceniono 220 razy 214

  Tak, jasne teraz będzie licytacja, czy PiS i prawica "wystarczajaco" mocno płaczą po Wajdzie. Ludzie opamiętajcie się. To był wybitny reżyser, ale w ostatnich latach dał się mocno zmanipulować pseudo-elytom z PO. A już skarżenie pana Wajdy w niemieckich mediach na Polskę i nasz rząd bylo żenujące.

 • Helena Stefaniuk

  Oceniono 2 razy 2

  Zapomniała biedna kobieta o etyce zawodu, o grzecznym wyrażaniu swoich uczuć. To "walcie się" takie sztubackie.... Chyba dorosła, ale nie dojrzała....

 • vidi12

  Oceniono 4 razy 4

  A Paczuska mogła po prostu milczeć :(
  Szefowa wiadomości ??? Co to za język ?

 • dryl1

  Oceniono 227 razy 215

  Znowu Janda, baba nie do zajechania. A może to przez nadmiar plastrów.

 • wikal

  Oceniono 3 razy 1

  "Intelektualiści" z pisu nie mają argumentów, więc tylko minusują. Panie Kaczyński za to 1,50 być nie powinno. Wczoraj na forum Faktu (weszłam przez przypadek na smartfonie) zapytałam komentującą tam hołotę (bo inaczej nie da się nazwać ludzi, którzy byli autorami obrzydliwych komentarzy, których nie sposób przytoczyć) czy widziała jakiś film Wajdy, czy coś im mówią nazwiska Iwaszkiewicz, Mickiewicz, Fredro, Reymont - bo taka literaturę przenosił na ekran Wielki Mistrz. W odpowiedzi zostałam nazwana antypolską Żydówką i Ukrainką, Zabrakło opcji niemieckiej, ale pewnie później się pojawiła. Nikt nie odniósł się do meritum sprawy. Dalego szkoda czasu na komentowanie wypocin pisowskich trolli oraz prymitywów, które nie rozumieją komentarza, na który odpowiadają, ale są przeciw, bo im wygląda na niesprzyjający pisowi. Tyle w temacie.

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 0

  nawet nie potrafią zachowac pozorow po smierci wielkiego polaka ----po nich będą tylko klepsydry na płocie

 • jaceq

  Oceniono 6 razy -2

  Paczuska to zwykła pipa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX