Potężne trzęsienie ziemi uderzyło w Meksyku. Ogromna liczba ofiar i wielka skala zniszczeń

20.09.2017 07:44
Wstrząsy o magnitudzie 7,1 nawiedziły centralną część Meksyku

Wstrząsy o magnitudzie 7,1 nawiedziły centralną część Meksyku FRANCISCO CABALLERO GOUT/AP

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 nawiedziło centralną część Meksyku. Według ostatniego bilansu, który cały czas się zmienia, nie żyje co najmniej 226 osób - podaje Reuters, powołując się ministerstwo spraw wewnętrznych. Epicentrum znajdowało się w stanie Puebla w centrum kraju.
Komentarze (87)
Potężne trzęsienie ziemi uderzyło w Meksyku. Ogromna liczba ofiar i wielka skala zniszczeń
Zaloguj się
 • Bogna Peony

  Oceniono 17 razy 17

  Tak wiele tragedii omija Polskę (na szczęście!), a my nie umiem tego wykorzystać i po prostu żyć szczęśliwie, w harmonii z otoczeniem. Tylko ciągle jakieś spory, spiski, kłótnie, wyzwiska... Zrównoważony rozwój? Nie istnieje. Dzisiaj doszłam do wniosku, że na co dzień i w sferze publicznej brakuje po prostu przyzwoitości, wrażliwości, empatii i altuizmu. A do tego jeszcze mamy nieudolne (lub leniwe) różnej maści służby publiczne Ech...

 • menel13

  Oceniono 13 razy 7

  Pie... nie klikam.

 • kpinkara

  Oceniono 23 razy 5

  Boże, tylko im współczuć. Ale nam też! Dzięki rządom "dobrej zmiany(!)" też mamy wiele ofiar ludzkich i skala zniszczeń tez będzie ogromna.W puszczy już nawet jest.

 • prinsik

  Oceniono 10 razy 4

  Nawet przy tragedii slajdy.
  Komercja nie do zniesienia.

 • maurycystaruszek

  Oceniono 21 razy 3

  Po rozmowie z Ruchem Sejsmicznym dowiedziałem się, że Żoliborz jest bezpieczny.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 2 razy 2

  Pacific ring of fire - dookola Pacyfiku jest masa wulkanow i trzesienia ziemi czesto z wtornymi tsunami, i to jest stale zjawisko. Dywagacje na temat zjawisk naturalnych nie maja sensu bo nawet katopolactwo zmanipulowane przez rydza i jp2 nie wierzy w sens modlitw. Ludzie tam zyjacy - odpuszczaja i zaczynajaod nowa

 • Jan Campbell

  0

  miasto meksyk ma pore deszczowa d kwietnia do pazdziernika, ow pyl burzacych sie domow i gmachow bylby zmmyty dgy deszcze czesto tropikalne zraszaja cale miasto. byloby latwiej oddychac, ale z drugiej strony godzina - czas pracy i zajecia w szkolach ograniczyly ilosc strat w ludziach. walace sie domy z mieszkanami np o polnocy- mozna sobie wyobrazicile wiecej ofiar mogloby byc. nie jest to tez jednoznaczne, bo poprzednie dokladnie tego samego dnia w 1985 bylo w godzinach pracy i mimo tego okolo 20.000 ofiar smiertelnych.. geodeci wiedza, ze miasto meksyk jest zbudowane na niestabilnym gruncie, gdzie kiedys byly wielkie jeziora i grunt jest bardzo miekki. przypomina to dom zbudowany na podlozu przypominajacym galaretke owocowa. jesli narody cierpia z powodow sil natury to Narod Polski cierpi z dzialan niemcow i rosjan. dwa bandyckie narody, ktorych misja dziejowa jest mordowanie narodow osciennych. wot i takie zycie.

 • Jan Campbell

  0

  trzesienia ziemii to nic innego jak dzialalnosc sil natury, to generalnie przemieszczajace sie kontynenty. te trzesienia ziemii w aglomeracjach miejskich sa sprawdzianem dla architektow i budowniczych. wlasnie w trakcie kataklizmu ujawniaja sie zle kalkulacje a i zmeczenie materialu.bardzo dobrze zaprojektowany dom czy gmach nie ulegnie totalnemu zniszczeniu jesli sie tylko przewroci, ale jesli ow dom jest w otoczeniu innych , ktore sie beda walic na ten dobrze zaprojektowany, moze jednak ulec zniszczeniu od ciezaru upadajacego innego budynku. . na ten czas przychodzi powiedzenie ...niech sie dzieje wola nieba, zawsze zgadzac sie z nia trzeba. kto jest autorem tych slow ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje