"Washington Post" bije we wczorajsze "Wiadomości". "Pominęli sedno słów Obamy"

• Barack Obama upomniał polskie władze ws. Trybunału Konstytucyjnego
• Piątkowe "Wiadomości" skróciły wypowiedź amerykańskiego przywódcy
• "Washington Post": "Telewizja pominęła sedno słów prezydenta"

Pierwszego dnia szczytu NATO Barack Obama upomniał polskie władze ws. Trybunału Konstytucyjnego. - Przekazałem prezydentowi Dudzie nasze zaniepokojenie pewnymi działaniami i impasem wokół polskiego TK - podkreślił. Ta wypowiedź obiegła wszystkie światowe media, choć próżno jej było szukać np. w głównym wydaniu „Wiadomości” w TVP.

Program przeanalizował m.in. amerykański opiniotwórczy dziennik "Washington Post". W artykule "Obama w piątek zbeształ polską demokrację. Oto, jak państwowa telewizja udowodniła, że miał rację" gazeta pisze, że zdaniem krytyków polski rząd "podjął kroki, eliminujące niezależność Trybunału Konstytucyjnego i przejął kontrolę nad publicznym nadawcą, nominując byłego polityka jako jej szefa".

"Mocna wiadomość, którą Obama przekazał stojąc u boku polskiego prezydenta, brzmiała: 'wyraziłem nasze zaniepokojenie działaniami i impasem w sprawie TK. Jednak widzowie Telewizji Polskiej zobaczyli bardzo odmienną sugestię" - czytamy w "WP". "Telewizja pokazała towarzyszące krytyce kurtuazyjne pochwały, ale pominęła samo sendo wypowiedzi Obamy" - ocenia amerykański dziennik. Wytyka też niedokładne tłumaczenie, osłabiające przekaz prezydenta USA.

Na koniec "WP" przypomina, że od objęcia przez PiS władzy, z TVP zwolniono ponad 100 osób, a nowy prezes Jacek Kurski był posłem i europosłem z ramienia PiS.

Szczyt NATO według "Wiadomości"

Choć "Wiadomości" nie poświęciły wiele uwagi wypowiedzi Obamy, widzowie mogli dowiedzieć się z materiału, kto jest głównym wrogiem NATO. Obszerny fragment został bowiem poświęcony Rosji w kontekście wzmocnienia wschodniej flanki oraz polskiej polityki zagranicznej.

- Ustalenia szczytu to realizacja swego rodzaju testamentu Lecha Kaczyńskiego, który jako pierwszy europejski polityki ostrzegał, jakim zagrożeniem jest imperialna polityka Władimira Putina. Kilka miesięcy przed katastrofą smoleńską - mówił dziennikarz "Wiadomości" Klaudiusz Pobudzin. Wypowiedź Lecha Kaczyńskiego zestawiono z przebitkami ze spotkania Władimira Putina i Donalda Tuska na molo w Sopocie. - To właśnie rząd Tuska prowadził politykę tzw. resetu w stosunkach z Rosją - podkreślono.

Wszystko, co musisz wiedzieć po pierwszym dniu szczytu NATO >>>

"Wiadomości" przypomniały też, że jedna z rosyjskich gazet nazwała Tuska "Naszym człowiekiem w Warszawie". W materiale wykorzystano też wypowiedź Radosława Sikorskiego o tym, że "nie miałby nic przeciwko temu, gdyby Rosja ustosunkowała się jako potencjalny kandydat do NATO".

Komentarze (394)
"Washington Post" bije we wczorajsze "Wiadomości". "Pominęli sedno słów Obamy"
Zaloguj się
 • Sebastian Kosa

  0

  Ale ze swoim sędzią Sądu Najwyższego nie mają problemu. Dla mnie nie są żadnym autorytetem po tylu wojnach jaki wywołali. Czas jak to mówił Radzi wstać z kolan i nie robić im laski. Mam w d ..... Na sojuszników możemy liczyć i się o tym przekonaliśmy, dobrze miny róbmy swoje.

 • slimslider

  0

  Pislamski kaczystan kompromituje Polske i Polakow na calym swiecie.

 • vasanthi

  0

  Oni tak zwyczajnie się nie wstydzą????????????????
  Prawdopodobnie zagłuszają sumienie nadzieją na profity lub wdzięcznością za już otrzymane.
  Albo że cel uświęca środki?

 • pleszew47

  0

  W Polsce TVP a w USA mamy CNN, ABC, NBC, NY Times, Washington Post, USA Today, ciagle prezentuja propagandę i kłamstwa B Hussein Obama.

 • a.k.traper

  0

  No przecież demokracja w Polsce jest, w wyborach wzięło udział 15,7 mln chociaż mogło troszkę ponad 30 mln, obecna partia rządząca zebrała głosy prawie 6 mln więc rządzi.
  Poza parlamentem nie zgadza się z nią równie dużo osób jak ich popiera tylko to nie ma skutków prawnych.
  Istotnym elementem jest przestrzeganie zapisów Konstytucji co obecna partia rządząca raczej postrzega inaczej a prezes powiedział wyraźnie, że żadnych rządów prawa nie będzie wg obecnej Konstytucji, będzie wg ich Konstytucji, być może nawet system prezydencki uchwalą, co nie daj boże, amen.

 • dziadzioniunio

  Oceniono 3 razy -1

  BUUUUUUUUUUUUUUhahahaha, może napiszecie, że w WP publikuje żydowska żona Radka Zdradka, którzy robią co mogą by opluć tych , z którymi przegrali demokratyczne wybory?

 • papczynski

  Oceniono 5 razy -1

  Po raz kolejny Tusk sprzeniewierzył się ideom Solidarności, oszukał Polaków.

  Donald Tusk: "Kto podważa fundamenty demokracji LIBERALNEJ, szkodzi Europie i USA"

  A miała być demokracja BEZ PRZYMIOTNIKÓW, panie Tusk!

 • lukki69

  Oceniono 3 razy -3

  ..jedni się boją..inni się cieszą.....to normalne przy zmianie ekipy rządzącej i form systemu,który jednym dawał więcej innym mniej a innym nic....teraz ci od "więcej" się boją bo ci od "nic" też chcą więcej.....po to są obietnice wyborcze,żeby jak największej liczbie obywateli obiecać "więcej"......
  W PRLu mimo legendy Solidarności w strajkach chodziło głównie o pensje i żywność.....żadne ideały nie porwały tak tłumu,jak za drogie mięso....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX