Komentarze (45)
Zaloguj się
 • platynowa_lwica

  Oceniono 18 razy 16

  Ludzie wy to pohamujcie się z tymi słowami. Przeżyłam prawdziwy huragan jak ten miesiąc temu przemknął przez moje rodzinne miasto w Polsce. Dach z bloku zerwany, mieszkania zalane, zniszczone. u mnie samochód całkowicie do kasacji. Beton się kruszył myślałam że blok się zawali. Woda waliła w okna jakby piłeczkami tenisowymi. to było straszne. Moja rodzinna okolica, drzewa wszystko w ruinie. Drzewa co rosły dobre 30 lat, zrównane z ziemią. Widać, że tego nie przeszliście a to jest straszne i współczuję tego. co przeżywają ci ludzie na karaibach czy florydzie. A każda pomoc jest cenna jak złoto, ale pewnie ci ludzie i tak są w szoku, bo to jest straszne.

 • nieotake

  Oceniono 16 razy 6

  Żeby wojsko do grabienia liści wysyłać?
  Rozrzutni ci Holendrzy.
  Bozi dziękować, my w Wolsce mamy gospodarne Drelichy.
  Za to oni wiecznie w depresji...

 • sztucznypolak

  Oceniono 8 razy 4

  Raczej wysylaja NA Saint Martin - bo to wyspa.
  A powinno byc raczej "na Sint Maarten", bo wysylaja na swoja czesc wyspy.

 • kretu23

  Oceniono 5 razy 3

  Sint Maarten an nie Sint Marteen. Zmiotło z powierzchni ziemi cały Philipsburg. Ciotka mojej kumpeli ze Zwolle zginęła. Wszyscy jesteśmy w szoku i jej współczujemy. Oni potrzebują wszystkiego. Pieniędzy, materiałów budowlanych, żywności, leków. NIe śmiejcie się z ludzkiej tragedii.

 • agzum

  Oceniono 9 razy 3

  ignorancji z GW. Jeżeli piszecie o holenderskiej części wyspy to albo po holendersku (Sint Maarten) albo po polsku (wyspa św. Marcina).

  No w końcu, wojsko holenderskie ma prawdziwe wyzwanie na miarę swoich możliwości.

 • futerko

  Oceniono 6 razy 2

  Bo Sint Maarten (czyli południowa część wyspy) jest terytorium zależnym Holandii (dawniej należał do Antyli Holenderskich)

 • klamczuchosiedlowy

  Oceniono 3 razy 1

  łaski nie robią - przecież to ich własny teren - to jaka "pomoc"? to ich obowiązki służbowe w nie pomoc

 • Mariusz HL

  0

  W Polsce mieszkanie po za dużymi skupiskami miast będzie stawało się niebezpiecznie i ludzie będą musieli to zrozumieć.Niestety ale ilość betony i blokowiska z niego zbudowane wraz z cegłą jest tak duża w miastach ,że ciepło jakie oddają do atmosfery te wszystkie betonowe konstrukcie będą musiały być zneutralizowane przez wyładowanie atmosferyczne a ,że w takim przypadku największa moc zawsze uderza tam gdzie ciepła nie ma co oddawać to już wiecie dlaczego w lasach Tucholskich mieliśmy taki przykład sił natury.
  Trójmiasto ma co raz więcej betonu i tam będą nie długo nie tylko co roku takie wyładowania ale i nawet dwa albo trzy razy do roku.
  Betonowanie miast powoduje ,że ludzie którzy wynieśli się z nich będą najbardziej na tym cierpieć.Wniosek jest taki ,że widocznie Trójmiasto już w tej chwili jest bardziej zabetonowane niż sama Warszawa jak dochodzi tam do takich wyładować atmosferycznych.
  Wyobraźcie sobie jakby Floryda była tak zabetonowana to pewnie już tej chwili były by wiatry 400km/h bo beton fajna sprawa ale niebezpieczna w dłuższej perspektywie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX