Weteran Powstania Warszawskiego o apelu smoleńskim: Czuję obrzydzenie. A tymczasem rząd...

• Uczestnik Powstania Warszawskiego skrytykował pomysł szefa MON
• Nie zgadza się, by apel smoleński był odczytany w rocznicę powstania
• Zbigniew Galperyn: Czuję obrzydzenie, nie wiem jak można to łączyć

Zbigniew Galperyn, weteran Powstania Warszawskiego, udzielił wywiadu portalowi natemat.pl. 87-letni uczestnik warszawskiego zrywu skrytykował pomysł odczytywania apelu smoleńskiego podczas obchodów 72. rocznicy wybuchu powstania.

Zapytany o to, co czuje, gdy słyszy o pomyśle szefa MON Antoniego Macierewicza, odpowiedział: - Obrzydzenie. Nie wiem, jak można łączyć ofiary katastrofy lotniczej z tymi, którzy ginęli w walce z wrogiem. Bardzo mi się to nie podoba, to brzydkie jest.

Całą rozmowę czytaj tutaj >>>

Powstańcy nie chcą apelu smoleńskiego

Wcześniej w podobnym tonie wypowiedziała się Rada Muzeum Powstania Warszawskiego, która zaprotestowała przeciwko planom odczytywania apelu podczas uroczystości.

Tymczasem rząd zdaje się nie słuchać głosu powstańców.  Premier Beata Szydło stwierdziła, że to "bardzo piękna decyzja Macierewicza". Według niej, dodanie nazwisk ofiar katastrofy smoleńskiej do apelu poległych w powstaniu to słuszna inicjatywa. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Z kolei posłanka PiS Joanna Lichocka stwierdziła na swoim profilu na Twitterze, że ci, którzy krytykują apel smoleński są po prostu 'durniami'.

W sprawie pomysłu Antoniego Macierewicza wypowiedział się także warszawski ratusz. - To jest decyzja powstańców warszawskich. Tylko oni mogą zdecydować, w jakiej formie wojsko ma odczytać Apel Poległych, bo to oni są najważniejsi w dniu rocznicy wybuchu powstania warszawskiego - powiedział wiceprezydent Jarosław Jóźwiak.

Więcej o:
Komentarze (422)
Weteran Powstania Warszawskiego o apelu smoleńskim: Czuję obrzydzenie. A tymczasem rząd...
Zaloguj się
 • senior2244

  0

  Teraz Maciorewicz każe odczytać apel poległych w Smoleńsku na polach Grunwaldu.

 • hastatrespasos

  0

  Minister ciemnoty P. Gliński, troglodyta numer któryś tam z nader liczebnej hordy troglodyty numer 1, herszta sPISku, znów rywalizuje z innymi troglodytami z tego grona o względy dyktatora Kaczego Gumna. Nazwać przeciwników szopki wynoszącej pod niebiosa najgorszego obywatela nr 1 Polski troglodytami, na dodatek oskarżyć ich o atakowanie rozhisteryzowanych kaczystów na Krakowskim Przedmieściu, mógłby tylko ćwierćgłówek, barbarzyńca, wandal, łotr spod ciemnego za…ranego kaczego kupra. Ale ten idiota szefuje resortowi dawniej znanemu jako Ministerstwo Kultury! Kultura i troglodyta P. Gliński! Nie mógł bardziej obrazić nie tylko opozycji antykaczej, ale przede wszystkim samych powstańców z 1944 r., i gartki jeszcze ich żyjących. Mam nadzieję, że polskie organizacje kombatantów z II wojny światowej, i Światowy Związek Żołnierzy AK potępią surowo tego troglodytę. TO BEZPRAWIE I NIESTRAWNOŚĆ BESTIALSKO ATAKUJE POLSKĘ OD 10 KWIETNIA 2010 PO TO, ABY ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI ICH HERSZTA ZA OWĄ TRAGEDIĘ! Powstańcy warszawscy byli bohaterami walki o wolną Polskę, im wieczna chwała! A DUCKczyńskiemu i wszystkim troglodytom z jego sPISku wieczna hańba!

 • wamal

  Oceniono 1 raz 1

  W roku 2010 w WYPADKACH drogowych zginęło 3.907 osób. Logika wskazywałaby, że należałoby*** Czy ktoś jeszcze pamięta co to jest logika???

 • sai_mon

  Oceniono 1 raz 1

  Może któryś z weteranów ma gdzieś jeszcze sprzęt. Naoliwić, przestrzelać... i zostać ulubionym weteranem niepisiego dpołeczeństwa. JEDEN NABÓJ a tyle radości...

 • aldo666

  Oceniono 1 raz 1

  zgadzam sie na odczytanie apelu smolenskiego pod warunkiem ze na liscie bedzie tez
  macior i kaczor

 • lola kochańska

  Oceniono 1 raz 1

  Na siłę kaczy nie zrobi bohatera ze swojego brata.A p.Lichocka mierna ale wierna towarzyszka narodowego kaczyzmu

 • hp77

  Oceniono 3 razy 3

  lichocka , ty tępa dzido !

 • elzbietttta

  Oceniono 3 razy 3

  Aż mi się wierzyć nie chce, żeby w jednej partii, skądinąd rządzącej, było aż tylu durniów.

 • xandx

  Oceniono 3 razy 3

  ta lichocka to podobno jakaś niezła ku....wa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX