Oto, jak wygląda replika prezydenckiego tupolewa 4 lata po odsłonięciu. Chyba nikt nie dbał o pomnik

W sieci pojawiły się aktualne zdjęcia betonowej repliki Tu-154M. Po czterech latach od odsłonięcia pomnik wygląda na bardzo zaniedbany.

Betonową makietę Tu-154M w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie odsłonięto w 2012 roku. Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej był wówczas śnieżnobiały. Premiera zebrała gości, księży, robiono zdjęcia i składano kwiaty. Do Kałkowa przybyły nawet matka i wdowa po Przemysławie Gosiewskim.

Dziś ten pomnik to obraz nędzy i rozpaczy. Farba zszarzała i miejscami odpadła, zdjęcia ofiar wyblakły, a całą konstrukcję okryła bujnie rosnąca zieleń. 

 

Komentarze (259)
Oto, jak wygląda replika prezydenckiego tupolewa 4 lata po odsłonięciu. Chyba nikt nie dbał o pomnik
Zaloguj się
 • ochujek

  0

  I tak w lepszym stanie niż oryginał.

 • hens

  0

  Autorze.he he..............Wiesz co to znaczy "replika" czytanie nie boli (wierna kopia)
  Może być wykonana w mniejszej skali. Ale wyglądem wierna oryginałowi !
  A to co jest na zdjęciu to ani pies ani wydra, ani tym bardziej Tupolew.

 • greg0.75

  0

  Miałem cichą nadzieję, że obrósł brzozami, a tu jednak dąbki...

 • jantos51

  0

  Przecież to wcale nie jest nawet podobne do Tupolewa. Może wykonawca i jego zleceniodawcy nigdy TU-154 nie widzieli na oczy.

 • n29a

  Oceniono 1 raz 1

  Cargo cult..

 • cacadux

  Oceniono 2 razy 2

  ale badziewie .... Przywodzi na myśl kult Cargo z Nowej Gwinei. Z tą różnicą, że tamte samoloty robiły zrzuty żywności, narzędzi itp. A smoleński kult cargo przynosi nam tylko kapłąnów tej sekty: Kaczyński i MAcierewicz

 • antybiurokrata

  Oceniono 2 razy 2

  Wynieść na orbitę i zrzucić w zemście na Kreml. Potem ogłosić Lecha Świętym bo przecież nas w ten sposób od Kremla wyzwolił. Przecież to narzędzie ma o wiele większy potencjał niż jakiś tam marny śrubokręt Bolka.

 • romandr64

  0

  Gdy się ma dostęp do kasy i decyduje o wydatkach wówczas wygląd nie ma znaczenia. Wystarczy uznanie Antoniego"ministra". Nawet osła można uznać za konia wyścigowego.

 • tetradrachma

  Oceniono 1 raz 1

  Wypisz, wymaluj, to tak jak kult "bóstwa-Cargo" wśród Papuasów na Nowej Gwinei. Z tą różnicą, że tam baby karmią prosiaki piersią (i nie tylko w miejscach..."publicznych").

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX