Kandydował z list PiS, nagrywał kontrowersyjne filmiki, teraz dostał pracę w TVP Info

• Ziemowit Kossakowski został zatrudniony w TVP Info jako dziennikarz
• Kossakowski kandydował do samorządu z list Prawa i Sprawiedliwości
• Przez ostatnie kilka miesięcy brał udział w programie stażowym TVP

Ziemowit Piast Kossakowski nie kryje się ze swoimi prawicowymi poglądami i poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą, jako członek PiS, w 2014 roku bez powodzenia startował w wyborach samorządowych.

Od kilku miesięcy pracował w Telewizji Polskiej jako stażysta. Jak podają Wirtualne Media, nie wiadomo na razie, czy w TVP zatrudniono kogoś z pozostałych piętnastu uczestników programu stażowego Info Casting.

W czasie ostatniej kampanii prezydenckiej Kossakowski podszedł do Bronisława Komorowskiego i jako "przedstawiciel ludu" powiedział mu, że nie ma pracy i wyjeżdża do Norwegii. Pytał też o rzekome kontakty byłego prezydenta z funkcjonariuszami KGB. Później okazało się, że student nie był przypadkowym przychodniem i działa w PiS.

Kossakowski na łamach serwisu wmeritum.pl opisuje się jako "student WPiA UW, członek Prawa i Sprawiedliwości, antykomunista, mieszkaniec Ursynowa, zagorzały przeciwnik aborcji, fan kryminałów Marka Krajewskiego".

 

W czasie Euro 2016 głośnym echem odbił się artykuł Kossakowskiego. Gdy Jedynka transmitowała mecz Polska-Niemcy, Dwójka emitowała "Krzyżaków", a TVP Info opisywało... mecz w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen, który rozegrali między sobą polski i niemieccy więźniowie.

"Już raz Lewandowski ograł Niemców, czyli niesamowita historia z czasów II wojny światowej" - brzmiał tytuł tekstu. Strzelcem bramki był bowiem Zdzisław Lewandowski.

Komentarze (46)
Kandydował z list PiS, nagrywał kontrowersyjne filmiki, teraz dostał pracę w TVP Info
Zaloguj się
 • Zenek Maćkowiak

  Oceniono 1 raz 1

  Pracując w Norwegii trzeba coś sobą reprezentować a taki tępy prymitywny pprostak kłamca i nieuk nawet na zmywak by się nienadawał ale w TVP informacje trafił do swoich

 • pajakk

  0

  Znany w tutejszych kręgach Ursynowski idiota

 • aietes

  0

  dlaczego rozwiązano WSI? To była kuźnia kadr dla pis. Skoro piotrowicz może, czemu nie inni?

 • aietes

  0

  faszystowska telewizja wzbogaca się w kadry z Hitlerjugend.

 • tadeusz1melbourne

  0

  TVP wraca - właściwie już wróciła - do korzeni ...PRLowskich. Na szczęście są komercyjne stacje telewizyjne nad którymi ojciec chrzestny z Żoliborza nie ma kontroli.

 • belzebog

  0

  Dzieci też mogą być dziennikarzami czemu nie.

 • yeronimo

  Oceniono 9 razy -3

  To tak jakby wszyscy mówili do niego "Ziemuś" albo "ziemniak" zatrudnienie w TVP Info z nikogo dziennikarza nie robi, na to trzeba sobie zapracować, w każdym fachu nie brak oszołomów, a niestety w mediach obecnie mamy urodzaj!!!...a w tym przypadku jak widać na zdjęciu inteligencja bijąca z twarzy jest powalająca!!!:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX