Pot, łzy i ćwiczenia z bronią. Tak wyglądają wojskowe obozy dla dzieci na Ukrainie

Wojskowy obóz dla dzieci na Ukrainie

Wojskowy obóz dla dzieci na Ukrainie EFREM LUKATSKY / AP Photo

Podziel się

Zamiast pływania, gry w piłkę czy siatkówkę, setki dzieci na Ukrainie uczą się na specjalnych obozach wojskowych, jak obchodzić się z kałasznikowem. Wielu rodziców chce w ten sposób mieć pewność, że będą gotowe, gdy trzeba będzie złapać za broń i walczyć przeciwko prorosyjskim separatystom.

Podczas obozów dzieci przechodzą ciężki trening, uczą się sztuki wojennej, ale są też indoktrynowane nacjonalistyczną ideologią.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (193)
Ukraina: Pot, łzy i ćwiczenia z bronią. Wojskowe obozy dla dzieci
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 31 razy 15

  A my mamy Wojska Obrony Terytorialnej, szkolenie trwa 2 dni w miesiącu xD Niech żyje Maciarenko, niech żyje! ;)

 • Yvonne

  Oceniono 20 razy 10

  A potem do pracy w Polsce....małe dobrze wyszkolone śpiochy. Popracują i którejś nocy się skrzykną....By "riezać lachów"

 • elenem

  Oceniono 35 razy 9

  Cóz jedyny mój komentarz- Boże chroń Polske, przed PIS, Rosją i takim losem !
  By polskie dzieci były wolne od takich politycznych "szkoleń" w szkołach i w domu i w kosciele. Tak Nam dopomóż Bóg i wszyscy święci. Amen.

 • normandi

  Oceniono 10 razy 8

  Teraz się obudziliście? Przecież środowiska kresowe i polscy narodowcy piszą to już od dawna!!! Ks. Isakowicz-Zaleski wiele lat poświęcił demaskowaniu ukraińskiego nazizmu (kult OUN-UPA i SS-Galizien).

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 7

  Ja rozumiem ukraińskie budowanie poczucia wspolnoty narodowej w opozycji do Rosji, ale z takimi skrajnościami mogliby jednak trochę przystopować.

  To że w Polsce podobnej maści radykałowie tak samo drą japy nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Takie plebejskie hucpy zawsze się kończyły źle.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 34 razy 6

  to się w bulandzie już dzieje - indoktrynacja religijna od przedszkola, watykańscy agenci na każdym szczeblu władzy - przejrzyjcie na oczy

 • sommers

  Oceniono 7 razy 5

  IPN woli zajmować się zmianą nazw ulic, niż walczyć z ukraińskim faszyzmem, nie tylko na Ukrainie ale również w Polsce. Warto poczytać co dzieje się na profilu fb Piotr Tyma, ze Związku Ukraińców w Polsce.

  Niebywałe jest to, że banderyzm i ludobójstwo setek tysięcy Polaków, jest fundamentem obecnej Ukrainy, kraju wspólczesnej, cywizlizowanej Europy.

  Wątpię aby polska, jakakolwiek władza zajeła w tej materii stanowisko. Będzie nie do pomyślenia, jeśli współczesna Europa również na to pozwoli...

 • emeni

  Oceniono 7 razy 5

  Mam wrażenie że to już wkrótce będzie baaardzo wrogi kraj. Już w sumie jest, tylko łbów jeszcze nie podnoszą, kwestia czasu.

 • octopusdei

  Oceniono 7 razy 5

  Co się stało? Gazwybowi zaczął przeszkadzać nazizm na ukrainie? Ale najbardziej mnie rozbawiło stwierdzenie, jakoby rodzice poddawali swoje dzieci nazibanderowskiej tresurze, żeby mogły się bronić przed "rosyjskim separatystami":)))) Warto też zauważyć w jaki sposób banderowskie bydło na tym forum usiłuje relatywizować tę ukraińską patologię:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje