Zdawałeś Maturę 2017? Sprawdź, jakie studia zagwarantują ci pracę [6 UCZELNI]

17.05.2017 11:46
Zdawałeś Maturę. Sprawdź jakie studia zagwarantują ci pracę.

Zdawałeś Maturę. Sprawdź jakie studia zagwarantują ci pracę. Fot. istockphoto.com / Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Matura 2017, a potem czas na studia. Kierunki o profilu inżynierskim dają największą szansę na zdobycie pracy - to wyniki rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która na podstawie rozmów z ekspertami oraz pracodawcami stworzyła listę najbardziej cenionych polskich uczelni.
Komentarze (36)
Zdawałeś Maturę 2017? Sprawdź, jakie studia zagwarantują ci pracę [6 UCZELNI]
Zaloguj się
 • ateistaoddziecka

  Oceniono 7 razy 3

  Artykuł z d. wzięty.
  Najpewniejsza praca jest po uczelniach medycznych.

 • Marta Szyszko

  Oceniono 1 raz 1

  co za ściema... najważniejsze, to robić to w czym jest się dobrym. I wybrać uczelnię, która umożliwia nam studiowanie tego co nas interesuje i przyda się nam w życiu i w tym akurat przodują uczelnie prywatne. Moja siostra skończyła WSB w Gdańsku, pierwszą pracę miała już pod koniec pierwszego roku, a teraz po studiach ma doświadczenie i radzi sobie lepiej niż nie jedna jej znajoma z państwowej uczelni... mam nadzieję, że ze mną będzie podobnie :)

 • Oceniono 5 razy 1

  Humaniści są na przegranej pozycji. Nie maja żadnych szans jeśli nie udało im się jakoś przebranżowić . Studia na politologii socjologii czy na kulturoznawstwie to zmarnowane najlepsze lata życia

 • przypadki-pilota-pirxa

  Oceniono 3 razy 1

  Proponuję młodym zapisanie się do partii. Wszystko jedni której. Posada się znajdzie i dyplom będzie bez wysiłku.

 • szmul.bender

  Oceniono 11 razy 1

  Absolwenci studiów technicznych i scisłych cos umieją. Pozostali maja dyplomy.

 • henio9000

  0

  Też uważam, że warto. Koleżanka dwa lata temu załozyła firma, kupiła drona i sama robi zdjęcia do analiz gis. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu może współpracować z rolnikami, którzy chcą wiedziec, ile oprysku powinni użyć, jak i z przedsiębiorcami, którzy szukaja nowej lokalizacji pod siedzibe firmy.

 • t_r_y_t_o_n_k_a

  0

  To prawda. Taka wiedza moze być wykorzystana przy pracy w urzędach miejskich, prywatnych firmach, a także przy poszukiwaniu nowych złóż. To raczej dobrze płatan praca. Na arcanagis możesz sobie poczytac o dwóch uczelniach w Warszawie, które się właśnie tym zajmują. Myśle, ze warto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje