Kolejne zatrzymania w Belgii. "Chciał wysadzić się podczas meczu Belgia-Węgry"

1. W Belgii zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o terroryzm
2. Jeden z nich miał planować zamach podczas meczu Belgia-Węgry
3. Chciał wysadzić się w trakcie publicznej transmisji - podają media

Zatrzymani usłyszeli już zarzut przynależności do ugrupowania terrorystycznego - przekazała prokuratura. W nocy z piątku na sobotę policja przeprowadziła też wiele przeszukań w Verviers na wschodzie i Tournai na zachodzie Belgii.

Według prokuratury w trakcie rewizji nie znaleziono ani broni, ani ładunków wybuchowych; nie było też żadnych incydentów. Podano, że w obu przypadkach chodzi o mężczyzn z belgijskim obywatelstwem; ich tożsamości nie ujawniono.

"20-latek planował samobójczy zamach"

Belgijskie media podają, że mężczyzna zatrzymany w Verviers ma 20 lat i planował dokonanie samobójczego zamachu podczas jednej z publicznych transmisji meczu Belgia-Węgry, jaki zostanie rozegrany w niedzielę wieczorem w Tuluzie w ramach Euro 2016.

Z kolei w Antwerpii na północy Belgii policja zatrzymała w sobotę dżihadystę z Państwa Islamskiego, który wrócił z Syrii, gdzie wyjechał w marcu 2013 roku - podały media. Według nich chodzi o lidera niewielkiego skrajnie islamskiego ugrupowania "Sharia4Belgium", skazanego zaocznie w Belgii na 12 lat więzienia.

 W ubiegłym tygodniu kilka godzin przed meczem Belgia-Irlandia policja przeprowadziła dużą operację antyterrorystyczną w kilkunastu belgijskich gminach. Trzem zatrzymanym osobom postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa. Prokuratura federalna podała, że "z elementów zebranych w śledztwie wynikało, iż konieczna była natychmiastowa interwencja policji".

Komentarze (36)
Kolejne zatrzymania w Belgii. "Chciał wysadzić się podczas meczu Belgia-Węgry"
Zaloguj się
 • zerozer52

  0

  Ja się też wysadzam. Zawsze jak mnie przyciśnie.

 • dziadwawelski

  Oceniono 2 razy 0

  Frau Merkel nad wszystkim panuje więc nie ma powodu do niepokoju ;-)))))

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 6 razy 2

  U nas nie trzeba islamistów,mamy swoich pislamistów którzy drążą koryta ile się tylko da,a mało tego to chcą zmienić UE,podobno są kandydaci na szefowstwo-brocha i kurdupel.

 • nepwk

  Oceniono 1 raz 1

  aresztowali go bo pirotechnika na stadionach jest zakazana :)

 • mitoogorkach

  Oceniono 1 raz 1

  Sadze, ze juz istnieje technologia dzieki ktorej z takiego terrorysty mozna zrobic by przykladnego katolika... a kolor skory nie jest problemem, tylko mozg.

 • shipa

  Oceniono 3 razy 1

  Królestwie Belgii gratulujemy ,,ubogacenia kulturowego" i zdeterminowanych przodownikow, stosujących jej zasady w życiu codziennym. Jak nas słusznie zapewniano, juz nie rozróżniamy imigrantów od rdzennych mieszkańców, zwłaszcza, gdy chcą nas ,,bombowo ubogacic" - nie jestem pewna, czy to sie kwalifikuje jako ,,dobra zmiana"?

 • lactum

  Oceniono 4 razy 4

  Dopiero po zamachach zaczynaja sie brac do roboty.

 • kwiatekkk

  Oceniono 8 razy 6

  Wkurza cię poprawność polityczna i to, ze GW pisze obywatelach Francji...Belgii...Szwecji... Zamiast o MUZUŁMANACH ? Może niesłusznie. Może właśnie warto powtarzać, ze największe zagrożenie terrorystyczne niosą dziś FRANCUZI, że BELGOWIE mordują rytualnie siostry, które sie zadawalły z obcokrajowcem, że małym SZWEDKOM wyrzyna się rytualnie łechtaczki? Chcieli, to mają. Kij ma dwa końce...

 • true_lysander

  Oceniono 9 razy 5

  Ach ci "Belgowie". "Rozrywkowe" chłopaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX