Te orangutany z Indonezji powoli umierają z głodu. Wszystko przez olej używany do tego, byś mógł najeść się do syta

01.09.2017 11:30
Indonesia Orangutan Rescue Photo Gallery

Indonesia Orangutan Rescue Photo Gallery Binsar Bakkara (AP Photo/Binsar Bakkara)

Indonezyjskie torfowiska Tripa - jedna z ostatnich ostoi orangutanów - pustoszeją w błyskawicznym tempie. Wszystko przez pazerność producentów oleju palmowego, którzy do obsadzenia nowych terenów wycinają i wypalają tysiące hektarów rodzimej roślinności. Pojawiające się w jej miejsce drzewa służą do produkcji jednego z najpopularniejszych jadalnych tłuszczów na świecie. Dla orangutanów są symbolem śmierci - z głodu lub ręki pracowników plantacji.
Komentarze (215)
Te orangutany z Indonezji powoli umierają z głodu. Wszystko przez olej używany do tego, byś mógł najeść się do syta
Zaloguj się
 • noelkabat

  Oceniono 59 razy 45

  Człowiek (homo sapiens) niszczy wszystko czego sie dotknie. Pazerne, okrótne stworzenie - wkońcu zniszczy planetę na której żyje! Szyszko jest pis-przykładem tego zła!

 • asfo

  Oceniono 39 razy 37

  Olej palmowy, szczególnie utwardzony jest powszechnie dodawany do przetworzonej żywności, pomimo tego, że jest bardzo niezdrowy. Wtykany jest wszędzie jako tani zastępnik innych tłuszczów. Konsument jest tak samo ofiarą tego procederu jak te orangutany. Czytajcie etykiety.

 • miniorek

  Oceniono 33 razy 23

  Przeciętnego polskiego pisowca nic to nie obchodzi. Nie obchodzi go własny las a co dopiero gdzieś w Indonezji.

 • cezarykaminski

  Oceniono 31 razy 23

  Debilny tytuł... mnie do najedzenia się do syta olej wcale nie jest potrzebny. Olej palmowy potrzebny jest tłustym kapitalistom do robienia szmalu a nie do karmienia ludzi.

 • druzpoz

  Oceniono 19 razy 19

  UE powinna wpisać olej palmowy na listę produktów objętych zakazem importu

 • typowy_wyborca_pisu

  Oceniono 21 razy 19

  Co najmniej od 10 lat unikam jedzenia zawierającego ten syf w składzie. Zresztą w dzisiejszych czasach to najlepiej spożywać (z gotowców) produkty zawierające jak najmniej składników, no chyba że sami przygotowujemy jedzenie. Polecam każdemu, kto ma czas i dba o zdrowie.

 • Halinus F.

  Oceniono 22 razy 18

  Natura zwana niegdyś Matką Naturą, istnieje od 4,5 miliarda lat. 22.500 razy dłużej niż człowiek.Będzie istnieć przez następne eony.
  Natura nie potrzebuje ludzi.. To ludzie potrzebują Natury...

 • platynowa_lwica

  Oceniono 16 razy 16

  Olej palmowy jest trujący dla ludzi, jest po prostu tańszy niż inne jego zdrowsze odpowiedniki. To wina firm, że wolą więcej zarobić niż sprzedawać produkty lepszej jakości i zdrowsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje