Koniec "Teleexpressu"? Maciej Orłoś po 25 latach odchodzi z programu

• Maciej Orłoś nie będzie już prowadził "Teleexpressu" na antenie TVP
• Dziennikarz był gospodarzem programu od 1991 roku
• Od niedawna szefem redakcji "Teleexpressu" jest Klaudiusz Pobudzin

31 sierpnia Maciej Orłoś ma po raz ostatni poprowadzić "Teleexpress" - podał "Presserwis". Dziennikarz jest jednym z trzech prowadzących, wraz z Beatą Chmielowską-Olech (w programie od 2000 roku) i Martą Piasecką (od lipca 2016 roku, przeszła z Telewizji Republika).

Dowiedz się więcej:

Jakie jest stanowisko TVP?

"Telewizja Polska jest marką, pod której skrzydłami narodziło się wiele gwiazd. Jedną z nich jest Maciej Orłoś, który 25 lat temu dołączył do zespołu Teleexpressu. 31 sierpnia 2016 r. to ostatni dzień pracy redaktora Macieja Orłosia w tym programie.
Telewizja Polska jest wdzięczna Maciejowi Orłosiowi za jego zaangażowanie w tworzenie Teelexpressu w ciągu ostatniego ćwierćwiecza" - czytamy w oświadczeniu.

Kiedy powstał "Teleexpress"?

Program powstał w 1986 roku z inicjatywy Józefa Węgrzyna, który był także pomysłodawcą "Panoramy", konkursu Wiktory i pierwszej polskiej telenoweli "W Labiryncie". O popularności "Teleexpressu" może świadczyć fakt, że w Krynicy Morskiej ma nawet swoją ulicę.W przeszłości prowadzącymi byli m.in. Hanna Lis, Kinga Rusin, Tomasz Kamel i Jolanta Fajkowska.

Kim jest Maciej Orłoś?

Maciej Orłoś ukończył Akademię Teatralną, jednak z telewizją związał się jako prezenter i dziennikarz. Oprócz Teleexpressu prowadził też Wiadomości, Oko w oko, A to Polska właśnie! i wiele innych. Wśród dokonań aktorskich można wymienić m.in. seriale "Pogranicze w ogniu" i "Złotopolscy", ale też wiele mniejszych ról filmowych. Orłoś napisał też kilka książek dla dzieci. "Coraz częściej spotykam dorosłych ludzi, którzy mówią mi: Oglądam pana od dziecka! Myślę sobie: Boże, to już tak długo? Rzeczywiście, czuję się niemal jak domownik u tych najwierniejszych widzów 'Teleexpressu'" - mówił w rozmowie z weekend.gazeta.pl

Kim jest nowy szef programu?

Klaudiusz Pobudzin został na początku sierpnia nowym kierownikiem redakcji "Teleexpressu". Zastąpił na tym stanowisku Marka Walencika, który kierował redakcją od lutego. Pobudzin w Telewizji Polskiej pracował od połowy stycznia jako reporter "Wiadomości" TVP1. Wcześniej był związany m.in. z Telewizją Trwam.

Więcej o:
Komentarze (376)
Koniec "Teleexpressu"? Maciej Orłoś po 25 latach odchodzi z programu
Zaloguj się
 • Ebba Rem

  Oceniono 1 raz 1

  No to już nie ma co oglądać w TVP alleluja amen - sondaże na pewno się poprawią ale na minus !! jak widać Rydzyk dostaje co chce (nie tylko forsę ) "NIECH BĘDZIE POCHWALONY" !!!

 • piotrpits

  0

  Ludzie nie czytajcie komentarzy. Przeczytajcie artykuły, które szczegółowo opisują jak się kupuje wpisy na forum. To banalnie proste i bardzo tanie w legalnych agencjach reklamowych. Jeżeli ktoś nadal wierzy, że większość wpisów to głosy normalnych ludzi jest w całkowitym błędzie. Fora internetowe stały się areną wszelkich możliwych służb i partii.

 • maxdog1

  Oceniono 6 razy -2

  to to rozumię: "Klaudiusz Pobudzin został na początku sierpnia nowym kierownikiem redakcji "Teleexpressu". Zastąpił na tym stanowisku Marka Walencika, który kierował redakcją od lutego. Pobudzin w Telewizji Polskiej pracował od połowy stycznia jako reporter "Wiadomości" TVP1. Wcześniej był związany m.in. z Telewizją Trwam." PRAWDZIWY Polak z PRAWDZIWEJ kuźni dziennikarstwa- TELEWIZJI TRWAM! To już wszystko jasne i koniec bliski !!

 • Kazimierz Fiała

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejna wspaniała osobowość TVP,która zrozumiała, że nie chce być pachołkiem . Bravo panie Macieju! Dziękuję za te wspaniałe ćwierćwiecze.

 • Kazimierz Fiała

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda kolejnej cennej osobowości telewizyjnej zastępowanej miernotami z pis-u.

 • Karolina Sakowicz

  Oceniono 1 raz 1

  Mam już dość Pisu-aru głosowałam na nich, teraz żałuję, zadłużają kraj żeby się podlizać 500+ z czego najlepiej korzystają wykolejency z 6 dzieci, którzy i tak mają je w dupi....a kase za darmo biorą na wodę, ja cały miech muszę pracować, czemu z podatków muszę płacić na czyjeś dzieci? Ba żeby to na dzieci a nie na zakupy w monopolowym. Dajcie darmowe przedszkola, obiady w szkołach...(a dotacja na źródła geotermy zamiast na akademię, z której i tak tylko ojcuec dyrektor manipulator będzie korzyści finansowe czerpał) zawiodłam się na tej partii, mam dość tej obłudy, kadencja szybko minie, a patologia co się dorabia na 500+ nie chodzi na wybory. Popłynie ta partia z wielkim hukiem:-)

 • red.kris

  Oceniono 4 razy -2

  teleekspres wg "Głosu Ameryki" i "Wolnej Europy": program, poprzez szybki przekaz wymieszanych informacji ma na celu ogłupienie obywateli, zwłaszcza młodzieży, a szybki montaż prezentowanych obrazów ma to oddziaływanie wzmocnić, bowiem chodzi o to, by obywatele PRL nie mieli czasu na myślenie.
  Tak Wolna Europa i Głos Ameryki oceniały Teleexpres,

 • tym2003

  Oceniono 5 razy -3

  Tak tylko potrafią PiS-owskie hordy ! Warcholstwo !

 • kukunapniu

  Oceniono 2 razy -2

  Następny oderwany od koryta przez dobrą zmianę ... a trzymał się 25 lat!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX