Strajk kobiet. Michał Żebrowski w nietypowej roli. Zastąpił pracownice swojego teatru

Kupujących bilety na spektakle Teatru 6. piętro czeka niemałe zdziwienie. Z okazji strajku kobiet, w zastępstwie pracownic, przy kasie zasiadł dziś dyrektor teatru Michał Żebrowski.

Na dziś zaplanowano ogólnopolski strajk kobiet - jako wyraz sprzeciwu wobec zaostrzenia przepisów dot. aborcji. Obywatelski projekt ustawy, który Sejm skierował do dalszych prac, wprowadza całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się aborcji.

Uczestniczki zamierzają nie przyjść do pracy lub nie pójść na uczelnię, a jeśli nie pracują, powstrzymać się od domowych obowiązków. W strajku biorą udział także pracownice Teatru 6. piętro. Zastąpi je sam dyrektor sceny Michał Żebrowski. Aktor z okazji czarnego poniedziałku zajął się obsługą kasy w teatrze. - Tak się składa, że większość załogi to są panie, a ponieważ instytucja teatralna musi działać, to postanowiłem pójść do kasy - powiedział aktor na antenie TVN24.

Strajkowi towarzyszy wiele różnych inicjatyw: m.in. manifestacje, happeningi, wiele organizacji organizuje dni otwarte; zaplanowano wspólne gotowanie, czytanie książek, plenerowe treningi. Więcej o wydarzeniach w wielu miastach Polski można przeczytać na stronie protestu.

Czytaj naszą relację ze strajku kobiet >>>

Więcej o:
Komentarze (81)
Strajk kobiet. Michał Żebrowski w nietypowej roli. Zastąpił pracownice swojego teatru
Zaloguj się
 • velziuta

  0

  prawie też kobieta

 • cbk-kbc

  Oceniono 6 razy -2

  Jako kobieta dziękuję, a Pisdzi motłoch niech pluje

 • rita57

  Oceniono 4 razy 0

  Ej trolle wybiórcze! Włączcie ocenianie:)

 • Pawel Brzana

  Oceniono 5 razy -1

  Tu nie chodzi o to czy ktoś jest pisowski czy nie chodzi o to elementarną zasadniczą sprawę czyli o to czy kościół i jego zaplecze (mężczyźni) ma prawo decydować o ciele kobiet w Polsce czy kobiety są przedmiotem i własnością patronów narodu czy są w tym państwie wolne o to jest czarny protest, nie jestem za KODEM ani za PISEM ani za nikim jestem za wolnością i równością.

 • scigam_glupote

  Oceniono 3 razy -3

  Żebrowski przynajmniej jeszcze kilka lat temu był proPiSowski i arcykatolicki. Widać potrzeba promocji prywatnego interesu MisiaPiSia sprawiła, że poglądy zeszły na plan drugi :)

 • pjck

  Oceniono 2 razy -2

  Powstrzymać się od obowiązków domowych? Przeciwko mężowi, który ją popiera?

 • dryl1

  Oceniono 39 razy 29

  Normalne zachowanie. Chcą protestować , ich prawo i ich problem. Bo chłopy na manifestacji za aborcją to szczyt wszystkiego. Powinni zakładać prezerwatywy a nie traktować aborcji jako antykoncepcji. No chyba, że tak wyglądają koleżanki tej babo chłopa od wychodzenie z kościoła i usuwania urojonej ciąży. Choć jakby rzeczywiście była w ciąży to patrząc na nią aborcja wytłłuimaczalna.

 • normalny_pan

  Oceniono 23 razy -3

  czy te pisowskie trole pod każdym artykułem muszą się pałętać ???
  wynocha nieroby i nieudacznicy !!!

 • swansea

  Oceniono 45 razy 27

  jak to fajnie można zareklamować swój teatr przy okazji innych imprez. i to całkowicie za darmo .. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX