21-letni Sebastian Malec wygrał prestiżowy turniej pokera. Przywiezie do domu prawie 5 mln złotych!

Sebastian Malec wraz z sześcioma innymi zawodnikami wziął udział w 11-godzinnym finale. Polak, oprócz prestiżowego pucharu, wygrał 1 122 800 euro, a więc niemal pięć milionów złotych.

Starcie jeden na jeden z Niemcem Urim Reichensteinem trwało aż sześć godzin. Ostatnie minuty pojedynku były niezwykle emocjonujące. Malec postawił wszystkie swoje żetony i czekał na ruch Reichensteina.

Sebastian zachowywał się bardzo swobodnie i cały czas żartował. Nawet usiadł na widowni i rozmawiał z fanami. Podczas rozmowy ze swoim rywalem poprawnie odgadł, jakie ten ma karty, co zawsze wyprowadza z równowagi. Jego przeciwnik nie wiedział, co myśleć. "Nikt z silną ręką nie mówi w taki sposób, jak ty teraz". W końcu sprawdził. 

Ostatni ruch Niemca oznaczał wygraną Polaka. Malec najpierw skakał ze szczęścia, a po chwili zaczął płakać. Uspokoił się dopiero chwilę przed wręczeniem pucharu.

Rozdanie możecie zobaczyć od momentu 10:44:40, a zwycięstwo od 10:47:10.

 

Jak zauważa "Polska The Times", do rąk pokerzysty trafi cała wygrana suma. Gdyby jednak turniej odbywał się w Polsce, zwycięzca musiałby zapłacić 25 proc. podatku od wygranej. Takie przepisy wprowadziła ustawa hazardowa z 2009 roku, która zakwalifikowała pokera jako grę losową, zabroniła gry przez internet, a nawet gry towarzyskiej w domach. Co więcej, ustawa ma zostać zaostrzona - PiS chce m.in. objąć wszystkie gry internetowe państwowym monopolem.

Polacy nie pierwszy raz świecą triumfy w zawodowym pokerze. Wcześniej wysokiej rangi turnieje wygrywali inni młodzi zawodnicy - Dominik Pańka (22 lata, 1,4 mln dolarów wygranej) i Dmitrij Urbanowicz (20 lat, 560 tys. euro wygranej).

Więcej o:
Komentarze (120)
21-letni Sebastian Malec wygrał prestiżowy turniej pokera. Przywiezie do domu prawie 5 mln złotych!
Zaloguj się
 • aietes

  0

  prezes pis nie gra w pokera / wymaga to logicznego myślenia/, zatem niedługo zostaną tylko bierki.

 • spoxel

  0

  jeśli te pieniądze pozostaną w zagranicznym banku to - zdaje się - polskiemu us nic do tego?

 • fezuj

  Oceniono 5 razy -1

  Chłopie, trzymaj tę kasę za granicą. W Polnej Wolsce ciebie zaraz ograbi władza!

 • brwzx

  Oceniono 3 razy 1

  Tekst przekłamuje rzeczywistość. Nowa Ustawa w żadnym wypadku nie wprowadza monopolu Państwa np. na zakłady bukmacherskie. Większość bukmacherów działa w Polsce nielegalnie i trzeba wreszcie zrobić z tym porządek

 • maninthemirror

  Oceniono 1 raz 1

  Droga redakcjo, Dominik wygrał też drugą bańkę euro grając w turniejach we Francji :) Nie musicie dziękować. Szperajcie portalach związanymi ze środowiskiem, łatwo dowiecie się o wielu sukcesach jakie odnoszą polscy gracze, także dla przykładu w Omaha.

 • kris_ladna

  Oceniono 1 raz 1

  Za jakiś czas wszystko przegra,Poker uzależnia jak alkoholizm jest to choroba.99 procent osób przegrywa,możesz być bardzo dobry i przegrać wszystko.

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 1 raz -1

  Utrwalamy polaka - patriotaka- cebulaka. Gratuluję!

 • uzdek98

  Oceniono 4 razy 2

  juz mi szkoda.. pisiesyny na pewno będą chciały go okrasc i zazadaja doli na pincset plus. .

 • ai123

  Oceniono 2 razy 2

  brawo i duma z Polaków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX